Osvencimo kryžių statytojas - kandidatas į prezidentus

 (3)
Ne tik Lenkijoje, bet ir visame pasaulyje kryžių statymu buvusioje Osvencimo hitlerininkų mirties stovykloje skandalingai išgarsėjęs Kazimierzas Switonas (Kazimežas Svitonas) nutarė kelti savo kandidatūrą į Lenkijos prezidentus.
Spaudai išplatintame pareiškime, jis pabrėžė, kad "Laisvės sąjunga, lenkiškomis pavardėmis prisidengusi žydų partija bei šovinistinės pasaulio žydų organizacijos reikalauja pašalinti kryžius iš didžiausių lenkų kapinių - Osvencimo".

K. Switono rinkimų kampanijos šūkis "Lenkija - lenkams".

Savo rinkimų programoje jis numato išsiųsti iš Lenkijos visus joje dirbančius svetimšalius ir smarkiai sumažinti mokesčius.

K. Switonas pernai apie tris mėnesius gyveno buvusios Osvencimo mirties stovyklos žvyrduobėje ir siekė sužlugdyti pasaulio žydų organizacijų prašymą pašalinti iš Osvencimo vadinamąjį Popiežiaus kryžių, prie kurio yra meldęsis Jonas Paulius II.

K. Switono iniciatyva žvyrduobėje buvo pastatyta dar apie 300 kryžių, kurie vėliau Lenkijos Katalikų Bažnyčios vyskupų konferencijos ir Osvencimo miesto savivaldybės sprendimu buvo pašalinti jėga.

Pasak kandidato į Lenkijos vadovus, "kryžius naktį pašalino žydų kilmės vyskupai žydų šovinistų nurodymu".

K. Switonas - 13-sis Lenkijos pilietis, pareiškęs ketinimą varžytis dėl šalies vadovo posto.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (97)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (71)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (12)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (12)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.