Kairiųjų organizacijos praėjusią savaitę prie Slovėnijos ambasados surengė protesto akciją, tuo reikšdami savo nepasitenkinimą šios valstybės pasiūlyta rezoliucija „Dėl Padalintos Europos suvienyjimo“. Panašios akcijos, kelios dienos prieš tai, būta ir prie Lietuvos ambasados.
© RIA/Scanpix

Protesto akcija prasidėjo liepos 16 dieną prie Slovėnijos ambasados. Jos iniciatoriumi tapo Rusijos dūmos komunistų partijos atstovas Vladimiras Fedotkinas, pagarsėjęs įvairių „antikapitalistinių“ ir „antiburžuazinių“ šūkių kūrimu. Šį kartą jį papiktino „Slovėnijos ir Lietuvos iniciatyva, paremta kai kurių kitų ESBO (Europos Saugumo ir benradarbiavimo organizacijos) valstybių, rugpjūčio 23 dieną, kuomet buvo pasirašytas Molotovo – Ribbentropo paktas, paversti stalinizmo ir nacizmo aukų dieną“. Tai akcijos organizatoriai pavadino „sąmoningu istorijos iškraipymu“.

V. Fedotkinui pavyko užsitikrinti tik moraline partijos kolegų paramą. Paskui save į mitingą jis atvedė kelias dešimtis Kairiojo fronto ir kitos radikalios komunistų pakraipos RKRP-RPK šalininkus.

Susirinkusieji šūkavo, kad neįsivaizduojamas dalykas lyginti Sovietų Sąjungą ir hitlerinę Vokietiją. Į mitingą buvo atsigabenti lozungai su užrašais „ESBO užteks meluoti“, „Ne bandymams pateisinti fašizmą“, „Ne istorijos iškraipymams“, „Slovėnija apsigalvok“.

Nors leidimas buvo suteiktas penkiems žmonėms, susibūrusiai miniai pasisakyti milicija netrukdė ir jos nevaikė. Tiesa, jokios informacijos apie mitingą nebuvo galima sužinoti nei iš pačių organizatorių, nei iš milicininkų, kurie net prasidedant mitingui, tvirtino, kad čia tik pasiruošimas ir pats mitingas prasidės po poros valandų. Nekomentavo susidariusios padėties ir Slovėnijos ambasados atstovai.

Ši protesto akcija jau antroji, per praėjusią savaitę. Šešios dienos prieš tai – liepos 10 dieną, panašų protestą tie patys žmonės organizavo ir prie Lietuvos ambasados. Tuomet Kairiojo fronto atstovai Sergejus Udalcovas, Aleksejus Sachninas, Konstantinas Kosiakinas ir Denisas Tichockis bendraudami su žurnalistais reikalavo, kad „Lietuva apsigalvotų“.

Be to piketuotojai pareiškė savo pasipiktinimą Lietuvos Seimo planais įteisinti atsakomybę už viešą komunizmo nusikaltimų neigimą. Kairiųjų organizacijų atstovai išsiskirstydami pažadėjo, kad „Vilniaus deklaracija“ nebus pamiršta.

Savo paramą mitinguotojams neoficialiai pareiškė ir „Kitos Rusijos“ lyderiai, Europos Sąjungoje pristatomi kaip kovotojai už demokratines Rusijos piliečių teises. Opoziciniuose tinklalapiuose pateikiami mitinguose dalyvavusių protestuotojų reikalavimai ir aprašomos priežastys, paskatinusios kairiuosius savo poziciją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (148)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (60)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (30)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1229)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (341)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (33)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...