Norvegijos premjeras atsistatydina

Atsistatydinti premjeras nusprendė ketvirtadienį, kai parlamentas neatsižvelgė į jo prieštaravimus ir nubalsavo už dujomis kūrenamų elektrinių statybą šalyje. K. M. Bondeviko nuomone, tai padidins aplinkos teršimą.

K. M. Bondevikas ketino patarti karaliui naujos vyriausybės formavimą patikėti parlamento pirmininkui, opozicinės Darbo partijos lyderiui Jensui Stoltenbergui.

Darbo partija turi daugiausiai vietų parlamente - 65 iš 165. Darbo partijos ir opozicijoje esančių konservatorių koalicija sudaro daugumą parlamente.

Tačiau rinkėjai gana šaltai įvertino J. Stoltenbergą po ketvirtadienio balsavimo.

Dienraštis "Dagbladet" skelbia visuomenės nuomonės apklausos rezultatus, iš kurių aišku, jog 29 proc. rinkėjų laikytų J. Stoltenbergą blogesniu premjeru už K. M. Bondeviką. Tik 19 proc. rinkėjų galvoja, kad J. Stoltenbergas būtų geresnis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italijoje rasti 2002 metais pavogti dailininko V. van Gogo paveikslai

Italijos policijai pavyko surasti žymius dailininko Vincento van Gogho paveikslus, kurie 2002 metais buvo pavogti iš Amsterdamo muziejaus, skelbia agentūra BBC.

Rusijos antskrydžiai Sirijoje iki šiol nusinešė beveik 10 000 gyvybių (46)

Rusijos oro antskrydžiai Sirijoje, aktyvistų duomenimis, iki šiol nusinešė beveik 10 000 žmonių gyvybių, 3 800 jų - civiliai. Tarp žuvusiųjų yra ir per 900 vaikų, penktadienį pranešė Londone įsikūręs Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Filipinų prezidentas prilygino save A. Hitleriui (9)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte palygino savo kovos su narkotikais kampaniją su Holokaustu ir sakė, kad išžudys tiek daug narkomanų, kiek Adolfas Hitleris išžudė žydų, praneša naujienų agentūra BBC.

H. Clinton: viena mano favoričių yra A. Merkel (14)

Demokratų kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton negaili pagyrų Vokietijos kanclerei Angelai Merkel. „Man patinka daug šalių vadovų, - pareiškė ji žurnalistams savo lėktuve. - Viena mano favoričių yra Angela Merkel, nes jis sunkiu metu buvo ypatinga ir stipri lyderė", praneša agentūra dpa.

Izraelio ir pasaulio lyderiai atsisveikina su buvusiu šalies prezidentu S. Peresu (3)

Izraelyje prasidėjo buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvių procesija. Garbės sargybos kariai išnešė Sh.Pereso karstą iš parlamento pastato ir įkėlė jį į automobilį. Jie taip pat palydėjo iki automobilio velionio eksprezidento artimuosius.