Nepatenkintiems rusams pasiūlyta palikti Latviją

 (4)
Viena Baltijos šalių - Latvija tapo pagrindiniu Rusijos kaltinimų objektu dėl savo geografinės padėties, mano prezidentė Vaira Vykė-Freiberga.
Antradienį išspausdintame interviu didžiausiam Estijos laikraščiui "Postimees", kurį davė prasidėjus vizitui į Estiją, ji išskyrė dvi pagrindines rytinės kaimynės kritikos priežastis.

"Pirmiausia, strateginiu požiūriu Latvijos geografinė padėtis yra svarbiausia dėl jūros uostų ir aktyvaus naftos produktų eksporto per Ventspilio uostą", pareiškė V. Vykė-Freiberga. Todėl "matyti, kad dėl to jie nori didinti savo politinę įtaką šiai daliai", pabrėžė ji.

Antroji strateginė priežastis - Latvija yra tarp dviejų kitų Baltijos šalių.

"Norėdami destabilizuoti regioną, jūs mėginsite įvaryti pleištą į vidurinę valstybę, kad atskirtumėte šiaurinę ir pietinę. Tai neblogas planas", sakė V. Vykė-Freiberga.

Valstybės vadovė pavadino "dideliu iššūkiu" integraciją tos nevietinių šalies gyventojų dalies, kuri nori susieti savo gyvenimą su laisva ir nepriklausoma Latvija.

"Tie, kuriems nepriimtina laisvos ir nepriklausomos Latvijos idėja, neturi čia likti. Aš manau, kad jie turi sugrįžti į savo tėvynę, kur labiau jaustųsi esą namie", pareiškė V. Vykė-Freiberga.

Atsakydama į klausimą dėl Baltijos šalių galimybės surengti savo Niurnbergo procesą, ji pareiškė, kad toks procesas turėjo prasidėti tuojau po nepriklausomybės atkūrimo.

"Man labai gaila, kad tai nebuvo padaryta. Galbūt ir dabar nėra per vėlu, aš nežinau", pabrėžė ji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (293)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.