Maskvai nepriimtinas Baltijos šalių įstojimas į NATO

Baltijos šalių įstojimas į NATO "Maskvai nepriimtinas", pareiškė ketvirtadienį agentūrai "Interfax" Rusijos URM pareigūnai.
Pasak jų, "Rusija nepritaria bet kuriam NATO plėtimuisi, ypač į Rytus". Trečiadienį atvykęs į Rygą NATO generalinis sekretorius lordas George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) pareiškė, kad Šiaurės Atlanto aljansas laiko Latviją rimta kandidate įstoti į šią organizaciją ir pasiryžęs suteikti jai pagalbą bei politinę paramą integracijos laikotarpiu.

Kaip pažymėjo Rusijos URM pareigūnai, šie G. Robertsono žodžiai Maskvai "nebuvo netikėti". Jie pažymėjo, kad dar per NATO viršūnių susitikime Vašingtone buvo patvirtintas devynių potencialių kandidačių į Aljansą sąrašas. Tarp jų yra ir Latvija.

Drauge pareigūnai pabrėžė, jog "pastarojo meto įvykiai patvirtina, kad Rusijos būgštavimai dėl NATO plėtros į Rytus buvo teisingi".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Švedijoje per ginkluotą išpuolį sužeisti keturi žmonės

Švedijos pietiniame Malmės mieste keturi žmonės buvo sužeisti, iš jų vienas – kritiškai, per sekmadienio vakarą įvykdytą išpuolį, kai motoroleriais važiuojantys užpuolikai apšaudė vieną automobilį miesto centre, pranešė policija.

„Philippine Airlines“ laineris dėl incidento buvo privertas grįžti į oro uostą

Oro bendrovės „Philippine Airlines“ (PAL) laineris pirmadienį buvo priverstas grįžti į oro uostą, kai praėjus kelioms minutėms nuo skrydžio į Japoniją pradžios iš vienos ventiliacijos angos į pilotų kabiną pradėjo veržtis dūmai, pranešė aviacijos pareigūnai.

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose (5)

Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

Po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (12)

Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine (4)

JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.