Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
 
46
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Suomijos žalieji traukiasi iš vyriausybės (1)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 22:03
Suomijos partija „Žalioji sąjunga“ ketvirtadienį pranešė, kad traukiasi iš valdančiosios koalicijos dėl vyriausybės patvirtinto branduolinės elektrinės statybos projekto, kurį vykdytų Rusijos bendrovė „Rosatom“.

Charkovo aktyvistai: miestas turi savo separatistinę bombą (21)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 22:03
Nepaisant ugnies nutraukimo režimo Rytų Ukrainoje, Luhansko ir Donecko sričių kaimynystėje esančioje Charkovo srityje ruošiamasi galimam prorusiškų separatistų įsiveržimui – atliekami tam skirti pasienio su Rusija stiprinimo darbai.

Separatistų lyderis apie rusų karius Ukrainoje: jų ten yra kur kas daugiau (41)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 20:04
„Vostok“ bataliono vadas Aleksandras Kodakovskis tvirtino, kad šimtai savanorių iš Rusijos padeda separatistams Rytų Ukrainoje, mokydami juos įvairių kovos taktikų, praneša „Reuters“.

P. Porošenka JAV Kongrese: karo nelaimėsi antklodėmis atnaujinta (87)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 19:08
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį perspėjo apie Rusijos agresijos prieš jo tautą sukeltą grėsmę „pasauliniam saugumui visur“.

Bolivijos kalėjime įsiplieskė naujos riaušės (2)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 18:08
Bolivijos kalėjime įsiplieskė naujos riaušės
Ankstų trečiadienio rytą „El Arba“ kalėjime Kočabamboje, Bolivijoje, vėl kilo riaušės. Tai jau antras toks incidentas pastaruoju metu. Per neramumus sekmadienio naktį kalėjime žuvo keturi kaliniai, dar vienuolika buvo sužeisti. Vietos žiniasklaida skelbia, kad nauji neramumai kilo kaliniams bandant neįleisti policijos pareigūnų, kurie po sekmadienio riaušių atvyko išsivežti iš kalinių konfiskuotų neleistinų daiktų.