Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

S. Šoigu: karių siuntimas – prioritetas

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 16:21
Vladimiras Putinas, Sergejus Šoigu
AOP nuotr.
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad papildomų karių siuntimas į Krymą yra „prioritetinis“.

Taivane po parodos sudegė milžiniškas „Mėnulio triušis“

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 16:05
Taivane po parodos sudegė milžiniškas „Mėnulio triušis“
Pirmadienį Taivane per šalimais kilusį vieno sunkvežimio gaisrą sudegė milžiniškas baltas triušis, kurį sukūrė olandų menininkas Florentijnas Hoffmanas. 25 metrų aukščio kūrinys, pavadinimu „Moon Rabbit“ („Mėnulio triušis“), užsiliepsnojo per sunkvežimio gaisrą, kai buvo išmontuojamas po 11 dienų trukusios parodos. „Moon Rabbit“ nuo rugsėjo 4 dienos buvo eksponuojamas karinio jūrų laivyno bazėje Taojuane, kur vyko vietos menų festivalis.

Baltarusija – nebe paskutinė Europos diktatūra? (12)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 15:31
Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
„Buvusi JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice 2005 m. pavadino Baltarusiją paskutine Europos diktatūra. Nuo to laiko ši frazė tapo pasaulio politikų kalbose ir žiniasklaidoje įsitvirtinusia kliše“, – „The Guardian“ publikuotame straipsnyje rašo politinio Ostrogorsko centro (Minskas, Londonas) analitikas Rygoras Astapenia.

Nusikaltėliui leido baigti gyvenimą dėl „nepakeliamų dvasinių kančių“ (4)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 14:21
Belgija, viena iš kelių pasaulio valstybių, kuriose leidžiama eutanazija, sutiko patenkinti už daugelį išžaginimų ir nužudymą nuteisto vyro prašymą leisti jam numirti, pirmadienį sakė jo advokatas.

Danijos teisme paleisti šūviai, žuvo žmogus (1)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 14:18
Danijos teisme paleisti šūviai, žuvo žmogus
AP/Scanpix
Danijos sostinėje Kopenhagoje teismo rūmuose buvo paleisti šūviai, žuvo vienas ir buvo sunkiai sužeistas kitas žmogus, pranešė policija.