Narkotikų barono sulaikymo operacijos metu Saugumo pajėgos įsivelia į šaudynes su, kaip manoma, „El Chapo“ saugojusiais vyrais.

Susišaudymo metu vienas iš Meksikos saugumo pajėgų karių sužeidžiamas, paviešintame vaizdo įraše girdisi, kaip vienas iš kolegų ragina jį „išlikti ramiu“, kol šis guli ant grindų, negalėdamas pajudėti.

Vaizdo įraše girdima, kaip pėstininkams šturmuojant namus, aidi šūviai. Matoma, kaip ant grindų guli sužeistas pėstininkas, o kitas perspėja: „Vienas mūsiškis sužeistas“.

Taip pat nufilmuota, kaip kitas Meksikos jūrų pėstininkas operacijos metu detonuoja kelias granatas. Galiausiai, patekę į namus, pareigūnai užčiuopia dar karštus nusikaltėlio pėdsakus.

Vaizdo medžiagoje matoma, kaip operaciją vykdantys pareigūnai skuba laiptais aukštyn į miegamąjį, iš kur Neūžauga sugebėjo pasprukti pro slaptas duris, paslėptas už veidrodžio, ir specialiu tuneliu patekti į miesto kanalizacijos sistemą. Nepaisant to, sulaikymo operacijos galiausiai būta sėkmingos.

Vaizdo įraše girdima, kaip misiją vykdantys jūrų pėstininkai klausia verkiančios moters: „Kur jis?“.

„Nežinau“, – nuskamba atsakymas.

Liūdnai pagarsėjęs Sinaloa narkotikų kartelio vadas buvo sulaikytas penktadienį po pusę metų trukusios paieškų operacijos. Liepą nusikaltėlių vadas paspruko iš Meksikos ypatingo saugumo kalėjimo.

Prieš atsidurdamas pareigūnų rankose, nusikaltėlis kelias valandas praleido savo slėptuvėje, kol jo žmonės bandė nukreipti jūrų pėstininkų dėmesį. Skelbiama, kad operacija vykdyta nusikaltėlio gimtajame Sinaloa Močiso mieste.

Pradėjus lyti ir vamzdžiams prisipildžius vandens, Neūžauga buvo priverstas lįsti lauk iš savo slėptuvės netoliese degalinės (maždaug už 1,5 kilometrų nuo namų). Grasindamas ginklu, jis pavogė automobilį.

Jūrų pėstininkai įėjimo į slaptą tunelį, kuriuo iš namų ir paspruko Neūžauga, ieškojo geras 90 minučių – per tą laiką jis ir sugebėjo vėl pasprukti. Laimei, neilgam.

Namuose jūrų pėstininkai už šaldytuvo aptiko dar vieną skylę, kuri tik patvirtino hipotezę, kad nusikaltėlis turėjo pasirengęs dar vieną pabėgimo planą. Be to, pareigūnai viename iš penkių namų vonios kambarių aptiko dvi persigandusias besislepiančias moteris.

Vaizdo įraše matomos ir krauju nutaškytos bei kulkų suvarpytos baltos namo sienos. Pirmame namo aukšte esančiame Neūžaugos miegamajame – plačiaekranis televizorius ir sofa, ant kurios mėtėsi leidžiamo testosterono buteliukai, švirkštai, antibiotikai ir prezervatyvai.

Skelbiama, kad jūrų pėstininkai, įsiveržę į namus, aptiko 15 Neūžaugos parankinių, ginkluotų automatiniais šautuvais ir granatsvaidžiais. Per susišaudymą penki smogikai buvo nukauti, vienas iš jų nukrito nuo stogo, o kitam pavyko ištrūkti į gatvę, tačiau netrukus jis nuo šautinių žaizdų mirė.

Ekstradicija į JAV gali trukti metus

Meksikos pareigūnai pirmadienį užsiminė, kad narkomafijos boso J. Guzmano ekstradicijos į Jungtines Valstijas procesas gali užtrukti ilgiau negu metus, o kol kas jis bus laikomas tame pačiame kalėjime, iš kurio anksčiau pabėgo.

Vyriausybei kuriant planus išsiųsti J.Guzmaną kitapus sienos, prie Altiplano kalėjimo, esančio į vakarus nuo sostinės, budi kariuomenės tankas, o kalinio kameros grindys buvo sustiprintos metaline armatūra, kad jis nebūtų vėl išvaduotas savo bendrininkų, kurie anksčiau iškasė įspūdingą tunelį.

Žinia apie planuojamą ekstradiciją buvo paskelbta tuo metu, kai paaiškėjo naujų detalių apie spalį įvykusį keistą besislapstančio J.Guzmano susitikimą su Holivudo žvaigžde Seanu Pennu – vienas laikraštis paskelbė nuotraukų, rodančių, kad šis amerikietis aktorius buvo stebimas valdžios.

Pastangos išduoti J.Guzmaną žymi staigų posūkį po to, kai Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto atsisakė išsiųsti jį į Jungtines Valstijas prieš narkotikų baronui pabėgant iš griežčiausio apsaugos režimo kalėjimo pernai liepą.

Pareigūnai šį procesą pradėjo sekmadienį, praėjus dviem dienoms po to, kai J.Guzmanas buvo sučiuptas. Šie veiksmai grindžiami Kalifornijos ir Teksaso teismų atsiųstais prašymais išduoti asmenį, kuris yra kaltinamas narkotikų kontrabanda ir nužudymais.

„Vidutinis (ekstradicijos proceso) laikotarpis yra vieni metai, tačiau tai gali tęstis iki penkerių metų“, – generalinė prokurorė Arely Gomez sakė radijui „Formula“.

J.Guzmano advokatas Juanas Pablo Badillo pažadėjo „įtemptą“ teisinę kovą, per kurią ši byla gali pasiekti Aukščiausiąjį Teismą.

Vienas teisėjas priėmė sprendimą laikinai uždrausti išduoti J.Guzmaną, kai bėglys buvo sučiuptas, o dabar teismas turės spręsti dėl šio sprendimo teisėtumo.