Liudytojai pedofilijos byloje neminėjo Latvijos pareigūnų pavardžių

Generalinis prokuroras įsitikinęs, kad J. Adamsonas paskelbė neteisingas žinias, bet dar negali pasakyti, ar prašys prokuratūra parlamentą leisti patraukti deputatą baudžiamojon atsakomybėn. Tai bus žinoma tik po tardymo, be to, baudžiamoji byla gali būti nutraukta.

J. Skrastinis sakė, kad prokuratūros darbo grupė tiria pedofilijos bylą, kurioje kaltinamas pateiktas fotoagentūros "Logos centrs" darbuotojams, taip pat buvusiam agentūros "Misis Latvija" vadovui Ainarui Eisakui ir firmos "Izimeks" darbuotojui Ingui Tunui.

Užvesta baudžiamoji byla dėl J. Adamsono pareiškimų nesustabdys pedofilijos bylos tyrimo, nes į naują darbo grupę įeina kiti prokurorai iš kaimo rajonų, taip pat apygardų prokuratūrų vyresnieji prokurorai.

Generalinis prokuroras paaiškino, jog baudžiamoji byla dėl orumo įžeidimo ir šmeižto skleidimo žiniasklaidoje iškelta dėl to, kad J. Adamsono tikslas buvo pranešti salėje buvusiems žurnalistams savo požiūrį ir kad apie jį sužinotų plačioji visuomenė.

Ši baudžiamoji byla neiškelta pagal Baudžiamojo kodekso 298 straipsnį, kaip prašė teisingumo ministras Valdis Birkavas, nes šis straipsnis numato iškelti baudžiamąją bylą, esant nusikalstamiems ketinimams.

J. Adamsonas tokių ketinimų neturėjo, jis tik norėjo kuo plačiau paskelbti savo pareiškimą, paaiškino J. Skrastinis. Drauge jis mano, kad nusikaltimas gali būti perkvalifikuotas.

Parlamento tyrimo komisijos pirmininkas J. Adamsonas vasario 17 dieną pareiškė, kad premjeras, teisingumo ministras ir Valstybės pajamų tarnybos vadovas susiję su pedofilijos byla. Savo ruožtu prokuratūra pareiškė, kad neturi to įrodymų ir iškėlė baudžiamąją bylą dėl J. Adamsono pareiškimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Didžiausia H. Clinton bėda: gebėjimas ją nuslėpti nulems JAV ateitį (4)

Iki Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento rinkimų likus kiek mažiau nei dviem mėnesiam, viso pasaulio žiniasklaidoje netyla kalbos apie du realiausius pretendentus užimti galingiausios pasaulio valstybės vadovo postą – Hillary Clinton bei Donaldą Trumpą.

Efektingi lėktuvų ir parašiutininkų pasirodymai Šiaurės Korėjoje

Sekmadienį, rugsėjo 25 d., Vonsane, Šiaurės Korėjoje baigėsi dvi dienas trukęs oro pasirodymams skirtas renginys. Susirinkusi publika neliko abejinga gimtosios šalies ir užsienio sportininkų demonstruojamiems triukams.

Kanadoje viešintys Princas Williamas ir Kate apsilankė Vankuveryje

Sekmadienį, rugsėjo 25 d. Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo žmona Kate atskrido lėktuvu su plūdėmis į Britų Kolumbiją. Tai oficialaus jų vizito į Kanadą dalis.

Sirijos Alepo mieste - nauji antskrydžiai (10)

Sukilėlių kontroliuojami Sirijos Alepo miesto kvartalai pirmadienį vėl buvo atakuojami iš oro. Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nuo vidurnakčio surengė „dešimtis" antskrydžių prieš rytinę Alepo dalį, pranešė Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių (1)

Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.