Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Registruoti (0) Anonimiški (57)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

B. Nemcovo advokatas: A. Durickaja šį tą vertingo vis dėlto papasakojo (15)

2015 kovo mėn. 4 d. 22:00
Pagrindine liudininke tapusios Maskvos centre nužudyto Boriso Nemcovo draugės Annos Durickajos duoti parodymai nėra tokie naudingi tyrimui, kaip buvo galima tikėtis, – taip mano B. Nemcovo advokatas Vadimas Prochorovas.

Čekija neigia pardavusi ginklų Rusijai (1)

2015 kovo mėn. 4 d. 21:29
Čekija palaiko sprendimą vykdyti ginklų embargą prieš Rusiją. Tokią informaciją išplatino Čekijos pramonės ir prekybos ministerija, praneša „Ukrinform“.

V. Nuland: Rusijos karių Ukrainos rytuose yra tūkstančiai (175)

2015 kovo mėn. 4 d. 21:10
Jungtinių Valstijų vyresnioji pasiuntinė Europoje Victoria Nuland trečiadienį pareiškė, kad Rusija kaimyninėje Ukrainoje yra dislokavusi tūkstančius savo karių.

Sprogimas supurtė Alepo žvalgybos būstinę (4)

2015 kovo mėn. 4 d. 20:54
Sprogimas supurtė Alepo žvalgybos būstinę
AP/Scanpix
Dešimtys Sirijos saugumo pajėgų pareigūnų ir sukilėlių žuvo per išpuolį Alepo žvalgybos būstinėje, praneša BBC.

V. Janukovyčiaus bendrininkų pėdsakai: sulaikytas buvęs Ukrainos finansų ministras (90)

2015 kovo mėn. 4 d. 19:58
Ispanijos policija trečiadienį sulaikė buvusį Ukrainos finansų ministrą Jurijų Kolobovą, kurio tarptautinė paieška buvo paskelbta Kijeve dėl įtarimų lėšų išeikvojimu ir grobstymu, sakė šaltinis policijoje.