Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

JAV: Rusijos lėktuvas pažeidė Turkijos oro erdvę (534)

JAV ir Turkijos pateikti įrodymai rodo, kad Rusijos bombonešis iš tiesų pažeidė Turkijos oro erdvę prieš Turkijos pajėgoms jį numušant, tačiau šiuo metu svarbu, kad Maskva ir Ankara siektų kuo mažiau eskaluoti situaciją, pirmadienį pranešė JAV Valstybės departamentas.

JAV NSA neberinks duomenų apie amerikiečių telefoninius skambučius (5)

Pagal įstatymą, Kongreso priimtą liepos pradžioje, JAV Nacionalinio saugumo tarnyba (NSA) nuo lapkričio 29 dienos neberenka informacijos apie amerikiečių telefoninius pokalbius, informuoja DW.

P. Porošenka: Rusija Ukrainoje kelia aplinkosaugos katastrofą (77)

Rusija rizikuoja sukelti „aplinkosaugos katastrofą“ rytinėje Ukrainoje, remdama sukilėlių pajėgas, pirmadienį pareiškė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka JT viršūnių susitikime Paryžiuje.

Vokietija planuoja siųsti iki 1200 karių į misiją Sirijoje (21)

Vokietija planuoja siųsti 1200 karių prisidėti prie tarptautinės koalicijos, kovojančios su „Islamo valstybės“ grupuote Sirijoje, pirmadienį paskelbė pareigūnai.

Šaltiniai: NATO pasirengusi plėtrai, kuri suerzins Rusiją (398)

Balkanų regiono šalis Juodkalnija trečiadienį bus oficialiai pakviesta stoti į NATO, praneša diplomatiniai šaltiniai, tačiau tai gali dar labiau padidinti įtampą santykiuose su Maskva.