Mirė britų aktorius seras Johnas Gielgudas

 (1)
Vienas žymiausių Didžiosios Britanijos aktorių seras Johnas Gielgudas (Džonas Gelgudas) sekmadienį mirė, sulaukęs 96 metų.
J. Gielgudas ramiai mirė savo namuose Eilesberyje, į šiaurės vakarus nuo Londono, pirmadienį pranešė jo šeima.

Jis vaidino teatro scenoje ir kine daugiau kaip šešis dešimtmečius ir atliko svarbiausius Williamo Shakespeare (Viljamo Šekspyro) kūrinių vaidmenis.

Kadaise jis draugams sakė, kad norėtų mirti ant scenos gero spektaklio viduryje. Prasta sveikata privertė jį nutraukti kūrybinį darbą, bet, pasak draugų, J. Gielgudas mirė nuo senatvės.

Britų teatro dramaturgas Nedas Sherrinas (Nedas Šerinas) J. Gielgudą pavadino "vienu didžiausių Anglijos klasikinės scenos aktorių".

Į britų teatro istoriją J. Gielgudas pateko kaip žymiausias W. Shakespeare eilių skaitovas. Tačiau pats save laikė viso labo "tinkamu charakteriniu aktoriumi".

Teatre J. Gielgudas debiutavo 1921 metais, suvaidinęs šauklį W. Shakespeare "Henrike V". Vėliau jis tapo pačiu garsiausiu savo laikų Hamleto vaidmens atlikėju.

Jis lengvai perėjo iš scenos į kino ekraną ir plačiai išgarsėjo daugeliu charakterinių vaidmenų. Be kitų apdovanojimų 1981 metais jis gavo Kino meno akademijos apdovanojimą už antro plano netašyto liokajaus vaidmenį komedijoje "Arthuras" (Artūras).

Jis vaidino tokiuose filmuose, kaip "Julijus Cezaris", "Ak, koks mielas karas" (Oh, What a Lovely War), "Drambliažmogis" (The Elephant Man), "Ugnies vežimai" (Chariots of Fire), "Gandhi (Gandis)" ir kituose.

Paskutinis J. Gielgudo darbas buvo vaidmuo "Merlino" pastatyme. 1998 metais jis vaidino filme "Tičburno ieškovas" (The Titchbourne Claimant).

J. Gielgudas buvo paskutinis aktorius, priklausęs klasikinei plejadai kartu su Laurence Olivier (Lorensu Olivjė), Ralphu Richardsonu (Ralfu Ričardsonu) ir Peggy Ashcroft (Pegi Eškroft), sakė jo biografas Sheridanas Morley (Šeridanas Morlis) BBC.

J. Gielgudas visad sakė, kas pirmiausia ateidavo į galvą, ir nesirūpindavo dėl savo klausytojų reakcijos. Kartą jis pareiškė, kad Ingrid Bergman yra graži moteris, kalbanti penkiomis kalbomis, tačiau nemokanti vaidinti nė viena iš jų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (3)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (10)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.

Ispanijos karalius pavedė Rajoy formuoti vyriausybę

Ispanijoje premjero pareigas einantis Mariano Rajoy antradienį pareiškė, kad karalius Felipe VI patikėjo jam sudaryti vyriausybę; tokiu būdu konservatyvusis premjeras per žingsnelį priartėjo prie valdžios dar vienai kadencijai.

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (34)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“ (2)

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.