"Oracle" pirmininkas gali paveržti turtingiausio žmogaus titulą

Pirmadienį gerokai nusmukus "Microsoft" akcijoms, turtingiausiam pasaulio žmogui Billui Gatesui (Bilui Geitsui) kilo reali grėsmė, kad turtingiausio žmogaus titulą iš jo paverš antroje vietoje dabar esantis korporacijos "Oracle" pirmininkas Larry Ellisonas (Laris Elisonas).
"Microsoft" akcijos smuko dėl nuviliančių pardavimo prognozių ir investuotojų susirūpinimo, kad ši didžiausia pasaulyje programinės įrangos bendrovė gali būti suskaldyta dėl antimonopolinių įstatymų pažeidimų. Dėl bendrovės akcijų smukimo "Nasdaq" biržoje 742 mln. B. Gateso turimų "Microsoft" akcijų vertė sumažėjo iki 49,4 mlrd. dolerių.

Tad 56 metų L. Ellisonas jau lipa B. Gatesui ant kulnų. Jo bendrovės akcijos šioje biržoje į dienos pabaigą pakilo, ir 663 mln. L. Ellisonui priklausančių akcijų vertė išaugo iki 48 mlrd. dolerių. Šie skaičiavimai pagrįsti naujausiais Vertybinių popierių ir biržos komisijos duomenimis apie B. Gateso ir L. Ellisono turimų akcijų skaičių.

Palyginti su aukščiausiu metų pakilimu, "Microsoft" akcijos yra smukusios net 45 procentais. Tuo tarpu "Oracle" akcijos, palyginti su didžiausiu per metus smukimu, yra pakilusios net 544 procentais. Tai leidžia manyti, kad antroji pagal dydį pasaulyje nepriklausoma programinės įrangos tiekėja "Oracle" gerai pasipelnys iš interneto augimo ir tiesioginės elektroninės prekybos tarp verslo įmonių.

"Microsoft" akcijų kritimas pirmadienį "nurėžė" maždaug 10 mlrd. dolerių B. Gateso kapitalo. Jam priklauso 15 proc. "Microsoft" dalis. Abu verslininkai turi didelę nuosavybę ir be savo bendrovių akcijų, tačiau šios akcijos sudaro didžiausią jų turto dalį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (34)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (75)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (59)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.