Minske švenčiama Pergalės diena

Baltarusijos sostinėje Minske iškilmes, skirtas Pergalės Didžiajame Tėvynes kare 55-osioms metinėms, pradėjo respublikos prezidentas Aleksandras Lukašenka, padėdamas vainiką prie monumento Pergalės aikštėje.
Vainikus Rusijos ir Ukrainos prezidentų vardu taip pat padėjo šių abiejų šalių ambasadoriai.

Po to A. Lukašenka dalyvavo kariniame parade, kuris vyko Nepriklausomybės aikštėje Minsko centre. Jis pasveikino respublikos gyventojus Pergalės 55-mečio proga.

Baltarusijos vadovas priminė, kad pergalė respublikoje sunkiai iškovota. Per Didįjį Tėvynės karą buvo sunaikinta trečdalis respublikos gyventojų.

"Mes dėkingi visoms SSRS tautoms, kurios petys į petį padėjo išvaduoti Baltarusiją", sakė A. Lukašenka.

Kariniame parade dalyvavo apie 30 šarvuočių, 9 zenitinių raketų kompleksai "Strela-10", 9 savaeigės artilerijos patrankos "Gvozdika", 9 prieštankiniai raketų kompleksai "Konkurs", 9 pabūklai ir tiek pat reaktyvinių patrankų "BelaGrad", sumontuotų Minsko automobilių gamyklos automobiliuose "MAZ", 4 reaktyviniai pabūklai "Smerč", 4 taktinės paskirties raketų kompleksai "Točka" ir tiek pat raketų kompleksų S-125 ir S-300. Iš viso parade dalyvavo daugiau kaip 300 ratinių ir vikšrinių technikos priemonių.

Be to, virš Nepriklausomybės aikštės vyko oro paradas. Jame dalyvavo daugiau kaip 30 karo lėktuvų ir kovos sraigtasparnių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (990)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (15)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (19)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.