Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Kanberoje pasiektas naujas kalėdinių lempučių pasaulio rekordas

2014 lapkričio mėn. 28 d. 20:28
Kanberoje pasiektas naujas kalėdinių lempučių pasaulio rekordas
Ketvirtadienio vakarą Kanberoje buvo pasiektas naujas kalėdinių lepmpučių Guinnesso pasaulio rekordas, kai artėjančių švenčių proga čia buvo įžiebta daugiau kaip milijonas šviesos diodų (LED) lempučių. Kad įrengtų šią ekspoziciją, architektai, dizaineriai, elektrikai ir inžinieriai Australijos sostinėje dirbo kelis mėnesius, nurodo vietos žiniasklaida.

Prancūzija pripažins Palestinos valstybę, jeigu taikos derybos žlugs (6)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 20:07
Izraelis, Palestina, siena
AOP nuotr.
Penktadienį Prancūzija paskelbė pripažinsianti Palestinos valstybę, jeigu žlugs tarptautinės pastangos rasti išeitį iš aklavietės tarp izraeliečių ir palestiniečių. Paryžius pateikė dvejų metų laikotarpio terminą konfliktui užbaigti patvirtinus Jungtinių Tautų (JT) rezoliuciją, rašo „Reuters“.

Žiniasklaida: iš „Mistral“ pavogta slapta informacija (201)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 17:21
Prancūzijos prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl iš Sen Nazero uoste esančio rusų lėktuvnešio „Mistral“ pavogtos įrangos.

Sirijoje per „rekordinę“ antskrydžių kampaniją žuvo daugiau negu 500 civilių (29)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 17:01
Daugiau negu 500 civilių žuvo per Sirijos režimo aviacijos antskrydžių kampaniją, kurią galima laikyti „pasaulio rekordu“, nes smūgių per pastarąsias 40 dienų buvo apie 2 000, penktadienį pareiškė padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Austrijos policija per masinius reidus prieš verbuotojus džihadui suėmė 13 žmonių

2014 lapkričio mėn. 28 d. 16:32
Austrijos policija anksti penktadienį surengė reidus namuose, maldos salėse ir mečetėse visoje šalyje, kurių taikiniai buvo įtariami verbuotojai džihadui, o per šią operaciją buvo suimti 13 asmenų, pranešė prokurorai.