Maskva rengia politinį demaršą

 (3)
Maskva atkreipė dėmesį į pastaruosius Latvijos prezidentė Vairos Vykės-Freibergos pareiškimus dėl Rusijos.
Kaip pareiškė trečiadienį diplomatiniai šaltiniai Maskvoje, Rusija "nepaliks be atsako" Latvijos prezidentės pareiškimų, padarytų jos vizito į Estiją išvakarėse.

Savo ruožtu Rusijos URM pareigūnai pranešė, kad oficiali Maskvos reakcija bus paskelbta "artimiausiu metu".

Antradienį interviu didžiausiam Estijos laikraščiui "Postimees" V. Vykė-Freiberga pareiškė, kad iš trijų Baltijos šalių Latvija tapo pagrindiniu Rusijos kaltinimų objektu dėl savo geografinės padėties.

"Norėdami destabilizuoti regioną, jeigu trys šalys eina viena po kitos, jūs įvarote pleištą į vidurinę valstybę, ir taip atskiriate šiaurinę ir pietinę. Tai neblogas planas", sakė ji.

Savo ruožtu, kalbėdama apie nevietinių šalies gyventojų integraciją, prezidentė pareiškė, jog "tie, kuriems nepriimtina laisvos ir nepriklausomos Latvijos idėja, neturi čia pasilikti" ir "turi sugrįžti į savo tėvynę".

Atsakydama į klausimą dėl Baltijos šalių galimybės surengti savo Niurnbergo procesą, ji pareiškė, kad toks procesas turėjo prasidėti tuojau po nepriklausomybės atkūrimo.

"Man labai gaila, kad tai nebuvo padaryta. Galbūt ir dabar nėra per vėlu", pabrėžė ji.

Pirmadienį interviu BBC televizijai ji pažymėjo, kad "Rusija gali vėl panaudoti karinę jėgą, kad užkariautų Baltijos šalis".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1000)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (15)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (19)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.