Palestiniečių premjeras Mahmoudas Abbasas (Mahmudas Abasas) dėl vidaus krizės atšaukė trečiadieniui numatytą susitikimą su Izraelio vadovu Arieliu Sharonu (Arieliu Šaronu), kurio metu abu lyderiai turėjo aptarti žingsnius taikai įgyvendinti, antradienį pranešė palestiniečių pareigūnai.
Mahmoud Abbas
© EPA-ELTA
Pasak jų, krizė yra susijusi su nepritarimu M.Abbaso derybų strategijai, kuris reiškiamas palestiniečių prezidento Yassero Arafato (Jasiro Arafato) politiniame judėjime "Fatah". M.Abbasas, kuris šiame judėjime užima aukštą postą, dalyvauja JAV remiamame taikos su izraeliečiais procese.

"Abu Mazenas (M.Abbasas) dėl vidaus krizės, kuri kilo vakar vakare per "Fatah" Centro komiteto posėdį, atšaukė trečiadieniui planuotą susitikimą su Sharonu", - žurnalistams sakė aukšto rango palestiniečių pareigūnas.

Griežtosios linijos šalininkai "Fatah" Centro komitete, kuris yra pagrindinė Palestinos savivaldos atrama, griežtai kritikavo ligšiolinius M.Abbaso veiksmus bendraujant su A.Sharonu ir paprašė jo atsistatydinti iš Komiteto.

Pasak pareigūnų, po audringų M.Abbaso ir jo oponentų Centro komitete ginčų premjeras nusiuntė Y.Arafatui du laiškus, kurių viename išdėstytas jo pasiūlymas atsistatydinti iš Centro komitete užimamo posto.

"Kitame laiške jis paprašė Arafato ir ..."Fatah" atsiųsti jam savo instrukcijas dėl vadovavimo jo vyriausybei ir derybų su Izraeliu. Jei jis atmes jų idėjas, atsistatydins iš premjero posto", - sakė minėtas aukšto rango palestiniečių pareigūnas.

Tuo tarpu kitas šaltinis M.Abbaso kanceliarijoje sakė, kad premjeras atšaukė susitikimą su A.Sharonu protestuodamas dėl mažo Izraelio paleidžiamų palestiniečių kalinių skaičius.

Izraelio vyriausybės atstovas spaudai Avi Pazneras (Avis Pazneras) patvirtino, kad palestiniečiai atšaukė susitikimą. "Nežinome šio sprendimo priežasčių, - sakė jis. - Neaišku, ar tai susiję su palestiniečių kalinių paleidimo klausimu. Galbūt tai padaryta dėl vidinių nesutarimų".

Palestinos savivaldos vadovybę supykdė Izraelio vyriausybės sprendimas paleisti į laisvę tik 350 palestiniečių, kurie sudaro vos 5 proc. visų šiuo metu kalinamų palestiniečių.

Trečiadienį numatytas M.Abbaso ir A.Sharono susitikimas būtų buvęs antrasis per aštuonias dienas. Pirmosios jų derybos sustiprino viltis, kad bus padaryta pažanga siekiant įgyvendinti JAV remiamą taikos "kelio gairių planą".

Šiuo tarptautinių taikos tarpininku parengtu planu siekiama nutraukti daugiau kaip pustrečių metų nesiliaujantį kraujo praliejimą tarp Izraelio ir palestiniečių bei iki 2005 metų įkurti Palestinos valstybę.

Tačiau antradienį šioms viltims buvo suduotas skaudus smūgis, kai radikalios palestiniečių grupuotės "Islamo džihadas" vietos padalinys prisiėmė atsakomybę už savižudžio sprogdintojo išpuolį netoli Tel Avivo. Šis sprogimas buvo pirmoji tokio pobūdžio ataka nuo paliaubų, kurios buvo paskelbtos prieš dešimt dienų, pradžios.

Kiek vėliau "Islamo džihado" vadovybė patikino besilaikanti paliaubų, kurias paskelbė drauge su dar trimis palestiniečių karinėmis grupuotėmis. Tačiau viena iš šių paliaubų sąlygų buvo reikalavimas paleisti visus palestiniečių kalinius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (83)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (117)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Lietuvių profesionalai užsienyje: norime ir galime prisidėti prie Lietuvos klestėjimo

Po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams Lietuva jau seniai ne tik vasaros atostogų ar Kalėdinių...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (238)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (66)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (14)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (7)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (1)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (16)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (96)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...