Maskva griežtai reaguoja į Latvijos prezidentės pareiškimus

Rusijos URM paskelbė griežtą pareiškimą dėl pastarųjų Latvijos prezidentės Vairos Vykės-Freibergos atsiliepimų apie Rusiją.
Rusijos URM pareiškime, išplatintame trečiadienį, prezidentės teiginiai pavadinti "neturinčiais precedento savo Rusijai priešišku tonu" ir "atitinkančiais blogiausias šaltojo karo tradicijas".

Kaip pažymima pareiškime, V. Vykė-Freiberga interviu BBC "įtarė Rusiją planuojant užpulti jos šalį ir nusprendė pranešti tai visam pasauliui".

"Neturėdama jokių rimtų argumentų - o jų ir negali būti - kaimyninės valstybės prezidentė nusprendė savaip interpretuoti neseniai Maskvoje priimtą karinę doktriną", sakoma dokumente.

Jame pabrėžiama, kad ši doktrina yra tik gynybos pobūdžio ir nenukreipta prieš kitas valstybes.

"Būtent taip ją suprato ir pasaulis. Tačiau tai anaiptol nesutrukdė prezidentei duoti valią savo, matyt, lakiai fantazijai", pažymima pareiškime.

Jame nurodoma, kad Ryga, ne pirmą kartą mėgina vaizduoti Rusiją priešu, kad nukreiptų savo ir tarptautinės viešosios nuomonės dėmesį nuo vidaus problemų".

Dokumente dar kartą užtikrinama, kad "Rusija pasiryžusi plėtoti geros kaimynystės santykius su Latvija".

"Tai priklauso nuo Rygos, kuri turi atsisakyti praeities stereotipų ir savo vidaus bei užsienio politikoje remtis visuotinai pripažintais civilizuoto pasaulio principais", pabrėžiama Rusijos URM pareiškime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Filipinų lyderio R. Duterte susitikimas su Japonijos imperatoriumi buvo atšauktas

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte išvyksta iš Japonijos, taip ir nesusitikęs su imperatoriumi Akihito, nes jų planuotas susitikimas buvo atšauktas dėl imperatoriaus dėdės mirties.

Nuo dūmų Bostono metro keleiviai iš traukinio gelbėjosi pro išdaužtus langus

Liudininko darytame vaizdo įraše įamžintas trečiadienį Bostone piko metu nemenką paniką sukėlęs incidentas. Metro traukinio vidų užpildžius troškiems dūmams, persigandę keleiviai lauk veržėsi pro išdaužtus langus ir vagonų durų stiklus. Perone buvę žmonės bandė atidaryti metro traukinio durų apsaugas.

Iki 2017 metų pabaigos Rusija sunaikins visus savo cheminius ginklus (3)

Aukšto rango Rusijos pareigūnas pranešė, kad šalis iki 2017 metų pabaigos sunaikins visus savo cheminius ginklus. Tai bus metais anksčiau nei skelbta anksčiau, praneša naujienų agentūra AP.

2016-ųjų Sacharovo žmogaus teisių premija paskirta dviem jezidų aktyvistėms (1)

Dvi jezidų aktyvistės, sugebėjusios pabėgti iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvės Irake, ketvirtadienį pelnė šių metų Europos Parlamento skiriamą prestižinę Sacharovo žmogaus teisių premiją, naujienų agentūrai AFP pranešė Europos šaltiniai.

JAV generolas: per Mosulo puolimą nukauta 800-900 „Islamo valstybės“ kovotojų (13)

Vienas JAV generolas naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį pranešė, kad nuo irakiečių vykdomos operacijos atsikovoti Mosulą pradžios buvo nukauta 800-900 džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų.