Vašingtone įsikūrusi nevyriausybinė organizacija, ginanti žmogaus teises Šiaurės Korėjoje, pasitelkusi sistemą „All Source Analyses System“ publikavo ataskaitą apie situaciją politinių kalinių pataisos stovykloje Nr. 25 Šiaurės Hamgiongo provincijoje, esančioje šiaurės rytinėje Šiaurės Korėjos pakrantėje.
Šiaurės Koreja, konc.stovykla

Dokumentas paremtas aukštos rezoliucijos palydovinių nuotraukų analize. Jis papildo Jungtinių Tautų specialios komisijos ataskaitą, pateiktą šiemet vasarį, skelbia newsru.com.

Dokumentas publikuotas minėtos organizacijos interneto svetainėje. Teigiama, kad pataisos stovykla Nr. 25 per pastaruosius ketverius metus buvo stipriai išplėsta ir dabar joje telpa nuo trijų iki penkių tūkstančių kalinių.

Stovyklos teritorijoje yra apie 75 hektarai apdirbamos žemės, šiltnamiai, sodai, paukštidės, medžio dirbtuvės. Sprendžiant pagal palydovines nuotraukas, ūkininkavimo tikslams atiduota netgi dviejų kapinių teritorija, o kalinių lavonai dabar deginami krematoriume.

Leidinys „PolicyMic“ primena apie sąlygas, kuriose laikomi Šiaurės Korėjos politiniai kaliniai, pateikdamas buvusio kalinio Kim Kwang Ilo, pabėgusio iš šalies, piešinius ir liudijimus. Jis papasakojo, kad kaliniai ilgoms valandoms ar net dienoms prirakinami kankinamose pozose, pavyzdžiui, pakabinti už rankų, kurios surakintos už nugaros.

Buvęs kalinys pasakoja, kad tie, kurie apklausų metu apalpsta, kaltinami simuliavimu ir taip pat kankinami. Jo teigimu, stovyklos gyventojai gyvena pusbadžiu ir gaudo žiurkes bei gyvates, kad galėtų bent jau pamaitinti vaikus. Viename piešinių pavaizduoti narvai vienam asmeniui, kurių aukštis vos 100 centimetrų, o ilgis – 120 centimetrų, taigi, juose galima tilpti tik susirietus.

Ataskaitoje pateikiami dokumentai apie situaciją „Šiaurės Korėjos gulage“ nuo 2003 metų. Atskirą tyrimą atlieka speciali Jungtinių Tautų komisija, tirianti žmogaus teisių pažeidimus Šiaurės Korėjoje. Šių metų balandį komisijos vadovas Michaelas Donaldas Kirby kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir pasiūlė perduoti surinktą medžiagą Tarptautiniam Hagos teismui. Dauguma Saugumo Tarybos narių jo pasiūlymą palaikė.

Tuo metu Šiaurės Korėjos Užsienio reikalų ministerija ne kartą apkaltino JAV ir jos sąjungininkes žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Korėjoje falsifikavimu ir fabrikavimu. Jungtinių Tautų specialios komisijos ataskaita taip pat buvo paskelbta falsifikatu.

„Chicago Tribune News“ rašo, kad Pchenjanas grasina „negailestingomis bausmėmis“ už tai, kad Pietų Korėjoje buvo atidarytas Jungtinių Tautų skyrius, kuris užsiims žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Korėjoje analize.

Apie šio biuro atidarymą sužinota tuomet, kai buvo pateikta eilinė 372 puslapių ataskaita apie žmogaus teisių stebėjimo Šiaurės Korėjoje rezultatus. Komisija aptiko įrodymų dėl plataus masto piktnaudžiavimo valdžia, įskaitant sistemingus kankinimus, badą ir nužudymus, kurie prilygsta nacių žiaurumui.

„Bet kuris, kuris mes iššūkį mūsų savigarbai ir socialinei sistemai bei reikalaus, kad biuras dirbtų, bus negailestingai nubaustas“, - teigiama Šiaurės Korėjos vardu išplatintame pareiškime.

Šiaurės Korėja „kategoriškai ir visiškai“ atmeta ataskaitoje pateikiamus kaltinimus ir tvirtina, kad juos sufalsifikavo JAV, Europos Sąjunga ir Japonija. Jungtinių Tautų specialiosios komisijos vadovas, buvęs Australijos teisėjas M. D. Kirby komentaruose vadinamas „šlykščiu senu ištvirkėliu su keturiasdešimties metų homoseksualo karjera“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (15)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (445)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Vasarą keiksnoja, o ji Palangai jau atseikėjo daugiau pinigų (1)

Ši vasara, kaip ir kitos, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) yra darbinga, sako PMRC...

Patarimai, kaip išmesti kuo mažiau maisto

Maisto švaistymas – viena opiausių problemų visame pasaulyje. Nors milijonai žmonių planetoje...

Gyvai / Intriguojanti kaimynų akistata: Latvija – Lietuva (83)

Kontroliniame trijų komandų turnyre Rygoje akis į akį stoja dviejų Europos čempionatui...

Artėjančios karinės pratybos gali vėl pakurstyti įtampą Korėjos pusiasalyje (1)

Šiaurės Korėja i ir Jungtinėms Valstijoms apsikeitus piktais grasinimais imtis karinių veiksmų,...

Kirpėja 13 valandų tvarkė paauglės plaukus ir padarė stebuklą

Viena kirpėja Jungtinėse Valstijose atsisakė nuskusti itin susivėlusius depresijos kamuojamos...

Skaniau ir greičiau nebūna: 5 vaisinių kremų tortams receptai

Vasarą dažniausiai norisi lengvesnio maisto iš šviežių ingredientų, todėl desertų mėgėjus...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (48)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Ar vyrų vaisingumui tiksi biologinis laikrodis? (4)

Daugelį metų tvyrojo įsitikinimas, kad moterų kiaušialąstės sensta, o spermatozoidai – ne....