Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Indija pasirašė taikos susitarimą su stipriausia Nagalando separatistų grupe

Indijos vyriausybės vadovas Narendra Modi pirmadienį paskelbė, jog buvo pasiektas taikos susitarimas su Nagalando nacionalsocialistų tarybos (NSCN) sparnu - seniausiu ir stipriausiu iš maždaug 30 kovotojų grupuočių, veikiančių šalies šiaurės rytuose nuo pat Indijos nepriklausomybės paskelbimo 1947-aisiais.

Maskva nurodė išvykti iš šalies Švedijos diplomatui (13)

Maskva nurodė išvykti iš šalies vienam Švedijos diplomatui, žengdama tokį žingsnį po to, kai neseniai ši Skandinavijos šalis išvarė vieną Rusijos diplomatą, pirmadienį pranešė Švedijos užsienio reikalų ministerija.

Tragedija Nyderlanduose: ant namų nuvirto du kranai Nukentėjo žmonės  (58)

Nyderlandų centrinėje dalyje esančiame mieste pirmadienį ant pastatų eilės nuvirto du kranai, kurie buvo naudojami restauruojant tiltą.

Buvusiam britų premjerui metami kaltinimai dėl galimo vaikų išnaudojimo (5)

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras pakliuvo į painų senų įtarimų dėl vaikų seksualinio išnaudojimų voratinklį, kai policijos priežiūros institucija paskelbė vykdysianti tyrimą, kurio taikiklyje bus ir aštuntajame dešimtmetį vyriausybei vadovavęs Edwardas Heathas.

Rusijos atlikėjui B. Grebenščikovui - Kremliaus strėlės (57)

Rusijoje atlikėjai toliau skirstomi pagal jų pažiūras. Rusijos Dūmos deputatai įvertino ir Boriso Grebenščikovo susitikimą su Odesos srities gubernatoriumi Michailu Saakašviliu, pavadindami tai „išdavyste“.