Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainos prezidentas: ES suteiks paramą (34)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 23:40
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino, kad Europos Sąjunga Ukrainai skirs 1 mlrd. eurų.

Paskelbti nauji Europos Sąjungos vadovai (19)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 20:40
Europos Sąjungos (ES) lyderiai šeštadienį pasirinko Lenkijos premjerą Donaldą Tuską naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku, o Italijos užsienio reikalų ministrę Federicą Mogherini bloko išorės politikos vadove, pranešė darbą baigiantis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Ekspertai: kaip suprasti Rusiją (367)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 19:09
Ekspertams patinka užsiminti apie tai, kad demokratinės vertybės nesuderinamos su rusų nacionaliniu charakteriu. Bet juk šalies demokratijos istorija skaičiuoja 190-uosius metus.

Ukraina prašo pagalbos (157)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 18:29
Ukrainos prezidentas, atvykęs Briuselį, ragina Europos Sąjungos viršūnes imtis griežtesnių sankcijų prieš Rusiją. Nerimą dėl padėties Ukrainoje ir visame regione kursto maištininkų pradėtas kontrpuolimas, pastangos perimti vyriausybės pajėgų kontroliuojamus miestus ir vis nauji įrodymai, kad maištininkų gretose kaunasi Rusijos karinė technika ir jos kariškiai.

Britanijos premjeras Cameronas „nervinasi“ dėl Škotijos nepriklausomybės referendumo (35)

2014 rugpjūčio mėn. 30 d. 17:59
Britanijos premjeras Cameronas „nervinasi“ dėl Škotijos nepriklausomybės referendumo
R. Kuzminskaitės nuotr.
Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad nervinasi, tačiau neabejojantis, kad škotai balsuos prieš pasitraukimą iš Jungtinės Karalystės ateinantį mėnesį vyksiančiame referendume.