Paryžiaus Eliziejaus laukuose sujudimas – vyras įvažiavo į policijos automobilįatnaujinta 19:24

 (23)
Paryžiaus policija pirmadienį pranešė, kad sprendžia situaciją Eliziejaus laukuose miesto centre, kai automobilis įvažiavo į policijos automobilį ir užsiliepsnojo. Kaip rašo BBC naujienų tarnyba, remdamasi Prancūzijos žiniasklaida, automobilio vairuotojas, kuris buvo ginkluotas, po smūgio neteko sąmonės ir buvo rimtai sužeistas.
© Reuters / Scanpix

Nei gyventojai, nei policijos pareigūnai per šį bandymą surengti teroro aktą nenukentėjo.

Policija savo „Twitter“ paskyroje patarė žmonėms nevykti į šią vietą. Vėliau buvo pranešta, kad situacija kontroliuojama ir niekas nenukentėjo.

Prancūzijos policijos atstovai paskelbė, kad vairuotojas – neišgyveno, vietoje dirba išminuotojai, rašo naujienų agentūra AP. Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Pierre'as-Henry Brandetas sakė žiniasklaidai, kad po smūgio vairuotojo automobilis sprogo, jis greičiausiai avariją sukėlė tyčia.

Prancūzijos anti-teroristinio biuro prokurorai pradėjo įvykio tyrimą. Naujienų agentūra AFP skelbia, kad užpuoliko automobilyje rastas „AK-47“ ginklas.

Paryžiaus Eliziejaus laukuose sujudimas – vyras įvažiavo į policijos automobilį
© Reuters / Scanpix

Dėl šio įvykio Paryžiaus prokuratūros kovos su terorizmu dalinys pradėjo tyrimą.

Prancūzijoje vis dar galioja nuo 2015 metų įvesta nepaprastoji padėtis.

Policija nurodė, kad užpuoliko automobilyje rastas kalašnikovo automatas, pistoletų, dujinių balionų.

„Šiandien apie 15 val. 40 min. policijos būrys važiavo Eliziejaus laukų prospektu; „Renault Megane“ aplenkė jį iš dešinės ir rėžėsi į policijos kortežo priekinį furgoną“, – anksčiau sakė policijos atstovė.

„Automobilis „Renault Megane“ užsidegė. Policija užtvėrė gatvę. Nei pareigūnai, nei turistai nenukentėjo, – sakė ji. – Asmuo regis yra negyvas. Pradėtas tyrimas. Regis jis buvo ginkluotas“.

Laikraščio „Liberation“ žurnalistas Ericas Favereau, važiavęs motoroleriu paskui žandarus, sakė matęs, kaip vienas automobilis blokuoja kortežui kelią, pasigirsta sprogimas.

Pasak E.Favereau, žandarai išdaužė liepsnojančio automobilio langą ir ištraukė jame buvusį žmogų. Kiti žandarai putomis gesino liepsnas.

Tas vyras vėliau matytas gulintis ant pilvo, vilkinis baltus marškinius ir tamsius šortus.

Du policijos pareigūnai sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad rastas ginklas pas vairuotoją, kuris po sprogimo buvo smarkiai apdegęs.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Pierre'as-Henry Brandetas sakė, kad įvykio vietą tikrina išminuotojai.

Prancūzijos antiteroristinių bylų prokuroras pradėjo tyrimą dėl policijos automobilio taranavimo Eliziejaus laukų prospekte.

Pasak pareigūnų, incidentas įvyko Eliziejaus laukų parduotuvių rajone. Per incidentą, kuris įvyko maždaug 15 val. 40 min. vietos laiku, vairuotojas „tyčia“ automobiliu rėžėsi į policijos furgoną Eliziejaus laukų žiede, vos už 230 metrų nuo prezidentūros, pranešė televizija BFM.

„Vairuotojas tyčia taranavo žandarų furgoną“, – sakė šaltiniai policijoje, kuriuos citavo BFM, užpuoliko motyvas nežinomas, žmonės nenukentėjo.

Anksčiau policija buvo pranešusi, kad minėto automobilio vairuotojas yra „ant žemės, be sąmonės“, taip pat ragino žmones laikytis atokiau.

Šiame pasaulinio garso prospekte, pamėgtame turistų, prieš porą mėnesių buvo nušautas policininkas, likus trims dienoms iki Prancūzijos prezidento rinkimų rato. Tada prie žuvusio užpuoliko Karimo Cheurfi buvo rastas „Islamo valstybę“ garbinantis raštas. Vėliau jo automobilyje rasta kitų ginklų.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Stambule gėjų eitynių dalyvius vaikė guminėmis kulkomis (23)

Turkijos sostinės Stambulo gatvėse – gausios policijos pareigūnų pajėgos. Tokių priemonių vietos valdžia nurodė imtis prieš „Gay Pride“ eisenos organizatorius, skelbia BBC.

Košmaras ore: lėktuvas ėmė purtytis, kapitonas patarė melstis ir meldėsi pats (27)

Sekmadienį į pakilimo oro uostą buvo priverstas grįžti „AirAsia X“ skrydžių bendrovei priklausantis lėktuvas A330, skridęs iš Australijos Perto miesto į Malaiziją.

Minia laimingai pagavo iš pramogų parko karuselės kritusią paauglę (6)

Viename pramogų parke Niujorko valstijoje sustojus karuselei iš 8 m aukščio šeštadienį vakare krito paauglė, bet ją pagavo apačioje susirinkusi parko svečių ir darbuotojų minia.

M. Schulzas užsipuolė „arogantišką“ A. Merkel (9)

Socialdemokratų lyderis Martinas Schulzas, stengdamasis sulaikyti savo partijos populiarumo smukimą, sekmadienį puolė kanclerę Angelą Merkel, kaltino ją „arogancija“.

Šiaurės Korėja badauja, o diktatorius maudosi prabangoje – iš kur jis turi pinigų? (403)

Į eilinį karinį paradą atvykęs jaunasis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ant raudono kilimo išlipa tiesiai iš prabangaus juodo „Mercedes Benz“. Tarsi nieko blogo, tačiau kyla natūralus klausimas – iš kur jis gavo naujutėlaitį limuzinų klasės automobilį, rašo CNN.com.