Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Slapti dokumentai: kas iš tiesų laukia Vokietijos

Vokietija šiemet gali sulaukti iki 1,5 mln. prieglobsčio prašytojų, skelbia laikraštis „Bild“, cituodamas slaptus dokumentus su skaičiais, kurie gerokai viršija oficialius.

JAV – spaudimas dėl itin skaudžios tragedijos: smogta kas 15 minučių (1)

Vašingtonas pirmadienį buvo spaudžiamas prisiimti atsakomybę dėl 22 žmonių gyvybes nusinešusio numanomo JAV aviacijos smūgio, kurio taikiniu tapo viena ligoninė Afganistane: Pentagono vadovas tikino, kad tas incidentas yra „neaiškus ir painus“, o labdaringa medicinos organizacija „Gydytojai be sienų“ reikalavo atlikti tyrimą dėl „karo nusikaltimo“.

Mirė švedų kriminalinių romanų autorius H. Mankellis

Mirė švedų kriminalinių romanų autorius Henningas Mankelis, pasaulinį pripažinimą pelnęs knygų serija apie inspektorių Kurtą Valanderį, pirmadienį pranešė jo leidėjas.

Prancūzija: turi būti atakuojami ne tik „Islamo valstybės“ kovotojai (10)

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas pirmadienį pareiškė, kad per aviacijos reidus Sirijoje turi būti atakuojami džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai, bet taip pat kitos grupuotės, kurios yra „laikomos teroristinėmis“.

Po smūgių Sirijoje ėmėsi Rusijos karių papildyta (315)

Rusijai pradėjus vykdyti oro antpuolius Sirijoje grupuotės „Nusra Front“, kuri yra „Al-Qaedos“ filialas Sirijoje, nariai paskelbė apie atlygį už į nelaisvę paimtus rusų karius. Už vieną belaisvį teroristai siūlo 5300 dolerių (4750 eurų), „Newsweek“ informaciją cituoja zn.ua.