Olandija ketina dalyvauti JAV vadovaujamoje oro bombardavimų kampanijoje Sirijoje

 (27)
Olandijos vyriausybė pareiškė planuojanti dalyvauti JAV vadovaujamos koalicijos karo aviacijos antskrydžiuose prieš vadinamąją „Islamo valstybę“ Sirijoje.
Olandija ketina dalyvauti JAV vadovaujamoje oro bombardavimų kampanijoje Sirijoje
© AP/Scanpix

Olandai keturiais karo lėktuvais F-16 jau keletą mėnesių rengia antskrydžius kaimyniniame Irake, bet lig šiol nesiryžo išplėsti šios misijos į Sirijos teritoriją.

Gynybos ministrė Jeanine Hennis-Plasschaer sakė, kad šis sprendimas reiškia, jog koalicija „darys didesnę pažangą“ kovoje su „Islamo valstybės“ grupuote.

Ministrų kabinetas šio penktadienio sprendimą teiks parlamentui, kuriame tai bus svarstoma tikriausiai artimiausiomis dienomis. Dauguma Nyderlandų parlamentarų pritaria antskrydžiams Sirijoje.

Olandai keičia savo kursą, kai ir Prancūzija, ir Jungtinės Valstijos paprašė Nyderlandų vyriausybės prisidėti prie kampanijos Sirijoje.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estijos parlamentas iš trečio karto nesugebėjo išrinkti šalies prezidento

Estijos prezidento rinkimų trečiasis ratas parlamente baigėsi taip pat kaip ir pirmieji du – be rezultato: abu kandidatai nepelnė reikiamo deputatų balsų skaičiaus.

Per išpuolį prieš viešbutį Somalio sostinėje žuvo mažiausiai 20 žmonių

Per išpuolį vyriausybiniame kvartale Somalio sostinėje Mogadišu antradienį, policijos duomenimis, žuvo mažiausiai 20 žmonių, dauguma jų - civiliai. Atsakomybę už teroro ataką prisiėmė radikali islamo grupuotė „Al-Shabaab", informuoja agentūra dpa.

Peru surengtas bėgimas nuo bulių neapsiėjo be sužalojimų

Devyni žmonės buvo sužeisti bulių per sekmadienį Peru surengtą religinę šventę. Ši šventė rengiama Ajakučo provincijoje miesto globėjos šv. Anos garbei. Bėgimas nuo bulių – tradicinis šios šventės ritualas. Per šventę į miesto gatves paleidžiami neįtemptomis virvėmis pririšti buliai, o drąsiausi šventės dalyviai bando nutverti virvę ir suvaldyti gyvulį.

Prancūzija: peiliu ginkluotas vyras Tulūzoje sužeidė policininką (3)

Antradienį Prancūzijos pietuose esančiame Tulūzos mieste peiliu ginkluotas žmogus sužeidė policininką. Tai pranešė naujienų agentūra AFP, remdamasi pareigūnų pateikta informacija.

JT: pilietinis karas Jemene iki šiol nusinešė mažiausiai 10 000 žmonių gyvybių

Pilietinis karas Jemene iki šiol nusinešė mažiausiai 10 000 žmonių gyvybių. Tai pareiškė Jungtinių Tautų (JT) humanitarinės pagalbos koordinatorius Jamie McGoldrickas. Iki šiol žinybos ir pagalbos organizacijos kalbėjo apie 6 000 žuvusiųjų per konfliktą Jemene, informuoja agentūra „Reuters".