"Love Bug" autorius gali būti jaunas filipinietis

 (2)
Kompiuterių virusas "Love Bug", kuris kelia chaosą viso pasaulio kompiuterių sistemose, gali būti kilęs iš Filipinų. Jo autorius galbūt yra Manilos priemiestyje gyvenantis jaunuolis, penktadienį pareiškė policija ir vietos interneto firmos.
Policijos atstovai pranešė, kad vietinis Nacionalinis tyrimų biuras (NTB) tiria šį atvejį JAV Federalinio tyrimų biuro prašymu.

Viena interneto paslaugas teikianti bendrovė (IPT) Maniloje anksčiau pranešė, kad virusas pradžioje greičiausiai pasklido iš dviejų jos elektroninio pašto adresų.

"Šio viruso autorius per "Supernetą" panaudojo du elektroninio pašto adresus - spyder@super.net.ph ir mailme@super.net.ph", pareiškė "Reuters" vienas bendrovės "Access Net" vadovų Jose Carlotta (Chosė Karlota).

"Mes įtariame 23 metų vaikiną iš Pandanaiko, kuris yra šios sąskaitos savininkas", sakė J. Carlotta. Pandakanas yra Manilos viduriniosios klasės priemiestis.

Pasak J. Carlottos, raktas hakerio asmenybei nustatyti buvo rastas tarp kompiuterinėse pokalbių svetainėse pateikiamos informacijos. Tačiau nėra jokių galimybių sužinoti, ar ši informacija teisinga.

Abu minėti elektroninio pašto adresai yra susiję su iš anksto apmokamomis patekimo į internetą sąskaitomis, todėl nustatyti jų savininką iš karto nebuvo galimybių.

"Jis buvo labai gudrus. Jis puikiai sugebėjo judėti po tinklą, įvairias IPT, ir nustatyti jo buvimo vietą labai sunku".

Jis naudojosi daugybe "išlaužtų" sąskaitų, tad galėjo sužinoti vartotojo pavardę bei slaptažodžius ir naudotis šiomis sąskaitomis savo paties tikslams.

Pasak J. Carlottos, yra įmanoma, nors ir mažai tikėtina, kad tikrasis įsilaužėlis gyvena kitame mieste ar net šalyje.

Policija kol kas nepranešė apie jokią pažangą šio viruso kilmės tyrime.

Nors "Love Bug", kuris yra sparčiausiai plintantis virusas elektroninių komunikacijų istorijoje, ir galėjo kilti iš Manilos, kompiuterių tinklai Filipinuose neypatingai nukentėjo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vengrijos premjeras: priešinkitės Europos „sovietizacijai“

Vengrija privalo priešintis Europos „sovietizacijai“ ir ginti savo sienas nuo masinės imigracijos, teigia šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Vengrijos premjeras kalbėjo renginyje, skirtame paminėti 1956 metais šalyje vykusį antisovietinį sukilimą, rašo „Euronews“.

Th. May griežtai atmeta antro Škotijos nepriklausomybės referendumo galimybę (5)

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May teigia esanti atvira Škotijos ateities bendradarbiavimui su Europos Sąjunga. Tai Th. May žada aptarti su Škotijos ministre Nicola Sturgeon. Škotija, priešingai kitiems Jungtinės Karalystės regionams, „Brexit“ referendume balsavo už pasilikimą.

Migrantai evakuojami iš Kalė „Džiunglių“, ruošiantis nugriauti stovyklą (2)

Migrantai, tempiantys lagaminus ir daiktų ryšulius, pirmadienį pradėjo trauktis iš „Džiunglėmis“ pramintos stovyklos Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestį, ruošiantis nugriauti šią neteisėtą kompleksą, tapusį starto aikštele atvykėliams, mėginantiems prasmukti į Didžiąją Britaniją.

Talibai išplatino bepiločiu nufilmuotą savižudžio išpuolį (3)

Praėjusį šeštadienį talibai paviešino bepiločiu filmuotą savižudžio teroristo išpuolį Afganistane.

Maltoje sudužo lėktuvas, skraidinęs ES pareigūnus: žuvo penki žmonės (16)

Pranešama, kad nedidelis lėktuvas, kuriuo skrido Europos Sąjungos (ES) agentūros „Frontex“ pareigūnai, nukrito neilgai trukus po pakilimo iš Maltos.