Moldovos komunistų partija šiandien vykstančiuose parlamento rinkimuose tikisi gauti ne mažiau kaip 50 procentų rinkėjų balsų. Tai rinkimų apylinkėje sekmadienį pareiškė partijos lyderis Vladimiras Voroninas, pabrėždamas, kad toks rezultatas leistų komunistams suformuoti vyriausybę ir valdyti šalį.
Komunistų partija pasiūlys ministro pirmininko, kuris "nebūtinai turi būti komunistas", kandidatūrą, pasakė V. Voroninas. Pasak jo, "blogiau būti jau neturėtų, nes žmonės negali gyventi blogiau". "Po rinkimų būtina pasirinkti reikalingą ir teisingą šalies vystymosi kryptį", - sakė komunistų lyderis.

Daugeliu prognozių, Komunistų partija parlamento rinkimuose užims pirmąją vietą, surinkusi nuo 30 iki 40 procentų rinkėjų balsų. Ankstesniuose rinkimuose ji gavo 30 procentų balsų ir turėjo 40 iš 101 mandato.

Moldovos ministras pirmininkas Dumitru Braghisas (Dumitru Bragišas) sekmadienį atėjęs balsuoti kartu su žmona, rinkimų apylinkėje išreiškė viltį, jog "naujajame parlamente nugalės protas, ir bus sukurta darbinga įstatymų leidžiamoji valdžios institucija".

Premjero nuomone, "būtina, kad parlamentas remtų vyriausybę, kitaip dirbti bus labai sunku, mes tą žinome iš savo patirties".

Atsakydamas į klausimą apie Kremliaus paramą per rinkimus premjero vadovaujam centristiniam blokui, ministras pirmininkas teigė, jog "negalima kalbėti apie kišimąsi į rinkimų kampaniją - galima kalbėti apie dviejų šalių vadovybių bendradarbiavimą".

Moldovos premjeras įrašytas pirmuoju provyriausybinio centristų bloko kandidatų į deputatus sąraše. Stebėtojai prognozuoja, jog šis blokas gali būti antrasis po Komunistų partijos. Didelė tikimybė, kad centristų blokas kartu su komunistais sudarys plačią centro kairės valdančiąją koaliciją.

Moldovos prezidentas Petru Lucinschis (Petru Lučinskis) tikisi, jog po parlamento rinkimų padėtis šalyje stabilizuosis. Tą jis pareiškė ankstų sekmadienio rytą, atėjęs į rinkimų apylinkę su visa šeima.

Išreiškęs įsitikinimą, jog parlamente pavyks sudaryti stabilią daugumą, prezidentas nesiėmė prognozuoti, į ką orientuosis naujoji parlamentinė koalicija, tik pasakė, kad "parlamento lyderiai būtinai padarys išvadas iš buvusio parlamento veiklos ir sugebės susivienyti".

Tuo pat metu prezidentas neatmetė galimybės, kad dauguma parlamente nebus sudaryta ir krizė gali pasikartoti. "Per šią rinkimų kampaniją visi įsitikino, kad deputatų rinkimai turi vykti vienmandatėse apygardose, o ne pagal partijų sąrašus. Be to, prezidentą privalo rinkti visa liaudis, o ne parlamentas. Šie klausimai bus akcentuojami pirmiausia", įsitikinęs P. Lucinschis.

Atsakydamas į klausimą, ar jis balotiruosis į prezidento postą naujajame parlamente, šalies vadovas leido suprasti, jog apie tai kalbėti dar anksti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Paluckas rėžė koalicijos partneriams: reikia ne naikinti, o kurti (91)

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sukritikavo penktadienį...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (50)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Nacionalinėje žemės tarnyboje sujudimas: atlikta krata vadovo kabinete

Kaip DELFI patvirtino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą kuruojantis žemės ūkio...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (51)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (145)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (34)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

(Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką (8)

Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė...

Kas nutinka, kai po žeme sprogsta atominė bomba (6)

Egzistuoja daug būdų, kaip žemėje iškasti milžinišką duobę, tačiau neabejotinai pats...

Dvejus metus laukta „Karklė“ prasidėjo: festivalininkai į linksmybes neskuba (9)

Penktadienio vidurdienį festivalis „ Karklė “ pagaliau atvėrė vartus. Ir nors palapinių...

Turistai iš JAV ir Vokietijos atvyksta į Lietuvą dėl neįprastos pramogos (10)

Jeigu artimiausią sekmadienį ir pirmadienį – rugpjūčio 20 dieną Vilniuje ir rugpjūčio 21...