NATO pasigenda partnerystės su Rusija

Trečiadienio vakarą Londone skaitydamas paskaitą, kurios tekstą išplatino NATO spaudos tarnyba, G. Robertsonas pabrėžė, kad "dabartinė situacija (Rusijos ir NATO santykiuose), negali tęstis".

"Mums reikia daugiau, negu tai, kad Rusija nenoromis pripažįsta NATO veiksmus. Mums reikalingas tikras bendradarbiavimas visu spektru klausimų, reikšmingų abiem pusėms, - ir sureguliuojant regionų krizes, ir užkertant kelią masinio naikinimo ginklų platinimui", sakė NATO generalinis sekretorius.

"Žodžiu, mums reikia iš tikrųjų bendradarbiauti", pabrėžė G. Robertsonas, kuris, kaip tikimasi, vasario viduryje atvyks vizito į Rusiją.

Tačiau, pažymėjo Aljanso vadovas, "partnerystės su Rusija nereikia painioti su meilės intriga".

"Būtų naivu tikėtis santykių be nesutarimų. Bet būtų beprotybė leisti atsitiktiniams nesutarimams sugriauti mūsų plačią darbotvarkę saugumo klausimais", pažymėjo NATO generalinis sekretorius.

Jis pareiškė tvirtą pasiryžimą NATO ir Rusijos santykius sugrąžinti į ankstesnį kelią.

"Mums reikia naujo starto, ir aš įsitikinęs, kad daug kas Rusijoje mąsto taip pat. Mes negalime leisti ignoruoti vieni kitus", pabrėžė G. Robertsonas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (11)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.

Įtampa dėl MH17 tęsiasi: Nyderlandai ėmėsi veiksmų (335)

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Po susidūrimo su Pietų Korėjos pakrantės apsauga žuvo trys kinų žvejai

Rugsėjo 30 d. pranešta apie tris nelegaliai Pietų Korėjos teritoriniuose vandenyse žvejojusius ir per gaisrą, kilusį laive po to, kai pakrantės apsaugos tarnautojai mėgino sulaikyti šiuos asmenis paleisdami įspėjamųjų petardų į patalpą, kurioje jie slėpėsi, žuvusius kinus.

Čekijos premjeras prašo D. Britanijos sustabdyti neapykantos atakas prieš čekus (3)

Čekijos premjeras paprašė britų ministrės pirmininkės Theresos May sustabdyti smurtą prieš čekus, anot Prahos, prasiveržiantį po britų rinkėjų priimto sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, penktadienį paskelbė jo biuras.

Šalys, kuriose lankytis pavojingiau nei slaptojoje Šiaurės Korėjoje (31)

Didžiausia slaptumo aura gaubiama Šiaurės Korėja, pasirodo, nėra ta valstybė, į kurią vykstant reikėtų daugiausia baimintis, mat esama šalių, kuriose besilankantiems turistams kyla dar didesnė rizika, rašo „The Independent“.