Mirė Nyderlandų princas Friso

 (57)
Johanas Friso
Johanas Friso
© Scanpix

Nyderlandų princas Johanas Friso, jaunesnysis karaliaus Willemo Alexanderio brolis ir vidurinysis buvusios karalienės Beatrix sūnus, kuris prieš metus atsidūrė komos būklėje, kai jį slidinėjant Austrijoje užgriuvo sniego lavina ir dėl to buvo pažeistos smegenys, mirė pirmadienį Hagoje, pranešė karališkieji rūmai.

„Jo Didenybė karalius (Willemas Alexanderis) didžiai liūdėdamas skelbia, kad šį rytą jo aukštybė princas Johanas Friso ... mirė Heis ten Boso rūmuose Hagoje, būdamas 44-erių“, – nurodoma rūmų pranešime.

„Princas Friso mirė nuo deguonies trūkumo sukeltų komplikacijų per nelaimę slidinėjant 2012-ųjų vasario 17-ąją“, – sakoma rūmų pranešime.

Princas visą tą laiką buvo „minimaliai sąmoningas“ ir jo būklė nekito, pažymi karališkieji rūmai.

Liepą Friso buvo perkeltas iš ligoninės Londone, kur jis gyveno, į rūmus Hagoje, savo mamos buvusios karalienės Beatrix rezidenciją.

2004-aisiais princas Friso be parlamento leidimo vedė skandalingąją Mabel Wisse Smit, atsisakydamas sosto įpėdinystės bei padėties karališkuose rūmuose, kai paaiškėjo, kad jo būsimoji žmona turėjo ryšių su olandų narkotikų baronu.

Pora turėjo du vaikus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Olandijos princo mirties

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė užuojautą Nyderlandų karaliui Willemui Alexanderiui dėl brolio princo Johano Friso netekties.

„Prašau priimti mano ir visų Lietuvos žmonių nuoširdžiausią užuojautą Jums, Jūsų Didenybe, Jo Karališkosios Prakilnybės šeimai ir artimiesiems“, – sakoma užuojautoje.

Prezidentė palinkėjo stiprybės vyro ir tėčio netekusioms sutuoktinei Mabel ir dukroms Emmai Luisai ir Joannai Zariai.

Nyderlandų princas Johanas Frisas mirė pirmadienį Hagoje. Jis ilgai gydytas po nelaimės, kai slidinėjantį Austrijoje jį užgriuvo sniego lavina.

BNS
 
57
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Indonezijos prezidento rinkimus pralaimėjęs buvęs generolas apskųs rezultatus teisme

2014 liepos mėn. 23 d. 11:07
Įtemptą Indonezijos prezidento rinkimų kovą pralaimėjęs buvęs generolas Prabowo Subianto apskųs balsavimo rezultatus Konstituciniam Teismui, trečiadienį pranešė jo atstovas spaudai.

Žurnalistė: kaip aš susipažinau su separatistu, pasigyrusiu numušus lėktuvą (127)

2014 liepos mėn. 23 d. 10:49
Igoris Bezleras
Stopkadras
Žurnalistė Julia Ioffe leidinyje „The New Republic“ pasakoja, kad gegužės mėnesį buvo susitikusi Igorį Bezlerą, kurio balsas, teigiama, girdimas nutekėjusiame pokalbio telefonu įraše.

Malaizijos lėktuvo katastrofa: lakūno kabina perpjauta perpus dar gali būti daug nepaimtų lavonų (41)

2014 liepos mėn. 23 d. 10:40
Tarptautiniai stebėtojai, kuriems pagaliau buvo leista apžiūrėti Malaizijos lėktuvo katastrofos vietą Ukrainos Rytuose, antradienį pranešė, jog „Boeing 777“ lakūno kabina buvo perpjauta perpus, nors vietą saugojo Rusijos palaikomi separatistai.

JT sušaukė posėdį dėl karinių veiksmų Gazos ruože (3)

2014 liepos mėn. 23 d. 10:08
Trečiadienį Ženevoje bus sušauktas neeilinis Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos posėdis. Jį dėl tebesitęsiančių karinių veiksmų Gazos ruože paprašė sušaukti Egiptas, kuris kol kas vis dar nesėkmingai bando tarpininkauti „Hamas“ ir Izraelio deryboms, kurios nutrauktų šį kruviną konfliktą.

Prancūziją kritikuojanti D. Britanija pati apginkluoja Rusiją papildyta (112)

2014 liepos mėn. 23 d. 08:25
Davidas Cameronas
AP/Scanpix
Didžioji Britanija toliau eksportuoja ginklus ir karinę įrangą į Rusiją, rodo parlamento ataskaita, paskelbta praėjus kelioms valandoms po to, kai premjeras Davidas Cameronas sukritikavo Prancūziją dėl ginkluotės pardavimų Maskvai.