Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Slovakija: Europoje per daug Briuselio (3)

Slovakija, penktadienį perėmusi pirmininkavimą Europos Sąjungai, yra užsibrėžusi padėti Bendrijai iš naujo užmegzti ryšį su savo piliečiais ir grąžinti sprendžiamąsias galias Europos valstybėms, kai bloką krečia sumaištis dėl Britanijos sprendimo pasitraukti.

ES pabaigos pradžia: kas kitas pasiprašys lauk (131)

Britams referendume nusprendus trauktis iš Europos Sąjungos, kitų Sąjungos valstybių narių politikai taip pat ėmėsi svaičioti apie panašias iniciatyvas, skelbia „The Guardian“. Ekspertai suka galvas, ar atsiras britų precedento pasekėjų, o jeigu taip, kas sekantis drįs pasukti šiuo rizikingu keliu, kurio dar nepramynė ir pati Didžioji Britanija.

Vakarų Krante palestinietė bandė subadyti Izraelio policininkus ir buvo nušauta

Vakarų Krante prie „karštu tašku“ tapusios šventovės penktadienį palestinietė bandė subadyti Izraelio pasienio policijos narius ir buvo nušauta, pranešė Izraelio policija.

Teroro ataka Stambule kasa karo kirvį (80)

Ataka be jokių skrupulų, kurią įvykdė trys teroristai mirtininkai Stambulo oro uoste, gali išprovokuoti aršesnį konfliktą tarp Turkijos ir „Islamo valstybės“, o Turkija gali dar labiau įsitraukti į Sirijoje vykstantį karą.

D. Trumpas nevykusiai pajuokavo (6)

Būdamas už daugiau negu 3 tūkst. km nuo Meksikos oro erdvės JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas ketvirtadienį ir vėl nepraleido paminėti Amerikos pietinės kaimynės, juokais pareiškęs, kad lėktuvas, skridęs virš jo rinkimų kampanijos renginio vietos, gali būti meksikiečių karinis orlaivis, kuris „ruošiasi atakuoti“.