NATO vadovybė rekomenduoja jungtis prie koalicijos, kovojančios su IS

 (6)
Aukščiausio lygio NATO vadovybė trečiadienį pareiškė, jog Aljansas turėtų apsvarstyti galimybę prisijungti prie JAV vadovaujamos koalicijos, kovojančios su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje bei Irake.
Petras Pavelas
© AP/Scanpix

Šis klausimas bus vienas svarbiausių kitą savaitę Briuselyje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo darbotvarkėje. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ragina sąjungininkus aktyviau prisidėti prie kovos su terorizmu.

Pasibaigus Briuselyje vykusiam kariuomenių vadų (CHODS) susitikimui NATO Karinio komiteto pirmininkas generolas Petras Pavelas žurnalistams sakė, kad jau metas apsvarstyti šią galimybę.

„Visos NATO narės priklauso su IS kovojančiai koalicijai. Dabar diskutuojame, ar NATO taps tos koalicijos nare“, – sakė jis.

„Remiantis CHODS rekomendacija, būtų naudinga, jei NATO taptų tos koalicijos nare“, – pridūrė P. Pavelas.

Visos 28 Aljanso narės kaip atskiros šalys priklauso minėtai koalicijai. NATO tolimosios oro žvalgybos lėktuvų AWACS misijos Sirijoje ir Irake padeda JAV vadovaujamai koalicijai vykdyti operacijas, tačiau Aljansas jokio tiesioginio kovinio vaidmens neatlieka.

Vis dėlto kai kurios šalys narės, įskaitant Prancūziją ir Italiją, smarkiai abejoja, ar blokui verta imtis aktyvesnių veiksmų koalicijoje, ir baiminasi, kad NATO gali būti įtraukta į užsitęsusį sausumos karą. Be to, būgštaujama, kad viename nestabiliausių pasaulio regionų Aljansas rizikuoja būti laikomas priešiška jėga.

Šios šalys nesutinka, kad NATO galiausiai perimtų iš JAV pajėgų Irako kontrolę, kaip kad buvo padaryta Afganistane.

Pasak P. Pavelo, NATO didina savo pagalbą kovoje su terorizmu Irake, pavyzdžiui, rengdama karių mokymus, ir ši operacija turėtų tęstis dar ilgai, bet „nebūtinai laikau ją tokia pačia misija kaip „Tvirta parama“ (Resolute Support)“ Afganistane.

Afganistano operacija buvo ilgiausia NATO karinė kampanija, ir nors Aljansas nutraukė savo karinę misiją šioje šalyje 2014-ųjų pabaigoje, vyriausybės pajėgų karių, kovojančių su Talibano sukilėliais, mokymai tęsiami.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (9)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (74)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (185)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.