Per JAV bepiločių ataką nukauta 150 islamistų

 (35)
JAV kariuomenės bepiločių Somalyje atakos metu nukauti 150 islamistų iš „Al Shabab“ grupuotės, praneša Pentagonas.
Per JAV bepiločių ataką nukauta 150 islamistų
© RIA/Scanpix

spiegel.de rašo, kad ataka įvykdyta savaitgalį. Taikiniu tapo teroristų mokymo stovykla, esanti apie į šiaurę nuo Mogadišo.

Pranešama, kad „Al Shabab“ islamistai planavo didelio masto teroristinį išpuolį prieš JAV ir Afrikos Sąjungos karius.

Pentagono atstovas kapitonas Jeffas Davisas sakė, kad šeštadienį buvo atakuota Raso stovykla, esanti už maždaug 120 kilometrų į šiaurę nuo Mogadišo.

„Kovotojai ten treniravosi ir rengėsi didelio masto išpuoliui. Mes žinome, kad jie ruošėsi išvykti iš stovyklos ir kėlė didelę grėsmę JAV ir Afrikos Sąjungos pajėgoms“, – sakė J. Davisas.

„Pirminiu vertinimu, sunaikinta daugiau kaip 150 teroristų“, – pridūrė jis.

J. Davisas sakė, kad ši grupė jau buvo bebaigianti specialų pasirengimą vykdyti „puolamąsias operacijas“, bet nenurodė, koks teroristų puolimas buvo planuojamas.

Su „al Qaeda“ susiję „Al Shabab“ džihadistai yra prisiėmę atsakomybę už virtinę neseniai surengtų atakų, tarp kurių buvo ir pilno lankytojų restorano sprogdinimas Somalyje Baidoa mieste praėjusį mėnesį.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

D. Britanijos leiboristų lyderis atmeta partijos maištą dėl „Brexit“ strategijos

D. Britanijos opozicijos lyderis Jeremy Corbynas sekmadienį tvirtino nesitrauksiantis iš Leiboristų partijos vadovo posto dėl savo strategijos per kampaniją prieš referendumą dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos, Jungtinę Karalystę tebekrečiant sumaiščiai po rinkėjų sprendimo išstoti iš Bendrijos.

Po „Brexit“ – nebesiskaito su imigrantais: pasipylė įžeidimai (155)

Po Jungtinėje Karalystėje (JK) surengto referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) šalia namų ir mokyklų Huntingtone atsirado skrajučių su užrašu: „Daugiau jokių lenkiškų kenkėjų“.

Diplomatai: D. Britanija „gali niekada“ oficialiai neišsiskirti su ES nuolat atnaujinama  (48)

Didžioji Britanija „gali niekada“ neinicijuoti oficialaus pasitraukimo iš Europos Sąjungos proceso, nepaisant praėjusią savaitę įvykusio referendumo, kuriame šalies rinkėjai nubalsavo už išstojimą iš Bendrijos, sekmadienį sakė diplomatai.

D. Cameronas tikriausiai neinicijuos Sutarties 50–ojo straipsnio dėl pasitraukimo (9)

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas veikiausiai neinicijuos Lisabonos sutarties 50–ojo straipsnio mechanizmo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos, kai antradienį susitiks su kitais Bendrijos šalių lyderiais, sakė ES aukšto rango pareigūnas.

Libane susisprogdino keturi teroristai (2)

Keli teroristai mirtininkai susisprogdino minioje Kaa kaime Libano rytuose netoli sienos su Sirija. Per teroro aktą šeši žmonės žuvo, dar 13 buvo sužeisti, praneša „Reuters".