Maskva kaltina Taliną Latvijos kurstymu prieš Rusiją

Rusijos URM apkaltino Estijos užsienio reikalų ministrą Toomą Hendriką Ilvesą (Tomą Hendriką Ilvesą) kurstant Latviją nepakeisti savo politikos dėl Rusijos.
Kaip pažymima ketvirtadienį išplatintame Rusijos URM pranešime, Estijos užsienio reikalų ministras T. H. Ilvesas interviu Latvijos laikraščiu "Diena" "mėgino įtikinti Rygą, kad netikslinga keisti savo požiūrio į santykius su Maskva".

Rusijos URM nuomone, "tuo T. H. Ilvesas aiškiai mėgina pateisinti Talino politiką klausimais, keliančiais mūsų susirūpinimą".

Priminusi, jog T. H. Ilvesas "ir anksčiau yra padaręs pareiškimų, pakenkusių Rusijos ir Estijos santykiams", Rusijos URM pabrėžia, kad "šįkart savo rusofobija jis akivaizdžiai persistengė", sakoma pranešime.

Interviu laikraščiui "Diena", Estijos ministras apkaltino Rusijos politikus ir konkrečiai - Jevgenijų Primakovą siekiant "atkurti Sovietų Sąjungos sienas".

T. H. Ilvesas, pažymi Rusijos URM, taip pat priekaištauja Rusijai "nesugebėjimu įvertinti savo praeities", sulygindamas Rusijos Federacija ir Sovietų Sąjungą bei "sąmoningai pamiršdamas, kad būtent Rusija 1991 metų rugpjūtį pripažino Pabaltijos respublikų nepriklausomybę".

Rusijos URM taip pat nurodo, kad Estijos ministras "tiesiai ir nepagrįstai užsipuola Rusijos ambasadorių Rygoje".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Konfliktas Sirijoje: negalime būti tikri, ką remiame ir ką bombarduojame

Šių metų pradžioje „Islamo valstybės“ kovotojai artėjo prie Deir Ezoro miesto ir atrodė, kad tuoj prasidės šturmas, leidinyje „The Spectator“ rašo BBC žurnalistas Paulas Woodas. Deir Ezoras atsilaikė, tačiau 100 000 apsuptyje atsidūrusių jo gyventojų gyvena pusbadžiu, palaikomi tik režimo, Rusijos ir Jungtinių Tautų siuntomis, kurios numetamos iš lėktuvų.

M. Draghi: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES neturi kelti grėsmės Europos rinkos vientisumui

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neturi kelti grėsmės bendros Europos rinkos vientisumui, pirmadienį pareiškė Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi, kalbėdamas Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos (ECON) komitete.

Hiustone parduotuvių rajone šaudęs vyras negyvas, sužeisti 9 žmonės (1)

Teksaso valstijos Hjustono mieste pirmadienio rytą per šaudymą parduotuvių rajone sužeisti devyni žmonės, vieno būklė kritiška, pranešė pareigūnai.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras lankosi Turkijoje (2)

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas pirmadienį pradėjo svarbų vizitą Turkijoje, praėjus keliems mėnesiams po jo sėkmingos kampanijos dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, per kurią jis pasinaudojo antiturkiškomis nuotaikomis visuomenėje.

Po išpuolio netoli Paryžiaus dviejų žmonių būklė kritinė (19)

Į vakarus nuo Paryžiaus esančiame Port Marli mieste, netoli nuo prekybos centro vyriškiui ėmus šaudyti, du žmonės buvo sunkiai sužeisti, praneša independent.co.uk.