Paslaptinga liga žudo Afrikos flamingus

Kaip teigė mokslininkas Gideonas Motelinas, specializuojantis flamingų studijose Kenijos Egertono universitete, kai kurių negyvų paukščių kūnų tyrimai atskleidė stulbinančius rezultatus.

"Kiekvieno negyvo paukščio raumenyse atradome 9-10 sunkiuosius metalus," teigė jis Reuters agentūrai. "Tai tikrai nenormalu paukščių inkstuose ar kepenyse aptikti tokių metalų kaip arseno, švino, chromo ar vario liekanas."

Manoma, kad šių metalų ir pesticidų pagrindinis šaltinis yra ūkiai prie Nakuru ežero, už 60 mylių nuo Bogorijos. "Tai dideli ūkiai ir produktyviausi šalies ūkiai, todėl jie tikrai turi neišvengiamą poveikį gamtai," sakė Pasaulinio gamtos fondo atstovas Jacksonas Rayinis.

Nors šios ligos protrūkiai buvo pastebėti ir 1993-siais bei 1995-siais, tačiau jie truko tik mėnesį. Paskutinis staigus žūčių protrūkis prasidėjo dar pernai metų birželio mėnesį.

81% pasaulio flamingų populiacijos gyvena Kanijos ežeruose, o dauguma jų - 30 kvadratinių kilometrų ploto Bogorijos vietovėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių

Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.

A. Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske (7)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske. Motociklininkų kolona su A. Lukašenka priešakyje pavažiavo nuo memorialinio komplekso „Kurgan Slavy“ iki Sporto rūmų.

Naujame vaizdo įraše „Boko Haram“ lyderis neigia, kad buvo mirtinai sužalotas (2)

Nigerijos islamistų grupuotės „Boko Haram“ lyderis Abubakar Shekau pasirodė naujame vaizdo įraše ir paneigė šalies kariuomenės pranešimus, neva buvo mirtinai sužalotas. Jis taip pat kreipėsi į pagrobtų Čiboko miestelio mergaičių tėvus, teigdamas, kad savo dukteris pamatys tik tada, jei vyriausybė iškeis jas į įkalintus islamo ekstremistų lyderius, rašo naujienų agentūra AP.

F. Hollande'as: Kalė migrantų „džiunglės“ turi būti išardytos (3)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, pirmadienį aplankęs šiaurinį Kalė uostamiestį, pareiškė, kad „Džiunglėmis“ praminta didžiulė savavališka migrantų stovykla bus „visiškai išardyta“.

JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba (248)

„Eilinis diplomatų bandymas numalšinti konfliktą Sirijoje ir siekti užtikrinti taiką akivaizdžiai nesėkmingas“, – rašo „Middle East Institute“ mokslo darbuotojas ir „Track II Syria Dialogue Initiative“ konsultantas Charlesas Listeris leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje.