NATO durys liks atviros, teigia A. Gore

J. Nowakas-Jezioranskis parašė laiškus trims dėl Baltųjų rūmų šeimininko posto besivaržantiems Amerikos vadovams - Teksaso gubernatoriui George W. Bushui (Džordžui Bušui), Arizonos senatoriui Johnui McCainui (Džonui Makeinui) ir viceprezidentui Alui Gore (Elui Gorui) - ir paprašė pareikšti šiuo klausimu savo nuomonę.

Laikraštis "Rzeczpospolita" išspausdino dabartinio JAV viceprezidento A. Gore atsakymą, kuris rašo, jog "NATO durys liks atviros".

"Daugiau kaip pusę šimtmečio NATO buvo ta jėga, kuri leido ginti laisvę, demokratiją ir taiką Europoje. Aljansas patvirtino žodžius, kuriuos, pasirašydamas NATO įkūrimo sutartį, pasakė prezidentas Harry S. Trumanas (Haris Trumenas): "Tautos gali pasiekti vienybę, grindžiamą esminiais žmonijos laisvės ir teisingumo principais, ir kartu išsaugoti žmogaus minties skirtumus", rašo A. Gore.

Jis pažymi, kad "dabartinė JAV administracija atvėrė į Europą duris naujoms demokratinėms vyriausybėms, priėmė tris naujas nares - Lenkiją, Čekiją ir Vengriją. Tai ne tik padėjo įveikti šaltojo karo laikų Europos susiskaldymą, tačiau ir sustiprino Aljansą, kuris turi milžinišką reikšmę tiek JAV, tiek visų Europos šalių saugumui".

"Jeigu tapsiu prezidentu, tai į NATO vedančios durys liks atviros naujoms demokratinėms Europos valstybėms, kurios nori prisiimti Aljanso narės atsakomybę ir yra tam pasirengusios. Artimiausiais metais JAV numato glaudžiai bendradarbiauti su NATO sąjungininkėmis, kad šis įsipareigojimas taptų tikrove", baigia JAV viceprezidentas savo laišką.

J. Nowakas-Jezioranskis BNS korespondentui sakė, kad kandidatai į JAV prezidentus negali nepaisyti 20 milijonų rinkėjų, kuriuos sudaro išeivija iš Rytų Europos ir kurie remia naujų NATO narių priėmimą, nuomonės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (69)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.