Palestiniečiai mini Izraelio įkūrimą kaip savo "katastrofą"

 (4)
Didžiausi per daugelį mėnesių susirėmimai tarp palestiniečių ir Izraelio kariuomenės pirmadienį greičiausiai dar pasmarkės, nes palestiniečiai rengiasi minėti 52-ąsias savo "katastrofos" - Izraelio įkūrimo - metines.
Smurto protrūkiai sekmadienį kilo per protesto demonstracijas, kurių dalyviai reikalavo paleisti 1 650 Izraelio kalinamų palestiniečių.

Įtampa padidėjo "Nakbos", arba "Didžiosios katastrofos" metinių, kurias palestiniečiai mini pirmadienį, išvakarėse. Šią dieną palestiniečiai prisimena tūkstančius tuometinės Palestinos gyventojų, kurie buvo išvaryti iš namų ir tapo pabėgėliais po Izraelio valstybės įkūrimo 1948 metais.

Pasak palestiniečių liudininkų, Izraelio kariuomenė netoli Vakarų Kranto Kalkiljos miestelio nušovė 17-metį jaunuolį. Be to, daugiau kaip 30 demonstrantų keliose Vakarų Kranto ir Gazos vietose buvo sužeisti guminėmis kulkomis.

Izraelio kariuomenė apkaltino Palestiniečių vadovybę, kad ši nesugebėjo užkirsti kelio demonstracijų išplitimui iš palestiniečių valdomų rajonų į tuos Vakarų Kranto ir Gazos rajonus, kuriuos tebekontroliuoja Izraelis.

Kariuomenė pranešė, kad palestiniečių demonstrantai apmėtė Izraelio kariuomenę akmenimis bei buteliais ir lengvai sužeidė mažiausiai tris kareivius. Kariuomenė panaudojo "riaušių kontrolės metodus" demonstrantams išsklaidyti.

Balatos pabėgėlių stovykloje netoli Nabluso kaukėti palestiniečių jaunuoliai apšaudė ir sudegino Izraelio premjero Ehudo Barako iškamšą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (7)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (2)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (5)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (3)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.

Rinkimuose Islandijoje gali triumfuoti netradicinė Piratų partija

„Valstiečiai“ didžiule persvara įveikė savo varžovus Seimo rinkimuose ir taip šokiravo dalį rinkėjų. Politikos ekspertai sako, kad kituose rinkimuose Europoje netrukus gali triumfuoti dar viena netradicinė, anksčiau tarp valdančiųjų nebuvusi partija, tik gerokai radikalesnė.