Per džihadistų išpuolį Malyje žuvo du žmonės

Malyje ginkluoti vyrai šturmavo tarp vakariečių turistų populiarią poilsiavietę, žuvo du žmonės, pranešė šalies saugumo ministras, informuoja Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.
© Reuters / Scanpix

„Tai džihadistų ataka. Įsikišo Malio specialiosios pajėgos, įkaitai buvo paleisti. Deja, du žmonės žuvo“, - teigė Malio saugumo ministras Salifas Traore.

Ministro teigimu, saugumo pajėgos nukovė keturis užpuolikus. Išpuolis įvykdytas prabangiame viešbutyje „Le Campement Kangaba”. Remiantis ministerijos duomenimis, dar du žmonės buvo sužeisti, tarp jų - civilis. Iš viešbučio atostogaujantiems išgelbėti 32 svečiai.

Išpuolį nutraukė Malio specialiosios pajėgos, remiamos Jungtinių Tautų (JT) karių ir Prancūzijos kovos su terorizmu pajėgų.

Europos Sąjungos (ES) mokymo misija Malyje EUTMMALI socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad jiems yra žinoma apie išpuolį, jie remia Malio saugumo pajėgas ir vertina padėtį.

Malis jau kelerius metus kovoja su džihadistų sukilimu, islamistų kovotojai nerimsta šalies šiaurėje ir centrinėje dalyje.

2015 metų lapkritį mažiausiai 20 žmonių žuvo, kai ginkluoti vyrai įkaitais paėmė viešbučio „Radission Blu“, įsikūrusio sostinėje Bamake, svečius ir personalo narius. Malyje po šios atakos galioja nepaprastoji padėtis, balandį ji pratęsta dar šešiems mėnesiams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (180)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (162)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški (1)

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.