Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Toliau lieja pyktį ant „pavojingosios“ A. Merkel

Vokietijos antiislamiškas judėjimas „Europiečiai patriotai prieš Vakarų islamizaciją“ (PEGIDA) pirmadienį surengė naują puolimą prieš kanclerę Angelą Merkel, pavadinęs ją „pavojingiausia moterimi Europoje“ ir pareikalavęs nedelsiant atsistatydinti.

Prieš ataskaitos dėl MH17 katastrofos paviešinimą – „Buk“ gamintojų pareiškimas (18)

Rusijos valstybinė gynybos pramonės įmonė, gaminanti zenitinius raketų kompleksus „Buk“, pareiškė, kad jos išvados, padarytos atlikus tyrimą dėl praeitais metais įvykdyto Malaizijos keleivinio lainerio numušimo virš separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos, neatitinka Olandijos vadovaujamo tyrimo rezultatų.

Ragina atakuoti Rusiją: akis už akį (89)

Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ padalinio Sirijoje lyderis paragino Kaukazo džihadistus smogti Rusijos civiliams ir kariams, keršijant už Maskvos vykdomus bombardavimus Sirijoje.

„Kalifato vilkiukai“: „Islamo valstybės“ ekstremistai moko nelaisvėn paimtus vaikus žudyti (16)

Nauja džihadininkų karta. Grupuotės „Islamo valstybė“ ekstremistai ruošia sau pamainą iš nelaisvėn paimtų vaikų. Šie berniukai – kurdai jezidai, tai etninė grupė, kurių išpažįstama religija turi zoroastrizmo, judaizmo ir krikščionybės elementų. Islamo radikalai juos žudo, moteris ir mergaites paverčia vergėmis. Berniukus priverčia išsižadėti savo tikėjimo ir priimti islamą, o tada stovyklose, kurių pavadinimą galima išversti kaip „Kalifato vilkiukai“ jie mokomi karinės rikiuotės ir valdyti ginklą. Šiuos kadrus ekstremistai nufilmavo Sirijos Rakos mieste.

Kosovas: protestuotojai tramdyti ašarinėmis dujomis

Kosove pirmadienį policija ašarinėmis dujomis tramdė dešimtis protestuotojų, kurie ėmė svaidyti akmenis ir daužyti langus po to, kai į policijos nuovadą apklausai buvo atvežtas opozicijai priklausantis įstatymų leidėjas.