Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Niujorke nušauti du policijos pareigūnai

2014 gruodžio mėn. 21 d. 07:17
Niujorke nušauti du policijos pareigūnai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Šeštadienį du patruliuojantys policijos pareigūnai buvau nušauti Niujorke, kol sėdėjo savo automobilyje, praneša BBC. Teigiama, kad tai padaręs ginkluotas asmuo, padaręs nusikaltimą, nusišovė pats.

Ukrainoje nepavydėtinoje padėtyje beveik 2 mln. vaikų (110)

2014 gruodžio mėn. 20 d. 19:28
Ukrainoje nepavydėtinoje padėtyje beveik 2 mln. vaikų
A.Morozovo nuotr.
Daugiau nei 1,7 milijono vaikų karinio konflikto draskomoje Rytų Ukrainoje susiduria su ypatingai rimta situacija, perspėja Jungtinių Tautų vaikų fondas (UNICEF). Jų padėtį dar labiau apsunkina žvarbus žiemos oras, praneša CNN.

V. Putino konferencijos užkulisiai: dauguma nesuprato (349)

2014 gruodžio mėn. 20 d. 19:16
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį surengė dešimtą spaudos konferenciją. Ji truko tik 3 val. ir 10 min. – kur kas trumpiau nei ankstesnės spaudos konferencijos.

„Islamo valstybė“ įvykdė egzekuciją 100 dezertyruoti mėginusių užsieniečių kovotojų (32)

2014 gruodžio mėn. 20 d. 18:20
Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) įvykdė egzekuciją 100 savo užsieniečių kovotojų, kurie mėgino pasitraukti iš ekstremistų „sostinės“ – Rakos miesto Sirijoje, šeštadienį pranešė dienraštis „Financial Times“.

Austrijos oro uoste sulaikyta pora, kurios bagaže rastas kulkosvaidis (9)

2014 gruodžio mėn. 20 d. 17:50
Vokiškas kulkosvaidis Maxim MG 08. Šovinys – 7,92×57mm. Kulkosvaidis aušinamas vandeniu, užtaisomas šovinių juostomis, šaudymo tempas – 450 šūvių/min., svoris (su vandeniu) – apie 69 kg, efektyvaus šaudymo nuotolis – 2000 m.
Organizatorių archyvo nuotr.
Vienas Austrijos pilietis ir Turkijos pilietė buvo suimti lėktuve, turėjusiame išskristi iš Vienos į Stambulą, kai jų registruotame bagaže buvo rastas kulkosvaidis, šeštadienį pranešė pareigūnai.