NATO suėmė Bosnijos karo metų serbų pareigūną

Per 1992-1995 metų karą M. Krajišnikas buvo Bosnijos serbų parlamento pirmininkas, o karui pasibaigus - Bosnijos prezidentūros narys. Jis kaltinamas karo nusikaltimais, įskaitant genocidą. Tai aukščiausias karo metų pareigūnas, iki šiol suimtas buvusios Jugoslavijos teritorijoje.

M. Krajišnikas buvo Bosnijos serbų vadovo Radovano Karadžičiaus dešinioji ranka. Pastarasis yra svarbiausias įtariamasis karo nusikaltimais, tačiau iki šiol nesuimtas.

NATO generalinis sekretorius George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) pareiškė, kad M. Krajišnikas kaltinamas genocidu, nusikaltimais žmoniškumui, karo įstatymų ir papročių pažeidimais bei sunkiais Ženevos konvencijų pažeidimais, įskaitant žmogžudystes, tyčinius nužudymus ir masines žudynes.

NATO pranešimu, M. Krajišnikas buvo suimtas 3 val. 17 min. ryto. Daugiau žinių nepateikiama.

Bosnijos serbų radijas pranešė, kad Prancūzijos taikdariai sulaikė M. Krajišniką jo namuose Palės mieste, kuriame per karą buvo įsitvirtinę Bosnijos serbai. Palė yra už 15 km nuo sostinės Sarajevo.

M. Krajišnikas nuvežtas į areštinę ir ruošiamas pervežimui į Hagą, pranešė NATO atstovas spaudai.

Ši operacija įvykdyta pirmadienį. Tai buvo jau 19-as įtariamųjų Bosnijos karo nusikaltimais areštas. Pirmąjį tokį areštą britų kariuomenė įvykdė 1997 metais.

Tačiau daugiau kaip 20 viešai paskelbtų įtariamųjų tebėra laisvėje, įskaitant R. Karadžičių ir jo karo metų vadą Ratko Mladičių (Ratką Mladičių). Pranešama, kad pastarieji buvo pastebėti dabartinės Jugoslavijos sostinėje Belgrade.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Dėl incidento Londono oro uoste buvo sulaikytas įtariamasis

Londono policijos kovos su terorizmu dalinys sulaikė įtariamąjį dėl „cheminio incidento“ Londono Sičio oro uoste. Tai pirmadienį pranešė laikraštis „The Daily Mail“.

Dėl mirtinų šūvių Kašmyre Indija ir Pakistanas kaltina viena kitą (1)

Per ginčijamame Kašmyro regione įvykusį tarpvalstybinį susišaudymą žuvo vienas karys ir trys civiliai, pirmadienį pranešė Pakistano ir Indijos atstovai. Dėl naujausio susišaudymo abi pusės kaltina viena kitą, rašo naujienų agentūra AP.

Austrijos politikas: A. Merkel – pavojingiausia Europos moteris (25)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel davė startą migracijos krizei Europoje. Tai pirmadienį pareiškė Austrijos laisvės partijos (ALP) pirmininkas Heinzas-Christianas Strache.

Bulgarijos ir Graikijos migrantų stovyklose kilo neramumai (9)

Pirmadienį pabėgėlių įkurdinimo centre Bulgarijos Charmanlio mieste kilo migrantų, nepatenkintų gyvenimo sąlygomis šioje šalyje, riaušės. Per protestą Graikijos Lesbo salos migrantų stovykloje kilo gaisras.

Irako pajėgos nukovė 74 „Islamo valstybės“ džihadistus (5)

Pirmadienį Irako saugumo pajėgos sustabdė „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų vykdytą Kirkuko miesto puolimą. Per tris dienas trukusius susirėmimus žuvo 74 džihadistai, skelbia AFP, remdamasi provincijos gubernatoriaus pateikiamais duomenimis.