Lukašenka įspėjo opoziciją dėl vizito JAV

 (1)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad iš JAV sugrįžusius politinius oponentus, dalyvavusius susitikimuose su aukštais JAV parlamentarais ir politikais, vyriausybė traktuos kaip asmenis, keliančius galimą grėsmę šalies saugumui.
A. Lukašenka, pradėdamas susitikimą su įvairiomis partijomis ir pilietinėmis grupėmis, taip pat užsipuolė Vakarų šalis, raginančias užmegzti tikrą dialogą su opozicija ir suteikti didesnes laisves. Šiuo susitikimu buvo siekiama sušvelninti šalyje tvyrančią politinę įtampą.

A. Lukašenka ėmė svaidytis grasinimais, kai Baltarusijos liaudies fronto ir kitų opozicinių grupių lyderiai pranešė, kad per neseniai vykusį vizitą JAV Senato užsienio reikalų komiteto vadovas Jesse Helmsas (Džesis Helmsas) garantavo jiems savo paramą.

"Kraštutinės radikalios opozicijos atstovai užsienyje ieško lėšų, kad galėtų nuversti "neteisėtą vyriausybę", A. Lukašenka sakė susitikime, kuriame nedalyvavo nė viena opozicinė partija.

Jis pridūrė, kad šis klausimas bus apsvarstytas aukščiausioje saugumo institucijoje. "Ši pozicija bus teisingai įvertinta Saugumo Taryboje. Į tokius dalykus negalima žiūrėti pro pirštus", piktinosi A. Lukašenka.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija savaitgalį išreiškė susirūpinimą dėl J. Helmso pažadų, padedant Kongresui, finansiškai paremti Baltarusijos nepriklausomybę ir demokratiją.

"JAV teikiamas finansavimas opozicinei veiklai gali būti traktuojamas tik kaip pasipiktinimą keliantis kišimasis į suverenius vidaus reikalus", rašoma Baltarusijos URM pranešime.

JAV ambasada Minske Baltarusijos vadovo ir ministerijos pareiškimų nekomentavo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Siurprizas: vyro į Atlanto vandenyną išmesta žinutė butelyje po daugelio metų grįžo jo dukrai (1)

Clintas Buffingtonas butelį su žinute viduje smėlyje aptiko dar 2011 metais. Terkse ir Kaikose tą dieną buvo apniukę, prisimena jis. Paplūdimyje voliojosi daugybė šiukšlių – „milijonai tuščių butelių“. Tas ypatingasis butelis atrodė kaip visi, tik gulėjo ant šono, pusiau užpustytas smėliu, rašo www.indy100.com.

Rusija pašalinta iš JT žmogaus teisių tarybos (39)

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai reiškia, kad Rusijos nebus tarp 14 tarybos narių.

Tarptautinėje arenoje skeltas antausis Rusijai (364)

Penktadienį Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja balsuodama pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai vertinama, kaip tarptautinės bendruomenės antausis Rusijai.

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (82)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus (5)

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.