Mirė dėl religinių įsitikinimų kraujo perpylimo atsisakiusi moteris

 (1)
Tbilisyje ligoninėje sekmadienio vakarą po kojos amputavimo operacijos mirė 25-erių metų Maja Džangaridzė.
Šis faktas atkreipė Gruzijos visuomenės dėmesį dėl to, kad M. Džangaridzė, kuri yra Jehovos liudytojų bendruomenės narė, griežtai atsisakė kraujo perpylimo.

Prieš dvi dienas iki operacijos Maja ir jos motina raštu patvirtino prisiimančios visą atsakomybę dėl operacijos be kraujo perpylimo padarinių. Maja penktadienį žurnalistams patvirtino žengianti šį žingsnį sąmoningai, nes tikėjimas jai neleidžia perpilti kraują.

Kaip pranešė ligoninės gydytojai, pacientę buvo galima išgelbėti nuo prasidėjusios gangrenos, perpylus kraują, bet ji ir jos giminaičiai to atsisakė.

Maždaug prieš mėnesį parlamento deputatas, filologijos profesorius Guramas Šaradzė pralaimėjo Tbilisio teisme ilgą bylą, kurioje buvo pateikęs ieškinį uždrausti Gruzijoje Jehovos liudytojų bendruomenę. Pasak deputato, bendruomenė atlieka griaunamąją veiklą šalyje, paversdama marionetėmis savo narius. Šį deputato teigimą teismas įvertino kaip nepagrįstą, o siūlymą uždrausti bendruomenę kaip nedemokratinį žingsnį šalyje.

Interviu agentūrai "Interfax" G. Šaradzė pareiškė, kad šiuo metu Jehovos liudytojų bendruomenė Gruzijoje turi daugiau kaip 40 tūkst. narių, iš kurių maždaug 1500 šaukiamojo amžiaus jaunuolių atsisako tarnauti Gruzijos armijoje religiniais motyvais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: IS „kalifato“ žlugimas neišvengiamas, tačiau pati grupuotė nesunyks

Irako vadovaujama koalicija, į kurią įeina kurdų pajėgos ir JAV specialiosios pajėgos, pradėjo karinę kampaniją, kuria siekiama ekstremistinę grupuotę „Islamo valstybė“ išvaryti iš Mosulo – antro pagal dydį grupuotės valdomo miesto.

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (247)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (31)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (150)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.