Narkotikai padidina kraujo išsiliejimo į smegenis riziką

Narkotinių medžiagų, ypač kokaino ar amfetamino, naudojimas gali žymiai padidinti riziką jauniems žmonėms patirti priepuolį į galvos smegenis išsiliejus kraujui, pranešė mokslininkai.
Kadangi panašūs priepuoliai nėra labai būdingi jaunimui, tačiau pasižymi rimtomis pasekmėmis jeigu greitai neaptinkami, gydytojai turėtų rimčiau atsižvelgti į galimą narkotinių medžiagų įtaką, lemiančią kraujo išsiliejimą į smegenis, teigė tyrimo autoriai ataskaitoje, publikuotoje žurnale "British Medical Journal".

7 mėnesius trukusio tyrimo metu daktaras Andrew W. McEvoy'jus kartu su kolegomis Londono neurologijos ir neurochirurgijos ligoninėje gydė 13 pacientų (amžiaus vidurkis 31 metai), kurie aktyviai vartodami kokainą, amfetaminą ar 'ecstasy' patyrė rimtus priepuolius.

Visiems pacientams, trūkus galvos kraujagyslėms ir kraujui išsiliejus į smegenis, netrukus pasireiškė tokie simptomai kaip galvos skausmas, silpnumas, paralyžius, galūnių nutirpimas, kalbos ar regėjimo praradimas.

Iš dešimties pacientų, kuriems buvo atliktas smegenų skanavimas, net šeši pasižymėjo aneurizmu, t.y. susilpnėjusiomis kraujagyslių sienelėmis, kurios bet kuriuo metu gali lengvai trūkti, kai tuo tarpu kitų trijų ligonių galvos arterijos taip pat buvo pakitusios.

Remiantis šiais smegenų skanavimo rezultatais galima teigti, kad su narkotikų vartojimu susiję priepuoliai dažniau įvyksta žmonėms, kurie jau pasižymi tam tikrais pakitimais smegenyse, teigė mokslininkai. Šie pakitimai daug greičiau išsivysto tiems, kurie jau ilgą laiko tarpą vartoja narkotines medžiagas, pabrėžė tyrimo autoriai.

Nors jauni pacientai turi daugiau tikimybės išvengti rimtų priepuolių pasekmių, tačiau pavėlavimas diagnozuoti kraujo išsiliejimą į smegenis gali kainuoti rimtus ir negrįžtamus organizmo funkcijų pažeidimus.

Mokslininkai priminė, kad vartojant kokainą, 'ecstasy' ar amfetaminą atsiradęs galvos skausmas dažniausiai reiškia žymiai padidėjusią priepuolio tikimybę.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (54)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (4)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (9)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (412)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (17)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.