Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Registruoti (0) Anonimiški (57)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

S. Šoigu: V. Putino uždavinys bus įvykdytas

2015 sausio mėn. 30 d. 17:26
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu penktadienį pareiškė neleisiantis, kad kuri nors kita šalis įgytų karinį pranašumą prieš Maskvą, pridūręs, kad įgyvendins planus iki 2020 metų modernizuoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas.

Pernai NATO naikintuvai dėl Rusijos veiksmų į orą kilo daugiau kaip 400 kartų

2015 sausio mėn. 30 d. 17:22
Jensas Stoltenbergas
AP/Scanpix
NATO naikintuvai praėjusiais metais dėl Rusijos veiksmų į orą kilo daugiau kaip 400 kartų. Tai yra keturiskart daugiau nei 2013-aisiais, praneša agentūra AFP.

Itin žiauri grupuotė tampa nekontroliuojama (2)

2015 sausio mėn. 30 d. 17:20
Itin žiauri grupuotė tampa nekontroliuojama
AP/Scanpix
Kai pasaulio lyderiai po išpuolio „Charlie Hebdo“ redakcijoje reiškė susirūpinimą dėl išaugusios terorizmo grėsmės Europos valstybėms, nemaža dalis Afrikos šalių aktyvistų ir žiniasklaidos atstovų kėlė klausimą, kodėl pasaulis neskiria tiek dėmesio Nigerijai ir nuo grupuotės „Boko Haram“ kenčiantiems žmonėms.

Britanija mini 50-ąsias V. Čerčilio laidotuvių metines (4)

2015 sausio mėn. 30 d. 17:03
Didžioji Britanija pamaldomis pagerbs šalies karo laikų premjero Vinstono Čerčilio 50-ąsias laidotuvių metines, skelbia AP.

Sučiuptas samdinys iš Rusijos: gavau pasiūlymą (120)

2015 sausio mėn. 30 d. 16:16
Sučiuptas samdinys iš Rusijos: gavau pasiūlymą
Stopkadras
Ukrainos saugumo tarnybos karinė kontržvalgyba kartu su Ukrainos kariuomenės pareigūnais Luhansko srityje sulaikė samdytą kovotoją iš Rusijos – tanko vairuotoją-mechaniką, skelbia UNIAN.