Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
 
46
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

D. Tuskas: Rusija – strateginė problema (14)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 23:24
Buvęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, kuris gruodį taps naujuoju Europos Tarybos pirmininku, interviu laikraščiui „The Financial Times“ pavadino Rusiją „strategine problema“.

Rusijos karinis jūrų laivynas išbandė „Bulava“ balistinę raketą (20)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 23:06
Rusijos karinio jūrų laivyno pajėgos sėkmingai išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą, skelbia AP.

Afišos, kurios nepatiko Kremliui: geriau bananas rankoje, nei rusų spyris į sprandą (24)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 23:02
Afišos, kurios nepatiko Kremliui: geriau bananas rankoje, nei rusų spyris į sprandą
AP/Scanpix
Rusija pareiškė protestą Juodkalnijai dėl prieš Maskvą nukreiptų šį mėnesį pasirodžiusių afišų, kuriose publikuojama NATO emblema ir nusistatymas prieš Rusiją, informuoja „Reuters“.

Grenlandijoje – pirmalaikiai parlamento rinkimai (4)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 22:45
Grenlandijos rinkėjai penktadienį balsavo pirmalaikiuose rinkimuose, kuriuose dominuoja ekonominė realybė, kai didžiausia pasaulyje sala siekia pasinaudoti savo milžiniškais gamtos ištekliais.

Kaip veikė V. Putinas: slapti susitikimai ir panieka (57)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 22:39
Vladimiras Putinas, Viktoras Janukovyčius
AOP nuotr.
Europos politikams telkiant dėmesį į Julijos Tymošenko išvadavimą iš kalėjimo ir manant, kad Ukraina delsia pasirašyti Asociacijos sutartį, tokiu būdu keldama kainą, liko nepastebėta tikroji priežastis, dėl kurios buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė santykių su Europos Sąjunga (ES), rašo „Der Spiegel“.