Pedofilijos skandalą sunkina žmogžudystė

Praėjusią savaitę dar galutinai neatskleistomis aplinkybėmis buvo nužudytas Rygos veterinarinės tarnybos viršininkas Artūras Kokinas. Paaiškėjo, jog jis buvo pasirengęs duoti parodymus pedofilijos skandalą tiriančiai parlamento komisijai, pateikti medžiagos apie aukštų pareigūnų dalyvavimą.

Apie savo ketinimą A.Kokinas neinformavo teisėsaugos institucijų, norėjo asmeniškai susitikti su komisijos pirmininku J.Adamsonu.

J.Adamsono teigimu, savaitę prieš žmogžudystę jam paskambino žmogus ir pareiškė, jog A.Kokinas nori perduoti konfidencialią informaciją apie pedofilijos bylą, jam žinomus faktus apie aukštų pareigūnų dalyvavimą. Tačiau komisijos pirmininkas tuo metu buvo ligoninėje ir su A.Kokinu negalėjo susitikti.

"Kokią informaciją ir apie kuriuos pareigūnus A.Kokinas norėjo perduoti man, pasakyti negaliu. Buvo žinių, kad ponas Kokinas pats yra netradicinės seksualinės orientacijos. Apie tai, kad jis yra įsivėlęs į pedofilijos skandalą, komisija jokios informacijos neturi", - teigė J.Adamsonas.

Dalis komisijos narių mano, jog šia žmogžudyste norėta įbauginti kitus liudytojus, kurie turi informacijos apie aukštų pareigūnų dalyvavimą pedofilijos skandale.

Ši savaitė Latvijos Seime prasidėjo naujais pareiškimais dėl šalį sukrėtusio pedofilijos skandalo.

Parlamento komisijos pirmininkas J.Adamsonas pareiškė, jog visa apie pedofilijos bylą surinkta informacija bus perduota naujam šalies generaliniam prokurorui.

Premjero vadovaujamos Liaudies partijos atstovė parlamentinėje tyrimų komisijoje Ineta Muižniecė paragino komisijos narius išsakyti nuomonę, esą J.Adamsonui nebuvo pagrindo viešai paskelbti A.Škėlės, V.Birkavo bei A.Sončiko pavardes. Komisijos nariai tokį pasiūlymą atmetė.

Po J.Adamsono pareiškimo teisingumo ministras V.Birkavas paskelbė bado streiką, kol bus paskelbta visa komisijos surinkta informacija.

Parlamentinės tyrimų komisijos narys Dzintaras Rasnacis "Lietuvos rytui" sakė, kad ministras šią sceną repetavo apie tris mėnesius, nes buvo informuotas apie komisijos darbą bei jos rengiamą pranešimą.

J.Adamsonas, komentuodamas teisingumo ministro badavimo akciją, sakė, kad kiekvienas žmogus turi teisę badauti.

"Mane stebina pono V.Birkavo elgesys. Jeigu jau teisingumo ministras netiki teismų sistema mūsų šalyje, tai man visiškai nebeaišku, kas pas mus vyksta", - pareiškė J.Adamsonas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (2)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (13)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (3)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (46)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.