Pasaulio spauda neigiamai vertina kompanijos

Pasaulio spauda neigiamai vertina kompanijos "Media-Most" savininko Vladimiro Gusinskio suėmimą Maskvoje.
Britanijos laikraštis "The Financial Times" mano, kad šis Rusijos valdžios žingsnis "rodo apie didelę eskalaciją kovoje dėl politinės įtakos ir dėl žiniasklaidos laisvės, Rusijoje į valdžią atėjus naujam prezidentui Vladimirui Putinui".

V. Gusinskis yra vienas iš Pasaulinio žydų kongreso vadovų, "turintis verslo interesų ne tik Rusijoje, bet ir Izraelyje bei Vidurio Europoje, tad jo suėmimas veikiausiai sukels tarptautinės visuomenės susirūpinimą būtent tuo momentu, kai Putinas šią savaitę su oficialiais vizitais lankosi Ispanijoje ir Vokietijoje. Atsiranda jo spaudos grupės destabilizacijos rizika tuo metu, kai vyksta delikačios derybos dėl jos ateities", - rašo laikraštis. "Šios derybos jau baigėsi tuo, kad, Centrinio banko sprendimu, banką "Most" nuo gegužės mėnesio valdo laikinoji administracija".

Kitas Britanijos laikraštis "The Daily Telegraph" pažymi, kad "Rusijos turtingųjų elitui priklausančius žmones suima retai, kol jie nepradės kelti valdžios nepasitenkinimo. Gana neįprasta ir tai, kad jo (Gusinskio) orumas žeminamas, laikant jį pragariškose Rusijos kalėjimo sąlygose. Analitikai mano, kad jo suėmimas neturi nieko bendro su kova prieš korupciją ir greičiau panašus į kerštą. Gusinskis kontroliuoja didžiausią komercinės televizijos tinklą, taip pat kelis svarbius leidinius, palaikiusius Kremliaus oponentus per Dūmos rinkimus".

"The Daily Telegraph" nuomone, šis areštas "sukels tarptautines pasekmes. Prezidentas Clintonas (Klintonas) kėlė spaudos laisvės klausimą per savo vizitą Maskvoje. Be to, būdamas Rusijos žydų kongreso vadovas, Gusinskis užsienyje turi įtakingų draugų".

Amerikiečių laikraštis "The Washington Post" V. Gusinskį vadina "pačiu svarbiausiu Rusijos žiniasklaidos magnatu ir šalies žydų bendruomenės lyderiu". "Kitaip, nei kiti oligarchai", - tęsia laikraštis, - "Gusinskis įkūrė savo žiniasklaidos imperiją daugiausia iš savo lėšų, o ne grobdamas buvusias sovietines įmones privatizacijos metu. Jo televizija NTV išgarsėjo įžvalgiais reportažais apie pirmąjį Čečėnijos karą, kurie supykdė Kremlių ir prezidentą Borisą Jelciną. Tačiau vėliau NTV suteikė Jelcinui didelę paramą 1996 metais per prezidento rinkimų kampaniją, kurią jis dar kartą laimėjo. Visai neseniai V. Gusinskis tapo sąjungininku Maskvos mero Jurijaus Lužkovo, kurio viltys tapti prezidentu buvo sužlugdytos per Kremliaus organizuotą drabstymosi purvu kampaniją".

Dar vienas įtakingas amerikiečių leidinys "The New York Times" atkreipia dėmesį, kad "Gusinskis taip pat yra žydų mažumos, kuri dažnai tapdavo antisemitinių išpuolių objektu, lyderis. Jis, turėdamas Izraelio pilietybę, išplėtė savo verslą į Izraelį, taip pat į JAV. "NTV International" pernai pradėjo transliuoti Jungtinėse Valstijose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britų premjerės pasirinkta partnerė DUP vertinama prieštaringai (1)

Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), kuri pirmadienį pasirašė susitarimą su konservatoriais, leidžiantį britų premjerei Theresai May išlikti valdžioje, kai kam kelia nerimą dėl savo pažiūrų ir bauginančios praeities.

„Al Qaeda“ po šešerių metų paleido įkaitą švedą (1)

Į laisvę paleistas nuo 2011 metų Malyje įkaitu „Al Qaedos“ laikytas Johanas Gustafssonas, remiantis Švedijos užsienio reikalų ministerijos pranešimu skelbia Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

90-metis japonas mirė laukdamas mirties bausmės

Japonijos Fukuokos prefektūros kalėjime mirė Takešige Hamada, laikytas vyriausiu šalies įkalintuoju. Apie tai rašo „The Japan Times“, remdamasis naujienų agentūra „Kyodo“.

„Normandijos ketverto“ derybos prasidės birželio pabaigoje (4)

Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos lyderių susitikimas vyks šių metų birželio pabaigoje – liepos pradžioje, pirmadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Šiaurės Airija susitarimu su JK gaus papildomą 1 mlrd. svarų (5)

Šiaurės Airija iš Britanijos gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1.1 milijardą eurų, 1.3 milijardą dolerių) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.