Nuo širdies smūgio mirė buvęs Sankt Peterburgo meras Sobčakas

 (4)
Svetlogorsko mieste Kaliningrado srityje sekmadienio naktį staiga mirė buvęs Sankt Peterburgo meras Anatolijus Sobčakas.
Kaip naujienų agentūrai "Interfax" pranešė šaltinis srities administracijoje, politiką ištiko širdies smūgis.

Tikimasi, kad jau sekmadienį pirmoje dienos pusėje buvusio mero kūnas bus išgabentas į Peterburgą, kur bus palaidotas vienose iš miesto kapinių.

A. Sobčakas nuo ketvirtadienio viešėjo Kaliningrado srityje gubernatoriaus Leonido Gorbenkos kvietimu. Jis surengė keletą susitikimų kaip laikinai prezidento pareigas einančio Vladimiro Putino patikėtinis. Kai A. Sobčakas vadovavo Peterburgui, V. Putinas buvo jo pavaduotojas.

A. Sobčakas gimė 1937 metais Čitoje. Baigė Leningrado valstybinio universiteto teisės fakultetą. 1989-1991 metais buvo SSRS liaudies deputatas. 1990 metais išrinktas Leniningrado liaudies deputatų tarybos nariu, o vėliau - pirmininku.

Nuo 1991 metų birželio jis ėjo Sankt Peterburgo mero pareigas.

Iš jų pasitraukė 1996 metų vasarą, kai pralaimėjo rinkimus dabartiniam miesto gubernatoriui Vladimirui Jakovlevui.

Kaip "Interfax" sakė organizacijos "Demokratinė Rusija" (DR) vykdomojo komiteto pirmininkas Sergejus Aleksejevas, A. Sobčakas DR nariu tapo 1998 metais ir iš karto pradėjo vadovauti partijos visuomeninei tarybai.

S. Aleksejevo manymu, jog Rusijos demokratinės jėgos, mirus A. Sobčakui, patyrė sunkiai atitaisomą netektį. Politiko įsitikinimu, buvusio mero sveikatai labai pakenkė 1995 metų pabaigoje prieš jį pradėta kampanija. A. Sobčakas buvo kaltinamas korupcija, kyšių ėmimu ir piktnaudžiavimu tarnyba.

Nuo 1995 metų jis buvo liudininkas byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba aukščiausiuose Peterburgo valdžios sluoksniuose, o 1998 metų rugsėjį Rusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą ir jam pačiam, pateikusi kaltinimus kyšių ėmimu. 1997 metų rudenį, A. Sobčakui patyrus infarktą, jo žmona išvežė buvusį merą gydytis į Paryžių, iš kur į Rusiją jis grįžo 1999 vasarą. Ir tik pernai metų pabaigoje Generalinė prokuratūra oficialiai paskelbė, kad A. Sobčakui iškelta byla nutraukiama.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (33)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (33)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.