Ministras atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

 (2)
Parlamento opozicijos inicijuotas balsavimas dėl nepasitikėjimo finansų ministru Siimu Kallasu (Symu Kalasu) pirmadienį parlamente baigėsi ministro naudai.
Nepasitikėjimą S. Kallasu pareiškė 36 deputatai, 45 buvo prieš.

Opozicija pasiūlė pareikšti nepasitikėjimą Reformų partijos pirmininku ir finansų ministru S. Kallasu praėjusį ketvirtadienį.

Prašymą surengti tokį balsavimą pasirašė 31 opozicijos deputatas. Dokumente buvo pažymėta, kad ministrui neetiška likti poste, kai jis dalyvauja teismo procese.

Analogišką akciją opozicija organizavo ir pernai lapkritį, tačiau ji žlugo. Tada opozicija taip pat buvo pareiškusi, kad teisme kaltinamas asmuo negali užimti finansų ministro posto.

S. Kallas kaltinamas, kad, būdamas Estijos banko prezidentu, audito įmonei "Cooper and Lybrand" nepranešė apie 10 mln. JAV dolerių investicijų susitarimą, kurį 1994 metų lapkričio 30 dieną sudarė centrinis bankas ir tuometinis Šiaurės Estijos bankas.

S. Kallas ir tuometinis Estijos banko patarėjas Urmas Kaju (Urmas Kajus) buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl 10 mln. dolerių dingimo, tačiau Talino miesto ir apskrities teismas kaltinimus piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi jiems panaikino.

Prokuroras apskundė apskrities teismo sprendimą, tačiau pernai spalį valstybinis teismas paliko ministrą išteisinančią nutartį ir pakartotiniam svarstymui grąžino bylą dėl melagingų auditoriaus parodymų.

Šiuo metu nutraukęs veiklą Šiaurės Estijos bankas su Estijos banko rekomendacija dalyvavo investicijų programoje, pagal kurią iš centrinio banko paskolintus 10 mln. dolerių pervedė į Šveicarijos kuro įmonę "Paradiso SRL".

Pinigai sutartu laiku į Estijos centrinį banką negrįžo, jų likimas nežinomas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (8)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (10)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.

Belgijos prekybos centras evakuotas dėl jame buvusio ginkluoto vyro (4)

Vienas Šatlino miestelio (Belgija), esančio už 50 kilometrų į pietus nuo Briuselio, prekybos centras buvo evakuotas po to, kai vyras parduotuvėje pradėjo mosuoti ginklu, praneša naujienų agentūra "Belga".

Irako pajėgos Kirkuke nukovė mažiausiai 48 „Islamo valstybės“ kovotojus (7)

Irako saugumo pajėgos nukovė 48 užpuolikus, šturmavusius kelis šiaurinio Kirkuko miesto rajonus per netikėtą ataką, dėl kurios atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė vietos policijos vadas.