Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

„BloombergView“: V. Putinas neįvertino Turkijos prezidento (154)

Iki galo neaišku, kaip ir kodėl prie Sirijos ir Turkijos sienos buvo numuštas Rusijos karinis orlaivis, tačiau vienas dalykas jau aiškus: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas deramai neįvertino savo kolegos iš Turkijos ir buvusio bičiulio Recepo Tayyipo Erdogano, skelbia bloombergview.com.

JAV generolas pripažino: Kundūzo ligoninės bombardavimas Afganistane buvo „žmogiška klaida“ (29)

Mirtino tarptautinės labdaringos medicinos organizacijos „Gydytojai be sienų“ (Medecins Sans Frontieres, MSF) ligoninės bombardavimo „priežastis buvo žmogiška klaida“, – sakė JAV ginkluotųjų pajėgų Afganistane vadas, pažadėjęs imtis drausminių veiksmų, kai darė pranešimą JAV tyrėjams apie šią katastrofišką ataką.

Popiežius: pasaulis susiduria su „sunkia aplinkosaugos krize“, skurdu, terorizmu (6)

Į Keniją trečiadienį atvykęs popiežius Pranciškus pareiškė, kad pasaulis susiduria su „sunkia aplinkosaugos krize“, likus kelioms dienoms iki Jungtinių Tautų viršūnių susitikimo klimato kaitos klausimais.

Prancūzija prieš IS pozicijas surengė per 300 antskrydžių (4)

Prancūzija nuo oro antskrydžių prieš „Islamo valstybės“ (IS) pozicijas pradžios 2014 metų rudenį surengė daugiau kaip 300 oro smūgių. Tai trečiadienį Nacionalinėje Asamblėjoje pareiškė ministras pirmininkas Manuelis Valsas.

Rusija baudžia Turkiją: šalia sienos su Sirija bombarduoti sunkvežimiai (875)

Pranešama, kad šalia Turkijos ir Sirijos sienos dega sunkvežimiai, kurie, kaip įtariama, užsiliepsnojo po to, kai buvo atakuoti iš oro. Skelbiama, kad sunkvežimiai buvo subombarduoti Rusijos. Pranešama, kad atakos metu pataikyta į komercinių sunkvežimių garažą, incidento metu žuvo trys žmonės.