Naujojoje Meksikoje miško gaisrai vis dar nesuvaldomi

Pučiant smarkiems 88 km per val. greičio vėjams, gaisrai vieną po kito siaubė apleisto Los Alamo miestelio kvartalus ir iki pamatų sudegino dešimtis namų.
Ketvirtadienį ugniagesiai bandė gesinti gaisrus šiame miestelyje, kur buvo sukurta pirmoji pasaulyje atominė bomba. Los Alamo apylinkės yra visiškai nusiaubtos ugnies.

Gaisrai kilo Nacionalinio parko darbuotojams gegužės 4 dieną pradėjus deginti krūmynus. Ugnis tapo nevaldoma savaitgalį, o trečiadienį priartėjo prie Los Alamo.

Visi miestelio gyventojai turėjo evakuotis, o branduolinio ginklo laboratorijoje buvę sprogmenys ir plutonis buvo sunešti į bunkerius. Ugnis pasiekė tyrimo laboratorijos pastatą, nusirito virš bunkerių ir per 300 m buvo priartėjo prie plutonio saugyklos.

Gaisras laboratorijoje buvo užgesintas, o pareigūnai sakė, kad bunkeriai yra patikimai apsaugoti ir gali atlaikyti "Boeing 747" sudužimą.

"Mūsų branduolinės medžiagos Naujojoje Meksikoje ir visoje šalyje apsaugotos patikimai", sakė JAV energetikos sekretorius Billas Richardsonas (Bilas Ričardsonas).

Trečiadienį gaisras buvo apėmęs 1 480 ha plotą, o ketvirtadienį - jau 7 200 ha. Iš viso evakavosi daugiau nei 20 tūkst. žmonių, taip pat ir iš Los Alamo apylinkių.

Los Alamas yra 112 km į šiaurę nuo Albukerkės, jame su šeimomis gyvena daugiausiai branduolinės laboratorijos darbuotojai, kurių yra 7 tūkst.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (795)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (18)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.