Pakistanas įžvelgia "didelę karo su Indija grėsmę"

"Aš įžvelgiu didelį pavojų, kalbant apie Indijos aktyvią politiką Kašmyre", žurnalistams Karačyje sakė Abdulas Sattaras (Abdulas Sataras), paklaustas, ar jis baiminasi, kad Indija gali pradėti karą Pakistano valdomoje Kašmyro dalyje.

Ministras apkaltino Indiją "žiaurumais ir represijomis" kai kuriose Himalajų regiono vietovėse ir pareiškė, kad nauji Delio išpuoliai, kai tariamai buvo peržengta karinė Kontrolės linija Kašmyre, byloja apie gresiantį pavojų.

A. Sattaras teigė, kad, norint "panaikinti" karo grėsmę, reikia nemažai pastangų, ir pridūrė, kad esminę rolę čia gali suvaidinti B. Clintono vizitas.

B. Clintonas "yra vienintelis valstybės vadovas, kuris per septynerius metus kelis kartus sakė, kad ginčas dėl Kašmyro gresia taikai visoje Pietų Azijoje", sakė A. Sattaras.

B. Clintonas praėjusią savaitę paskelbė įtrauksiąs Pakistaną į savo kelionės po Indiją ir Bangladešą tvarkaraštį. B. Clintono vizitas Pietų Azijoje prasidės kovo 20 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

JAV didina paramą Sirijai (13)

Jungtinės Valstijos padidino savo paramą Sirijai 400 mln. JAV dolerių (356 mln. eurų), tvyrojant raginimams iš Alepo miesto išgabenti sužeistuosius. Naujausias Sirijos režimo puolimas nusinešė dar 13 žmonių gyvybes, rašo „Deutsche Welle“.

V. Putinas ruošia sau dirvą: rokiruotės valdžioje turi paaiškinimą (155)

Atleidus dar vieną vyresniosios kartos politiką Kremliuje parengta vieta jaunesniam jo įpėdiniui. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas skyrė naują parlamento pirmininką, o buvusiam senosios kartos politikui patikėjo ne taip akylai visuomenės stebimą postą, praneša „The Newsweek“.

Rusijos povandeninis atomlaivis paleido dvi strategines balistines raketas (283)

Baltojoje jūroje plaukiojantis Rusijos atominis povandeninis laivas „Jurij Dolgorukij“ antradienį sėkmingai paleido iškart dvi tarpžemynines balistines raketas „Bulava“, kurių viena sprogo, o kitos mokomoji kovinė galvutė sėkmingai pataikė į salyginį taikinį Kamčiatkoje šalies rytiniame pakraštyje, pranešė Gynybos ministerija.

JAV pirmą kartą per penkis dešimtmečius paskyrė ambasadorių Kubai

Jungtinės Valstijos paskyrė Jeffrey DeLaurentis, aukšto rango pareigūną Kubos sostinėje Havanoje, pirmuoju per penkis dešimtmečius oficialiu ambasadoriumi Kubai, rašo AFP.

Paskelbs išvadas dėl MH17 tragedijos (265)

Trečiadienį Nyderlanduose bus paskelbtos Malaizijos oro linijų lainerio katastrofos Rytų Ukrainoje kriminalinio tyrimo išvados.