Maskva nesupranta, kaip naujas Kijevo planas dėl Rytų Ukrainos dera su Minsko susitarimais

 (67)
Kremlius kol kas neturi išsamios informacijos apie Kijevo planą dėl konflikto Rytų Ukrainoje taikaus reintegravimo, sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, bet taip pat pažymėjo, kad planas turi atitikti Minsko susitarimus.
Dmitrijus Peskovas
© Sputknik/Scanpix

„Reikia suprasti, apie ką kalbama, kokios ten detalės. Yra Donbaso (Rytų Ukrainos) reintegracijos elementų, užfiksuotų Minsko susitarimuose. Reikia suprasti, kokiu laipsniu į tai atsižvelgiama (Kijeve) ruošiamame dokumente“, – pabrėžė D. Peskovas.

„Kol kas mes detalios informacijos neturime“, – nurodė jis.

Anksčiau buvo pranešta, Kijeve rengiamas dokumentas dėl Rytų Ukrainos reintegracijos – jį planuojama pateikti Aukščiausiajai Radai.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Oleksandras Turčynovas sakė manantis, kad reikia užbaigti operaciją šalies rytuose ir pereiti prie naujo valstybės gynimo formato, suteikiant prezidentui teisę panaudoti ginkluotąsias pajėgas prieš „hibridinę agresiją“.

„Atėjo laikas ne tik pripažinti okupuotais kai kuriuos Donecko ir Luhansko sričių regionus, bet ir tiksliai, įstatymų lygiu apibrėžti jų išvadavimo valstybinės politikos pagrindus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė O. Turčynovas.

„Būtina veiksminga šalies gynimo technologija, o tam įstatymų prasme reikia suteikti prezidentui teisę naudoti ginkluotąsias pajėgas ir kitus karinius darinius prieš hibridinę agresiją“, – pabrėžė NSGT sekretorius.

Jis taip pat akcentavo būtinybę sukurti nuolat konfrontacijos zonoje Rytų Ukrainoje veikiantį operatyvinį štabą, turintį plačius įgaliojimus kompleksiškai valdyti ginkluotąsias pajėgas, visas jėgos struktūras ir karines bei civilines administracijas.

Tuo pačiu O. Turčynovas pabrėžė, kad tokia traktuotė „tik sustiprins Minsko susitarimų pagrindą, nes jų realizacija neįmanoma be saugumo klausimų sprendimo ir be okupuotos Ukrainos teritorijos išvadavimo“.

„Tai labai rimtas klausimas, jam reikia aptarimo profesinėje ekspertų aplinkoje. Patikslintas įstatymo projektas „Dėl Ukrainos valstybės suvereniteto atkūrimo laikinai okupuotose Donecko ir Luhansko sričių teritorijose“ bus pateiktas prezidentui, o paskui, tikiuosi, jis operatyviai bus pateiktas Aukščiausiajai Radai“, – sakė O. Turčynovas.

Tuo tarpu Rusijos verslo laikraštis „Kommersant“, remdamasis šaltiniu Aukščiausiojoje Radoje, pranešė, kad Ukrainos valdžia pagal Donbaso reintegracijos įstatymo projektą planuoja įvesti lengvatas Luhansko ir Donecko liaudies respublikomis pasiskelbusių regionų gyventojams. Dalis tų lengvatų ir palengvinimų yra susiję su pensijų gavimo tvarka ir prekyba su Kijevo kontroliuojamomis teritorijomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Rumunijos policija sunkvežimyje rado 91 migrantą iš Sirijos ir Irako

Rumunijos policija antradienį pranešė viename į Vakarų Europą vykusiame sunkvežimyje radusi 91 migrantą iš Irako ir Sirijos.

E. Macronas pakvietė JAV prezidentą liepą apsilankyti Prancūzijoje (4)

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trumpą aplankyti jo šalį ir dalyvauti Prancūzijos nacionalinę dieną vyksiančiame tradiciniame parade.

JAV ir Prancūzijos prezidentai sutaria dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka (87)

Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Emmanuelis Macronas antradienį per pokalbį telefonu sutarė dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka, pranešė prancūzų Prezidentūra.

Kolumbijos sukilėliai FARC paskelbė visiškai nusiginklavę

Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC) antradienį oficialiai paskelbė visiškai nusiginklavusios.

B. al Assadas apsilankė Rusijos Hmeimimo karinėje bazėje (43)

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas antradienį sveikino Maskvos paramą jo režimui, kai apsilankė jo šalyje įsteigtoje rusų Karinių oro pajėgų bazėje.