Rusijos vidaus reikalų ministerija sekmadienį pranešė, kad Maskvoje buvo sulaikytas 31 opozicijos protesto dalyvis.
© AFP / Scanpix

Apie naujus areštus pranešta praėjus savaitei po to, kai šimtai žmonių buvo sulaikyti per mitingą, kurį organizavo aršus Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.

Ministerija nurodė, kad protestuotojai buvo sulaikyti dėl viešosios tvarkos pažeidimo per nesankcionuotą demonstraciją. Tinklalapis „OVD Info“, renkantis informaciją apie aktyvistų areštus, pranešė, kad buvo sulaikyti 56 asmenys, tarp jų keturi nepilnamečiai.

Opozicijos aktyvistai taikias eitynes Tverės gatve pradėjo apie 10 val. 30 min. Grinvičo (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku nuo centrinės metro stoties. Ši akcija buvo organizuota per socialinius tinklus.

Greitai eitynių dalyvius, kurių buvo apie 100, sustabdė policininkai su šalmais ir neperšaunamomis liemenėmis.

Naujienų agentūros AFP fotografas iš įvykio vietos pranešė, kad žmonės buvo sulaikyti tiesiog už tai, kad ėjo gatve neskanduodami jokių šūkių. Pirmasis buvo sulaikytas plakatą laikęs vyras.

Panašios akcijos buvo organizuotos ir keliuose kituose šalies miestuose, tačiau ten jos vyko gavus vietos valdžios leidimus. Maždaug 400 žmonių dalyvavo eitynėse trečiajame pagal dydį Rusijos mieste Novosibirske, o 650 žmonių – Samaroje.

Vidaus reikalų ministerija informavo, kad per nesankcionuotą protesto akciją Sankt Peterburge buvo sulaikytas vienas asmuo.

A. Navalnas „absoliučiai nieko nežino“

Kovo 26 dieną A. Navalno iniciatyva įvairiuose Rusijos miestuose buvo organizuoti masiniai protestai prieš korupciją; dauguma šių akcijų buvo nesankcionuotos.

Didžiausias protestas vyko Maskvoje. Jo metu, policijos duomenimis, buvo sulaikyti 500 opozicijos aktyvistų. Tuo tarpu „ OVD Info“ pranešė, kad buvo areštuota beveik 1 000 protestuotojų.

Šių protestų iniciatorius A.Navalnas kiek anksčiau paskelbė išsamią ataskaitą, kurioje apkaltino ministrą pirmininką Dmitrijų Medevdevą, kad šis per šešėlinį pelno nesiekiančių organizacijų tinklą kontroliuoja didžiulį turtą. Ši ataskaita „YouTube“ pažiūrėta jau per 16 mln. kartų.

Tarp sekmadienio eitynių dalyvių buvo ir 16-metis Pavelas Diatlovas, tapęs jaunimo protesto simboliu po kovo 26-osios mitingo, per kurį buvo nufotografuotas lipantis gatvės žibinto stulpu ir vėliau sulaikomas policijos.

P. Diatlovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad sekmadienį vėl atėjo į protesto akciją, sužinojęs apie ją socialiniuose tinkluose. Jis sakė, kad protesto tikslas – paraginti vyriausybę atsistatydinti arba organizuoti pirmalaikius prezidento rinkimus.

„Judėjome Raudonosios aikštės link, bet tuomet policija ėmė mus stumti atgal“, – sakė jaunuolis, kurį netrukus vėl sulaikė policijos pareigūnai.

Liudininkai pasakojo, kad policija siekė sulaikyti asmenis, nufotografuotus per ankstesnę protesto akciją.

„Nuo pat pradžių mačiau, kad jie sulaiko vaikus ir „veidus iš žiniasklaidos“ – buvo aišku, kad jie veikia tikslingai“, – sakė 70-metė Natalija Ponomarenko iš Maskvos regiono, dalyvavusi ir kovo 26-osios mitinge.

„Atėjau čia antrąkart, kad pamatyčiau, kokie bus kovo 26-osios rezultatai“, – sakė ji ir pabrėžė, kad visi eitynių dalyviai elgėsi taikiai.

Kol kas neaišku, kas organizavo eitynes, kuriose įtakingi opozicijos veikėjai nedalyvavo.

Žinutėse socialiniame tinkle „Facebook“ pastarasis protestas siejamas su mažai žinomu nacionalistiniu judėjimu „Naujoji opozicija“, raginusiu žmones susirinkti pademonstruoti palaikymo praėjusią savaitę sulaikytiems aktyvistams.

A. Navalnas, šiuo metu atliekantis jam skirtą 15 parų arešto bausmę už nepaklusimą policijai per kovo 26-osios demonstraciją, atsiribojo nuo sekmadienio akcijos.

„Jis apie tai absoliučiai nieko nežino“, – „Twitter“ parašė opozicionieriaus atstovė spaudai Kira Jarmyš.

Anksčiau sekmadienį sostinės valdžia sutelkė gausias policijos pajėgas, ruošdamasi nesankcionuotam protestui Raudonojoje aikštėje. Tačiau žurnalistai pranešė ten matę tik nedidelę grupelę aktyvistų, dalis kurių reiškė palaikymą Vladimirui Putinui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (167)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (71)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (27)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

7 vietos pasaulyje, kur žmonės valgė žmones (3)

Kanibalizmas anksčiau pasaulyje buvo gana paplitęs reiškinys, pasakytų antropologai. Kartais jį...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (27)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (152)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (13)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (5)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (18)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...