NATO tikina, kad Kosove krizės nėra, tačiau prašo pastiprinimo

Po specialaus aljanso ambasadorių ir aukščiausių kariuomenės vadų pasitarimo NATO pareigūnas spaudos konferencijoje žurnalistams sakė, kad keturios šalys pasisiūlė atsiųsti daugiau karių į Kosovą. Šalių pareigūnas neįvardijo.

Tuo tarpu NATO generalinis sekretorius George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) savo pareiškime sako, kad įtempta padėtis padalytame Mitrovicos mieste šiaurės Kosove yra kontroliuojama. "Įsiplieskė konfliktas, tačiau su neramumais mes ryžtingai susidorojome", sakė jis.

"Mes pasirengę išlaikyti tokias KFOR pajėgas, kad jos galėtų Kosove vykdyti visas saugumo užduotis", pridūrė aljanso vadovas.

NATO pareigūno teigimu, per paskutinius aštuonis mėnesius pasitraukė keli daliniai, todėl "kai kurie batalionai susilpnėjo ir juos būtina atkurti".

Pasak pareigūno, KFOR vadas generolas Klausas Reinhardtas (Klausas Rainhardas) pasitarime pristatė keturių dalių Mitrovicos stabilizacijos planą, numatantį apsaugoti miestą nuo galimų maištų iš Serbijos rajonų ir iš pietų Kosovo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton brėžia raudoną liniją Maskvai: nereikia lepinti V. Putino (140)

„Prieš išeidama iš Valstybės departamento 2013 metų pradžioje, Hillary Clinton parašė prezidentui Barackui Obamai atsisveikinimo pastabą apie Rusiją. Pasak jos, santykių su Maskva „perkrovimas“, kurio tikėjosi Baltieji rūmai, galiausiai patyrė nesėkmę.

Sh. Peresas „kovoja už savo gyvybę“, pablogėjus sveikatai

Buvusio Izraelio prezidento ir Nobelio premijos laureato 93 metų Shimono Pereso sveikatos būklė antradienį ryškiai pablogėjo, jis „kovoja už savo gyvybę“ po anksčiau šį mėnesį patirto insultu, sakė vienas asmuo iš jo artimos aplinkos.

Karšti Gruzijos politikų debatai pasibaigė susistumdymu tiesioginiame eteryje

Ateinančią savaitę vyksiančių Gruzijos parlamento rinkimų kandidatai ne tik karštai diskutavo aktualiomis temomis, bet ir susistumdė tiesioginių debatų metu.

Trys Paryžiaus teroristai grįžo iš Sirijos į Europą per Vengriją (1)

Trys teroristai mirtininkai, surengę išpuolius Paryžiuje praėjusių metų lapkritį, grįžo į Europą po karo veiksmų Sirijoje vadinamuoju Balkanų maršrutu per Serbijos ir Vengrijos sieną. Tai antradienį pranešė laikraštis "Magyar Idok".

Turkijoje dėl nesėkmingo perversmo atleisti 87 žvalgybos agentūros darbuotojai (1)

Turkija dėl įtariamų ryšių su nesėkmingu liepos 15-osios bandymu įvykdyti perversmą atleido 87 žvalgybos agentūros darbuotojus, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.