Neeilinis incidentas: Rusijos naikintuvas prie JAV žvalgybinio lėktuvo priartėjo per kelis metrus

 (964)
CNN praneša, kad šią savaitę rusų naikintuvas priartėjo per 15 pėdų (apie 5 metrus) prie JAV karinių oro pajėgų žvalgybos lėktuvo skrendančio virš Juodosios jūros. Pentagonas tai vadina „nesaugiu“ incidentu, praneša JAV pareigūnai.
Neeilinis incidentas: Rusijos naikintuvas prie JAV žvalgybinio lėktuvo priartėjo per kelis metrus
© RIA/Scanpix

„2016 metų sausio 25 dieną JAV lėktuvas RC-135U vykdė savo kasdienį maršrutą tarptautinėje erdvėje virš Juodosios jūros, kai tuo tarpu Rusijos naikintuvas Su-27 priartėjo prie jo „nesaugiai ir neprofesionaliai“. Mes tiriame šį konkretų incidentą“, - savo pareiškime akcentavo Gynybos departamento atstovas spaudai, armijos pulkininkas Michelle L. Baldanza.

Kitas JAV karinis pareigūnas CNN sakė, kad Rusijos naikintuvas praskrido prie dešinę JAV lėktuvo pusę, tuomet padarė tokį posūkio manevrą, kad jis turėjo neigiamos įtakos JAV orlaivio valdymui. Pareigūnas tikino nežinantis, ar Rusijos lėktuvas tuo metu buvo ginkluotas. Jis tikino, kad šis incidentas įvyko didesniu nei 40 mylių (64 km) nuo Rusijos pakrantės atstumu.

Panašus incidentas įvyko 2014 metais tarp tų pačių modelių JAV ir Rusijos lėktuvų.

Tuo metu Rusijos Su-27 praskrido 100 pėdų (30 metrų) atstumu nuo JAV RC-135U lėktuvo nosies virš Ochotsko jūros, kuri skiria Rusiją ir Japoniją.

JAV pareigūnas tai pavadino „vienu pavojingiausių prasilenkimu per pastaruosius dešimt metų“ ir pasakė, kad Rusijos lėktuvas „sukėlė pavojų JAV lėktuvo įgulos narių gyvybei“.

Tuo metu darydamas posūkį Rusijos lėktuvas „parodė savo pilvą“ JAV orlaiviui taip, kad galima buvo įžiūrėti, jog jis buvo ginkluotas raketomis.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Serbijoje vienoje kavinių nušauti 5 žmonės, sužeista 20

Vienoje kavinių Serbijos šiaurėje šeštadienio rytą vienas ginkluotas vyras iš automatinio ginklo nušovė penkis žmones, sužeidė dar 20, pranešė policija, įtariamasis sulaikytas.

Pasaulis susiėmęs už galvos: iškyla naujo A. Hitlerio grėsmė (212)

Referendumas dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) įvyko, po jo seka chaosas. Dauguma britų nusprendė, kad jų šalis turėtų palikti ES. JK ministras pirmininkas Davidas Cameronas traukiasi iš posto. „Dow Jones“ indeksas vos per vieną dieną smuko 611 punktų.

Australijoje renkamas parlamentas (1)

Australijos piliečiai šeštadienį eina į savo rinkimų apylinkes rinkti parlamento, kai konservatorių lyderis dabartinis ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas nuomonių apklausose nežymiai lenkia leiboristą Billą Shorteną, varžybų maratonui pasiekus kulminaciją šalyje, kurioje ūkio valdymas yra pagrindinis dalykas po referendumo Didžiojoje Britanijoje, kurios dauguma balsavusiųjų pasisakė už šalies išstojimą iš Europos Sąjungos.

Izraelio aviacija atakavo keturis „Hamas“ objektus Gazos Ruože

Šeštadienio rytą Izraelio karinių oro pajėgų lėktuvai atakavo keturis palestiniečių judėjimo „Hamas“ objektus Gazos Ruože, atsakydami į šalies teritorijos apšaudymą raketomis.

Plinta už širdies griebiantis Izraelio ministro pirmininko raginimas: prašau apkabinti savo vaikus (13)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ragina tautą nepasiduoti po sukrečiančio įvykio, kai į 13-metės Hallel-Yaffa Ariel miegamąjį įsliūkinęs teroristas ją šaltakraujiškai nužudė.