Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Kam naudojama humanitarinė pagalba Sirijoje? (4)

Ne tik Sirijos vyriausybė yra atsakinga už civilių kančias, žalos daro ir kai kurių Jungtinių Tautų (JT) agentūrų vykdomos humanitarinės operacijos, rašo foreignaffairs.com.

„Newsweek“: konfliktas, kurio V. Putinas negali sau leisti (223)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl nežinomų priežasčių leidžia Čečėnijos lyderiui Ramzanui Kadyrovui elgtis labai agresyviai ir provokatyviai.

Irake kurdų regione per gaisrą viešbutyje žuvo 17 žmonių (1)

Irake Kurdistano autonominės srities sostinėje penktadienį viename viešbučių kilus gaisrui, žuvo mažiausiai 17 žmonių. sužeista dešimtys, pranešė pareigūnai.

Turkijos prezidentas: Rusijos kaltinimai, kad turkai veršis į Siriją, „juokingi“ (64)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį „juokingais“ pavadino Rusijos kaltinimus, esą Turkija rengiasi įsiveržti į Siriją.

Didžiosios Britanijos policija suėmė „džihadisto Džeko“ tėvus (4)

Suimti brito, kuris, kaip manoma, išvyko į Artimuosius Rytus prisijungti prie teroristinės organizacijos, tėvai.