Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
 
46
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Nėra nė vieno laivo, kuris bent iš tolo primintų šį (14)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 00:03
Nėra nė vieno laivo, kuris bent iš tolo primintų šį
Stopkadras
Vandens paviršiumi tarsi vandeninis čiuožikas slystantis, torpedas gabenti galintis ir sunkiai radarais susekamą lėktuvą ant slidžių primenantis išskirtinės išvaizdos laivas neabejotinai patiktų JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų SEAL komandoms, skubančioms priešo vandenimis.

„Forbes“: atleidžiamas „Gazprom Media“ vadovas (4)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:54
Valstybės kontroliuojamo Rusijos žiniasklaidos holdingo „Gazprom Media“ vadovas Michailas Lesinas palieka įmonę. Tai pranešė „Forbes“ – remiasi neoficialiais šaltiniais federalinių pareigūnų gretose.

Pentagonas skelbia kurdų pergales prieš IS

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:42
Kurdų kovotojams Irake iš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų pavyko atsikovoti didelę teritoriją pasienyje su Sirija. Tai ketvirtadienį Vašingtone pareiškė Pentagono atstovas James Terry, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Irake džihadistai nukirsdino raganavimu apkaltiną vyrą (12)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 22:10
Irake džihadistai nukirsdino raganavimu apkaltiną vyrą
A.Stackevič nuotr.
Grupuotė „Islamo valstybė“ ketvirtadienį į šiaurę nuo džihadistų tvirtovės Tikrito viešai nukirsdino vyriškį, kuris buvo pripažintas „raganiumi“, pranešė vietos gyventojai ir grupuotė.

Santykių su JAV atšilimas sužadino kubiečių viltis (25)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 21:00
Raulis Castro praneša, kad Kuba atkūrė diplomatinius santykius su JAV
AP/Scanpix
Kubiečiai trečiadienį pradėjo švęsti pasirodžius naujienoms apie istorinį santykių su Jungtinėmis Valstijomis atnaujinimą ir reiškia viltis, kad šis persilaužimas pakeis jų gyvenimą smunkant ekonomikai.