Pagaliau nufotografuoti Marso “velniai”

 (3)
Dideli ir platūs jie šėlsta virš Marso įkandin palikdami tamsius pėdsakus, tik dabar NASA jau turi vieno iš jų nuotrauką.

“Dulkių velniai”, panašūs į nedidelius tornado viesulus, atsiranda ir Žemėje, ir Marse, o juos sukelia sušilusių oro masių judėjimas į viršų, kuris paskui save dažnai įtraukia ir dulkes.

Palydovas Marse “Pathfinder” 1997-ųjų operacijos Marse metu užfiksavo keletą tokių dulkių viesulų, tačiau naujojoje “Mars Global Surveyor” palydovo padarytoje nuotraukoje, akivaizdžiai užfiksuotas šėlstantis “velnias”, keičiantis Marso planetos paviršių.

Tamsios linijos ir ruožai, matomi planetoje, ilgai domino mokslininkus, tačiau dabar galima įsitikinti, kaip jos atsiranda.

“Mes užfiksavome, kaip “dulkių velnias”, slysdamas planetos paviršiumi, paskui save palieka tamsų ruožą,” teigė Kenas Edgettas, mokslininkas iš kompanijos “Space Science Systems”.

Tokius velnius galima dažnai pastebėti ir Žemėje esančiose dykumose, kur jie trunka iki kelių minučių.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (28)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (24)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (2)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.

Per sprogimą Somalio sostinėje žuvo mažiausiai trys žmonės (3)

Šeštadienį Somalio sostinėje Mogadiše buvo užpultas restoranas, praneša „Reuters“.