Aštuonios spalvingas slidininkų kaukes ir trumputes sukneles vilkinčios pankės šaltą žiemos dieną užlipo ant scenos Maskvos Raudonojoje aikštėje ir pradėjo improvizuotą pasirodymą.
Merginų pankroko grupė "Pussy Riot"
© AFP/Scanpix

"Maištas Rusijoje!" - sušuko jos ir užtraukė dainą, išjuokiančią premjerą Vladimirą Putiną bei raginančią šalies gyventojus išeiti protestuoti į gatves.

Merginų pankroko grupė "Pussy Riot" sukėlė didelį internautų susidomėjimą po sausio 20 dieną Raudonojoje aikštėje surengto improvizuoto šou ir kitų panašių pasirodymų, per kuriuos jos narės protestavo prieš V.Putino pastangas grįžti į prezidento postą.

Naujausias spalvingas radikalių pažiūrų feminisčių pasirodymas priešais Vasilijaus Palaimintojo cerkvę truko tik kelias minutes, tačiau merginos spėjo uždegti spalvotų dūmų užtaisus, pamojuoti vėliava ir pabrazginti neįjungta elektrine gitara. Policija palaukė, kol jos dukart sudainuos V.Putiną išjuokiančią dainą, o tada sulaikė.

Rusijoje nemažai žmonių piktinasi V.Putino pastangomis grįžti į Kremlių po dviejų kadencijų šalies vadovo poste 2000-2008 metais, tačiau premjeras planuoja susikeisti postais su dabartiniu prezidentu Dmitrijumi Medvedevu per kovo 4 dieną vyksiančius rinkimus.

Nors V.Putinui tenka spręsti didžiausią legitimumo krizę nuo savo atėjimo į valdžią, jo patarėjai sako, kad jis tebėra populiariausias politikas šalyje.

"Pussy Riot" pasirodymą Raudonojoje aikštėje apniukusią žiemos dieną daug žmonių spėjo nufilmuoti mobiliaisiais telefonais ir greitai paskelbti internete. Šiuos vaizdus į savo tinklalapius įkėlė ir valstybinės žiniasklaidos kanalai ir tinklaraštininkai, tarp jų protestų lyderis Aleksejus Navalnas.

"Mes prie Putiną, prieš režimą, - viena iš grupės vokalisčių, pravarde Garadža, sakė naujienų agentūrai AFP. - Norėjome parodyti, jog tai gali įvykti Rusijoje; kad esama merginų, kurios yra aktyvios ir gali padaryti tokių dalykų."

Keturioms "Pussy Riot" narėms buvo pareikšti kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nurodyta stoti prieš teismą, sakė Garadža, tačiau nei viena neatvyko į posėdį.

Šį pasirodymą stebėję praeiviai šypsojosi ir filmavo mobiliaisiais telefonais, tačiau jo politinė prasmė galimai pasimetė rėksmingame dainos tekste..

"Jūs sušalsit ir susirgsit! Apsirenkit!" - šūktelėjo viena moteris.

"Pussy Riot" pradėjo viešai koncertuoti šią žiemą, likus nedaug laiko iki gruodį vykusių parlamento rinkimų, dėl kurių į gatves išėjo tūkstančiai protestuotojų.

Buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose retai pasitaiko atvejų, kad moterų organizacijos rizikuotų stoti prieš policiją ir dalyvautų politiniuose gatvės protestuose. Išimtis - Ukrainos feminisčių judėjimas "Femen", kurios narės dažnai nusimeta drabužius, protestuodamos prieš sekso turizmą ir prostituciją.

"Pussy Riot" save priskiria prie radikalių aktyvistų , kurie protestuodami sujungia politiką ir meną. Vienas iš geriausiai žinomų judėjimų - "Vojna" (Karas) - Sankt Peterburge yra nupiešęs milžinišką penį ant pakeliamojo tilto priešais saugumo tarnybos FSB būstinę.

"Pussy Riot" pasirodymai yra savotiška atsvara seksizmu dvelkiančioms Kremliaus politiką palaikančio jaunimo akcijoms. Per vieną iš jų bikinius vilkinčios merginos plovė senus automobilius "Lada", o kita merginų grupė nusifotografavo vilkėdamos vien apatinius drabužius kalendoriui, skirtame V.Putino gimtadieniui.

Ši pankroko grupė yra surengusi improvizuotų pasirodymų nustebusiems žiūrovams metropoliteno stotyje, ant troleibuso ir ant pastato stogo priešais policijos skyrių, kuriame buvo laikomi suimti protestų lyderiai ir tinklaraštininkas A.Navalnas.

"Pussy Riot" narės kelis kartus buvo sulaikytos, tačiau panašu, kad tai jų neįbaugino - merginos tvirtina, kad blogiausiu atveju joms tektų praleisti naktį kalėjime.

Nei vienai iš aktyvisčių už dalyvavimą protestuose neteko atlikti 15 parų administracinio arešto, kuris buvo skirtas A.Navalnui, sakė grupės narė Tiurja.

"Tai seksizmas, tačiau aišku, kad jis veikia mūsų naudai", - pridūrė ji.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (104)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (183)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (56)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (15)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (3)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (4)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...

Studija: nervingi žmonės gyvena ilgiau už atsipalaidavusius (4)

Jei ištisomis dienomis nervingai bumbate kaip Woody Allenas , graužiate savo nagus ir nuolat...

Didmiesčiuose, išskyrus Kauną, butų pardavimai stabtelėjo (17)

2017 metų antrojo ketvirčio butų sandorių kiekis, palyginti su praėjusiais metais, iš trijų...

Kaip dėvėti midi sijoną ir atrodyti stilingai? (2)

Prisižiūrėjusi podiumo ar gatvės mados nuotraukų aš visada iš karto įsivaizduoju, kaip tai...