Pasaulio spauda neigiamai vertina kompanijos

Pasaulio spauda neigiamai vertina kompanijos "Media-Most" savininko Vladimiro Gusinskio suėmimą Maskvoje.
Britanijos laikraštis "The Financial Times" mano, kad šis Rusijos valdžios žingsnis "rodo apie didelę eskalaciją kovoje dėl politinės įtakos ir dėl žiniasklaidos laisvės, Rusijoje į valdžią atėjus naujam prezidentui Vladimirui Putinui".

V. Gusinskis yra vienas iš Pasaulinio žydų kongreso vadovų, "turintis verslo interesų ne tik Rusijoje, bet ir Izraelyje bei Vidurio Europoje, tad jo suėmimas veikiausiai sukels tarptautinės visuomenės susirūpinimą būtent tuo momentu, kai Putinas šią savaitę su oficialiais vizitais lankosi Ispanijoje ir Vokietijoje. Atsiranda jo spaudos grupės destabilizacijos rizika tuo metu, kai vyksta delikačios derybos dėl jos ateities", - rašo laikraštis. "Šios derybos jau baigėsi tuo, kad, Centrinio banko sprendimu, banką "Most" nuo gegužės mėnesio valdo laikinoji administracija".

Kitas Britanijos laikraštis "The Daily Telegraph" pažymi, kad "Rusijos turtingųjų elitui priklausančius žmones suima retai, kol jie nepradės kelti valdžios nepasitenkinimo. Gana neįprasta ir tai, kad jo (Gusinskio) orumas žeminamas, laikant jį pragariškose Rusijos kalėjimo sąlygose. Analitikai mano, kad jo suėmimas neturi nieko bendro su kova prieš korupciją ir greičiau panašus į kerštą. Gusinskis kontroliuoja didžiausią komercinės televizijos tinklą, taip pat kelis svarbius leidinius, palaikiusius Kremliaus oponentus per Dūmos rinkimus".

"The Daily Telegraph" nuomone, šis areštas "sukels tarptautines pasekmes. Prezidentas Clintonas (Klintonas) kėlė spaudos laisvės klausimą per savo vizitą Maskvoje. Be to, būdamas Rusijos žydų kongreso vadovas, Gusinskis užsienyje turi įtakingų draugų".

Amerikiečių laikraštis "The Washington Post" V. Gusinskį vadina "pačiu svarbiausiu Rusijos žiniasklaidos magnatu ir šalies žydų bendruomenės lyderiu". "Kitaip, nei kiti oligarchai", - tęsia laikraštis, - "Gusinskis įkūrė savo žiniasklaidos imperiją daugiausia iš savo lėšų, o ne grobdamas buvusias sovietines įmones privatizacijos metu. Jo televizija NTV išgarsėjo įžvalgiais reportažais apie pirmąjį Čečėnijos karą, kurie supykdė Kremlių ir prezidentą Borisą Jelciną. Tačiau vėliau NTV suteikė Jelcinui didelę paramą 1996 metais per prezidento rinkimų kampaniją, kurią jis dar kartą laimėjo. Visai neseniai V. Gusinskis tapo sąjungininku Maskvos mero Jurijaus Lužkovo, kurio viltys tapti prezidentu buvo sužlugdytos per Kremliaus organizuotą drabstymosi purvu kampaniją".

Dar vienas įtakingas amerikiečių leidinys "The New York Times" atkreipia dėmesį, kad "Gusinskis taip pat yra žydų mažumos, kuri dažnai tapdavo antisemitinių išpuolių objektu, lyderis. Jis, turėdamas Izraelio pilietybę, išplėtė savo verslą į Izraelį, taip pat į JAV. "NTV International" pernai pradėjo transliuoti Jungtinėse Valstijose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Tūkstančiai žmonių Indijoje gedi mirusios politinės žvaigždės J. Jajalalitos

Dešimtys tūkstančių gedinčių Indijos piliečių susirinko pagerbti mirusios J. Jajalalitos (J Jayalalitha) - vienos iš įtakingiausių ir spalvingiausių Indijos politikių, skelbia naujienų agentūra BBC.

Lenkijos Aukščiausiasis Teismas svarsto galimybes išduoti režisierių R. Polanskį Jungtinėms Valstijoms (1)

Lenkijos Aukščiausiasis Teismas antradienį svarstys naują raginimą išduoti „Oskaro“ laureatą Romaną Polanski Jungtinėms Valstijoms, kur jis būtų baudžiamas už dešimtmečių senumo neteisėtus lytinius santykius su nepilnamete.

Latvijoje pirmąkart siūloma iškelti bylą už dalyvavimą Sirijos konflikte (2)

Latvijos saugumo policija praeitą savaitę paprašė Rygos apygardos prokuratūros iškelti baudžiamąją bylą vienam jaunuoliui, įtariamam neteisėtu dalyvavimu ginkluotame konflikte Sirijoje.

Paskirtas naujas Prancūzijos premjeras atnaujinta

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as antradienį buvo paskirtas vadovauti vyriausybei – atsistatydinus premjerui Manueliui Vallsui, siekiančiam tapti socialistų kandidatu į prezidento postą, paskelbė prezidentūra.

Rusija ieško naujų herojų: sukurtas animacinis filmas apie kario žūtį Sirijoje (3)

Maskvos vaizdo įrašų studija sukūrė animacinį auklėjamąjį filmą jaunimui, įkvėptą Rusijos karinės kampanijos Sirijoje. Dizaino studija „Patriot“ sukūrė filmuką, kuriame pasakojama jūreivio Andrejaus Timošenkovo, kuris žuvo Homso provincijoje 2016 m. birželį, istorija.