Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
 
46
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

V. Putinas pasakė, kur matosi su dukterimis (74)

2014 lapkričio mėn. 23 d. 21:04
V. Putinas pasakė, kur matosi su dukterimis
Socialinio tinklo nuotr.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paneigė gandus, kad jo dukterys Marija ir Katerina gyvena užsienyje. Per interviu Rusijos naujienų agentūrai ITAR-TASS Rusijos prezidentas paaiškino, kad jo dukros gyvena šalies sostinėje.

Koks bus V. Putino kerštas? (313)

2014 lapkričio mėn. 23 d. 19:47
Koks bus V. Putino kerštas?
DELFI montažas
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui išskubėjus iš Australijos ir netgi sutrumpinus dalyvavimą „Didžiojo dvidešimtuko“ (G20) viršūnių susitikime, rusų tinklaraštininkai susirūpino, kokie gi bus tolimesni jo veiksmai.

Mirtininkas išpuoliui pasirinko tinklinio rungtynes: žuvo 40 žmonių (1)

2014 lapkričio mėn. 23 d. 17:37
Rytų Afganistane sekmadienį mirtininkui tinklinio rungtynes stebėjusioje minioje susprogdinus liemenę su sprogmenimis, žuvo daugiau kaip 40 žmonių, sakė provincijos pareigūnas.

Popiežius Pranciškus paskelbė naujus šventuosius (13)

2014 lapkričio mėn. 23 d. 17:04
Popiežius Pranciškus
AP/Scanpix
Popiežius Pranciškus sekmadienį Šv. Petro aikštėje per pamaldas, skirtas Kristaus Karaliaus šventei, paskelbė šventaisiais šešis palaimintuosius iš Italijos ir Indijos.

Vokietija: retorika su Maskva pasiekė pavojingą lygį (200)

2014 lapkričio mėn. 23 d. 16:44
Vokietija: retorika su Maskva pasiekė pavojingą lygį
AP/Scanpix
Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris pareiškė esąs prieš Ukrainos stojimą į NATO.