"Love Bug" į pasaulį paleistas atsitiktinai

 (1)
Kompiuterių viruso "Love Bug" bylos tyrėjų ieškomas Filipinų kompiuterijos studentas susitiko su žurnalistais ir pareiškė, kad galėjo netyčiomis paleisti šią programą, kuri išvedė iš rikiuotės kompiuterių sistemas visame pasaulyje.
Onelis A. de Guzmanas (Onelis de Gusmanas), prisidengęs veidą nosine ir užsidėjęs tamsius akinius, ketvirtadienį kalbėdamasis su žurnalistais nepatvirtino, kad jis yra šio viruso autorius, tačiau pripažino, kad kaltas gali būti jo "jaunatviškas pašėlimas".

Manilos kompiuterijos koledžo atstovai yra sakę, kad O. de Guzmanas padėjo sukurti programas, kurias suderinus, galima gauti šį elektroninio pašto virusą. Tardytojai nori apklausti O. de Guzmaną ir kitus asmenis, tačiau nesako, ar jis įtariamas kokiu nors nusikaltimu.

Į klausimus O. de Guzmanas glaustai ir aiškiai atsakinėjo tagalų kalba, ir jo atsakymai buvo verčiami. Panašu, kad šie atsakymai išsprendžia didelę dalį galvosūkio, su kuriuo grūmėsi bylos tyrėjai.

23 metų filipinietis pripažino priklausęs mažai AMA kompiuterių koledžo (AMAKK) studentų grupelei, pasivadinusiai "GRAMMERSoft". Teigiama, kad be kitos veiklos, ši grupelė rašė disertacijų projektus ir pardavinėjo kitiems studentams. "GRAMMERSoft" pavadinimas yra matomas viruso "ILOVEYOU" kode.

O. de Guzmanas apibūdino šią devynių asmenų grupę kaip "būrelį žinioms dalytis". Jis teigė, kad kitas studentas, Michaelas Buenas (Michaelas Buenas), kurio programų rašymo darbas irgi buvo tiriamas, "GRAMMERSoft" nepriklauso.

Pats O. de Guzmanas AMA koledžo nebaigė. Jo disertaciją atmetė profesorius, pareiškęs, kad šiame darbe disertantas analizuojąs slaptažodžių ir duomenų vogimo iš kompiuterių galimybes.

O. de Guzmanas ketvirtadienį pripažino, esą "įmanoma", kad jis galėjo netyčia paleisti šį virusą. Tačiau jis sakė tiksliai nežinąs, kas tai padarė. Jis nesutiko atsakyti į klausimą, kas yra šio viruso autorius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (840)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (18)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.