Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio prisikalęs protestuotojas sulaukė geros naujienos (3)

2014 balandžio mėn. 16 d. 15:50
Rusijoje trečiadienį buvo nutraukta byla performansų menininkui, kuris buvo prisikalęs sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio, nes buvo nuspręsta, kad jis neįvykdė jokio nusikaltimo, paskelbė jo advokatas.

O. Pistoriaus bylos teisėja paskelbė dviejų savaičių pertrauką (1)

2014 balandžio mėn. 16 d. 14:54
O. Pistorius teismas
AP/Scanpix
Oscaro Pistoriaus bylos dėl nužudymo teisėja trečiadienį paskelbė daugiau kaip dviejų savaičių pertrauką po ketvirtadienio ir nurodė, kad procesas bus pratęstas gegužės 5 dieną.

Rusijos pasienio miestas nori jungtis prie Estijos (39)

2014 balandžio mėn. 16 d. 14:51
Prie sienos su Estija esantis Rusijos Ivangorodo miestas nusiuntė peticiją Rusijos ir Estijos prezidentams, ragindamas leisti jam tapti Estijos dalimi, praneša naujienų tarnyba RFE/RL.

Moldovos Gagaūzijos regionas – kryžkelėje (12)

2014 balandžio mėn. 16 d. 13:31
Gagaūzijos kraštovaizdis su saulės nutviekstais vynuogynais ir žaliais kalnais primena taikų rojaus kampelį, tačiau šis rusakalbis Moldovos regionas yra draskomas priešpriešos tarp Rytų ir Vakarų, kurią išprovokavo Ukrainos krizė.

Ukraina: rusų kontroliuojamoje teritorijoje – ukrainiečių šarvuočiai karinę techniką perėmę kovotojai – profesionalai (432)

2014 balandžio mėn. 16 d. 13:27
Iš Rytų Ukrainos trečiadienį sklinda prieštaringos žinios. Iš pradžių skelbta, kad Ukrainos šarvuotieji transporteriai įvažiavo į Slovianską, tačiau čia ukrainiečiai juos esą taikiai perdavė gerai ginkluotiems prorusiškiems kovotojams.