NATO vadovybė rekomenduoja jungtis prie koalicijos, kovojančios su IS

 (6)
Aukščiausio lygio NATO vadovybė trečiadienį pareiškė, jog Aljansas turėtų apsvarstyti galimybę prisijungti prie JAV vadovaujamos koalicijos, kovojančios su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje bei Irake.
Petras Pavelas
© AP/Scanpix

Šis klausimas bus vienas svarbiausių kitą savaitę Briuselyje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo darbotvarkėje. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ragina sąjungininkus aktyviau prisidėti prie kovos su terorizmu.

Pasibaigus Briuselyje vykusiam kariuomenių vadų (CHODS) susitikimui NATO Karinio komiteto pirmininkas generolas Petras Pavelas žurnalistams sakė, kad jau metas apsvarstyti šią galimybę.

„Visos NATO narės priklauso su IS kovojančiai koalicijai. Dabar diskutuojame, ar NATO taps tos koalicijos nare“, – sakė jis.

„Remiantis CHODS rekomendacija, būtų naudinga, jei NATO taptų tos koalicijos nare“, – pridūrė P. Pavelas.

Visos 28 Aljanso narės kaip atskiros šalys priklauso minėtai koalicijai. NATO tolimosios oro žvalgybos lėktuvų AWACS misijos Sirijoje ir Irake padeda JAV vadovaujamai koalicijai vykdyti operacijas, tačiau Aljansas jokio tiesioginio kovinio vaidmens neatlieka.

Vis dėlto kai kurios šalys narės, įskaitant Prancūziją ir Italiją, smarkiai abejoja, ar blokui verta imtis aktyvesnių veiksmų koalicijoje, ir baiminasi, kad NATO gali būti įtraukta į užsitęsusį sausumos karą. Be to, būgštaujama, kad viename nestabiliausių pasaulio regionų Aljansas rizikuoja būti laikomas priešiška jėga.

Šios šalys nesutinka, kad NATO galiausiai perimtų iš JAV pajėgų Irako kontrolę, kaip kad buvo padaryta Afganistane.

Pasak P. Pavelo, NATO didina savo pagalbą kovoje su terorizmu Irake, pavyzdžiui, rengdama karių mokymus, ir ši operacija turėtų tęstis dar ilgai, bet „nebūtinai laikau ją tokia pačia misija kaip „Tvirta parama“ (Resolute Support)“ Afganistane.

Afganistano operacija buvo ilgiausia NATO karinė kampanija, ir nors Aljansas nutraukė savo karinę misiją šioje šalyje 2014-ųjų pabaigoje, vyriausybės pajėgų karių, kovojančių su Talibano sukilėliais, mokymai tęsiami.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Rumunijos policija sunkvežimyje rado 91 migrantą iš Sirijos ir Irako

Rumunijos policija antradienį pranešė viename į Vakarų Europą vykusiame sunkvežimyje radusi 91 migrantą iš Irako ir Sirijos.

E. Macronas pakvietė JAV prezidentą liepą apsilankyti Prancūzijoje (2)

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trumpą aplankyti jo šalį ir dalyvauti Prancūzijos nacionalinę dieną vyksiančiame tradiciniame parade.

JAV ir Prancūzijos prezidentai sutaria dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka (60)

Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Emmanuelis Macronas antradienį per pokalbį telefonu sutarė dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka, pranešė prancūzų Prezidentūra.

Kolumbijos sukilėliai FARC paskelbė visiškai nusiginklavę

Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC) antradienį oficialiai paskelbė visiškai nusiginklavusios.

B. al Assadas apsilankė Rusijos Hmeimimo karinėje bazėje (36)

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas antradienį sveikino Maskvos paramą jo režimui, kai apsilankė jo šalyje įsteigtoje rusų Karinių oro pajėgų bazėje.