Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Kinijos naikintuvai per pratybas naktį rengė ilgo nuotolio raketų atakas

Rytų Kinijos jūros flotilės karinės oro pajėgos neseniai dalyvavo karinėse pratybose, kurių metu naktį naikintuvai „Feibao“ („Skraidantis leopardas“) imituotomis realios kovos sąlygomis atliko netikėtus, ilgo nuotolio raketų smūgius.

Briuselio ir Paryžiaus sprogdintojai įkvėpė Danijos menininkus (8)

Kopenhagoje vienoje meno parodoje ketinama pademonstruoti du Briuselyje ir vieną Paryžiuje susisprogdinusius mirtininkus kaip kankinius. Apie šią instaliaciją buvo pranešta policijai, kaip apie skatinančią terorizmą.

J. Kerry susiskambino su S. Lavrovu (16)

JAV ir Rusija drauge ragina laikytis paliaubų Sirijoje, praneša agentūra „Reuters“.

Pasaulinis išgarsėjimas atsisuko prieš penkiametį L. Messi gerbėją (13)

Visame pasaulyje išgarsėjęs penkiametis Murtaza Ahmadi – futbolo žvaigždės Lionelio Messi fanas iš Afganistano – dėl grasinimų buvo priverstas palikti savo gimtinę. Jis išvežtas į Pakistaną, praneša agentūra dpa.

Dėl Hondūro aktyvistės nužudymo suimti keturi asmenys

Hondūre pirmadienį suimi keturi asmenys, siejami su garsios vietos kovotojos už aplinkos apsaugą Bertos Caceres nužudymu kovo mėnesį, pranešė valstybinė prokuratūra.