Pedofilijos skandale Ryga įžvelgė Rusijos ranką

 (1)
Jų tikslas esąs pasiekti, kad būtų paleistas parlamentas ir paskelbti pirmalaikiai rinkimai.

Premjero ir Seimo frakcijų vadovų susitikime G.Bėrzinis sakė, kad praėjusią savaitę Latvijoje viešėjo aukštas pareigas Rusijos specialiųjų tarnybų piramidėje einantis generolas.

Šis generolas neva susitikęs su keliais Seimo nariais ir mėginęs juos paveikti.

Konstitucijos apsaugos biuro (KAB), institucijos, kuri koordinuoja šalies žvalgybos ir kontržvalgybos struktūras, atstovas pareiškė, kad KAB neturi jokios informacijos apie Rusijos specialiųjų tarnybų generolo vizitą į Latviją.

Premjeras A.Škėlė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas išsiaiškinti, ar praėjusį ketvirtadienį plenarinio posėdžio metu Seimo narys Janis Adamsonas nepažeidė įstatymų. Ministrų kabineto vadovas mano, jog parlamentaras gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Vasario 17 d. Latvijos parlamento tyrimų komisijos pirmininkas J.Adamsonas pareiškė, jog keli liudytojai komisijai nurodė, kad premjeras A.Škėlė, teisingumo ministras Valdis Birkavas ir Valstybės mokesčių tarnybos vadovas Andrėjus Sončikas gali būti susiję su kelis mėnesius besitęsiančiu pedofilijos skandalu.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (5)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (76)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.