Mitrovicoje susprogdintas serbų autobusas

Pasak papulkininkio Patricko Chanliau (Patriko Šanlijo), autobusu važiavo tik vairuotojas. Sužeistųjų nėra. Nelaimė įvyko netoli musulmonų kapinių, esančių serbiškoje miesto dalyje.

P. Chanliau teigimu, sprogimas, kuris visiškai sunaikino autobusą, nebuvo nelaimingas atsitikimas.

"Mums aišku, kad šios minos čia vakar nebuvo", sakė papulkininkis. "Šiam kelyje eismas gana intensyvus, tad galime teigti, jog tai buvo tyčinis aktas".

Pasak P. Chanliau, Prancūzijos pajėgos, kurios sudaro didžiąją dalį KFOR taikdarių Mitrovicoje, vis dar tiria sprogimą. Jis negalėjo pasakyti, ar yra koks nors ryšys tarp sprogimo ir pirmadienį sukankančių serbų ir KIA sukilėlių kovos Likošane antrųjų metinių.

Buvę KIA kovotojai Likošane, esančiame už 35 kilometrų į vakarus nuo Prištinos, turėjo surengti susirėmimo, kurio metu žuvo 24 albanai ir devyni serbų policininkai, paminėjimą.

KFOR taikdariai taip pat prižiūrėjo tvarką etniniu pagrindu susiskaldžiusioje Mitrovicoje, kurios šiaurėje dominuoja serbai, o pietuose - albanai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (3)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (166)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (14)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.

R. T. Erdoganas: nepaprastosios padėties pratęsimas bus naudingas Turkijai (1)

Nepaprastosios padėties pratęsimas dar trims mėnesiams bus naudingas Turkijai, nes šaliai po bandymo liepos mėnesį įvykdyti karinį perversmą reikia daugiau laiko, kad išnaikintų teroristinių grupuočių grėsmę, tai ketvirtadienį sakė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Politinė atranka prasidėjo: V. Putinas ieško sau įpėdinio (141)

Vladimiras Putinas perskirsto senąją gvardiją. Rusijos prezidentas nori išsiaiškinti, kas gali tikti jo įpėdinio vaidmeniui, mano „Der Standard“ apžvalgininkas Adre Ballinas.