Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro paieška (5)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:41
Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro paieška
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro Jurijaus Kolobovo, taip pat akcinės bendrovės „Ukrtelekom“ stebėtojų tarybos nario Georgijaus Dzekono paieška.

Įpykęs Izraelis ėmėsi veiksmų prieš Švediją (83)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:27
Įpykęs Izraelis ėmėsi veiksmų prieš Švediją
AP/Scanpix
Izraelis ketvirtadienį atšaukė savo ambasadorių iš Stokholmo „konsultacijoms“, kai prieš kelias valandas Švedija paskelbė oficialiai pripažįstanti Palestinos valstybę.

Šiemet daugiausiai žurnalistų pražudžiusių šalių TOP 5 (2)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:07
Tarptautinės teisių gynimo organizacijos „Reporteriai be sienų“ (Reporters Without Borders) duomenimis, per šiuos metus buvo nužudyti 56 žurnalistai.

Burkina Faso liaudis sukilo (12)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:43
Burkina Faso opozicijos lyderis ketvirtadienį, kai šalį užliejo neramumų banga, pareiškė, kad armija yra „su liaudimi“ prieš prezidento Blaise'o Compaore režimą.  Prezidentas šalyje įvedė nepaprastąją padėtį ir paleido parlamentą.

Norvegijos vakarus skalauja potvyniai (4)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:31
Norvegijos vakarus skalauja potvyniai
Vakarinėje Norvegijoje dėl smarkaus lietaus prasidėjo smarkūs potvyniai. Vanduo apsupo kelias gyvenvietes.Skelbiama, kad labiausiai nuo potvynių nukentėjo Flamo, Voso ir Odos gyvenvietės, ten uždaryti keliai, vanduo apgadino ir nemažai namų. Flamo gyvenvietėje, esančioje Sognės ir Fjurdanės apskrityje, trečiadienį prireikė dviejų gelbėtojų sraigtasparnių pagalbos – jie padėjo į saugią vietą nugabenti vandens įkalintus 22 žmones.