NATO neatmeta Rusijos narystės galimybės

NATO generalinis sekretorius George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) neatmeta galimybės, kad "per du artimiausius dešimtmečius" gali būti apsvarstytas klausimas dėl Rusijos stojimo į Šiaurės Atlanto aljansą.
Tačiau "žinoma, kol kas ši problema nekyla", sakė G. Robertsonas Rusijos valstybinei televizijai RTR. Jo interviu buvo parodytas per sekmadieninę laidą "Zerkalo".

G. Robertsonas priminė plačiai nuskambėjusį Rusijos prezidento Vladimiro Putino atsakymą į klausimą apie Rusijos galimybes tapti NATO nare. "Kodėl gi ne", tada sakė V. Putinas. NATO vadovas taip pat pareiškė: "Jeigu jau apie tai kalbame, aš irgi galiu į šį klausimą atsakyti - kodėl gi ne?".

Pasakodamas apie ministrų lygio susitikimą, bendros nuolatinės NATO ir Rusijos tarybos susitikimą Florencijoje, G. Robertsonas pažymėjo, kad svarbiausia šių derybų tema buvo klausimai, susiję su Rusijos ir NATO santykiais.

"Manau, šios diskusijos buvo sėkmingos, bet tai nereiškia, kad mes dėl visko sutariame".

"Buvo keli aštrūs pareiškimai, bet tokių dalykų, galima sakyti, visad būna net ir šeimose. Mes laisvai aptarėme reikalus, ir galime pasakyti, kad esame vienos šeimos nariai - šeimos, kuriai rūpi saugumas", sakė G. Robertsonas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (444)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (17)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (16)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.