Maskva protestuoja dėl čečėnų priėmimo Berlyne

Ketvirtadienį paskelbtame Rusijos URM pareiškime sakoma, kad I. Achmadovui, "pasiskelbusiam Čečėnijos užsienio reikalų ministru", Berlyne buvo "surengtas susitikimas su Vokietijos URM įgaliotiniu žmogaus teisių ir humanitariniais klausimais, organizuota speciali spaudos konferencija".

Pareiškime pažymima, kad I. Achmadovo priėmimas Vokietijos sostinėje "duoda pagrindo suabejoti Vokietijos pareiškimų dėl pagarbos Rusijos teritoriniam vientisumui, dėl mūsų šalies teisės kovoti su tarptautiniu terorizmu nuoširdumu".

Rimtą susirūpinimą, sakoma dokumente, kelia ir Berlyno miesto valdžios ketiniai leisti surengti antirusišką demonstraciją vasario 23 dieną, kai Rusijos ambasados atstovai dės vainikus prie sovietų karių paminklo Tirgartene.

Rusija tokį sprendimą vertins "kaip žuvusių su fašizmu atminimo išniekinimu", pabrėžia Rusijos URM.

Rusija laukia iš Berlyno "tinkamų išvadų" ir imsis "visų būtinų priemonių, kad nevyktų paramos čečėnų separatistams akcijos".

I. Achmadovas Berlyne vieši "Vokietijos-Kaukazo draugijos" kvietimu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (4)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (2)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (6)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (384)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.