Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentai pasirengę tarpininkauti sprendžiant Rusijos ir Gruzijos konfliktą (atnaujinta)

 (46)
V.Adamkus ir L.Kaczynski
© Reuters/Scanpix

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka ragina Rusiją ir Gruziją susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pradėti dialogą bei derybas.

„Su Gruzija susijusių įvykių raida mums kelia rūpestį ir nerimą. Mes raginame abi šalis elgtis ramiai ir santūriai, susilaikyti nuo abipusių kaltinimų ir pereiti prie dialogo bei derybų. Grasinimai ir nenoras nusileisti padėtį gali tik pabloginti“, - rašoma deklaracijoje, kurią trijų valstybių prezidentai sutarė paskelbti ketvirtadienį.

Apie pasirašytą deklaracija pranešė Prezidento kanceliarija.

Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos vadovai sako tikintys, kad tarptautinės bendruomenės pastangos padės išspręsti kilusias problemas ir užtikrins Gruzijos suverenitetą, saugumą ir teritorinį vientisumą.

„Mes palaikome Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Pirmininko ir Belgijos užsienio reikalų ministro Karelo De Guchto, Suomijos užsienio reikalų ministro Erki Tuomio, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai, ir kitų tarptautinės bendruomenės atstovų pastangas padėti išspręsti šią problemą. Mes įsitikinę, kad jų dalyvavimas galėtų būti pagrindinis veiksnys, leidžiantis išspręsti konfliktus Gruzijoje ir užtikrinti šios šalies suverenitetą, saugumą bei teritorinį vientisumą“, - teigiama bendrame trijų prezidentų pareiškime.

V. Adamkus, L. Kaczynskis ir V. Juščenka taip pat sako esantys pasirengę tarpininkauti ir padėti derybomis spręsti visus konfliktus.

Gruzija palankiai vertina prezidentų siūlymą tarpininkauti

Gruzija teigiamai vertina Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų siūlymą tarpininkauti, sprendžiant Tbilisio bei Maskvos konfliktą, kilusį po to, kai Gruzijos teisėsaugininkai sulaikė ir vėliau paleido 4 rusų kariškius, įtariamus šnipinėjimu Maskvai.

Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims Davidas Aptsiauris interviu Lietuvos radijui teigia, kad Rusija turi daug priežasčių imtis sankcijų prieš Gruziją.

„Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos indėlis į šios problemos sprendimą būtų labai svarbus. Gruzija nemano, kad Rusijos reakcija į įtariamų šnipų sulaikymą yra adekvati. Ši išskirtinė reakcija – labai retas atvejis tarptautinėje praktikoje. Manau, kad Rusija taip reaguoja ne tik dėl šio konkretaus atvejo. Priežasčių egzistuoja daugiau. Jos kaupėsi ir išsiveržė būtent tokiu būdu“, – tvirtina Gruzijos pasiuntinys Baltijos šalims.

www.DELFI.lt
 
46
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Liudininkai: Ukrainos rytuose pasirodė „žalieji žmogeliukai“ A. Jaceniukas: mums reikia pagalbos (79)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 13:16
Nedidelėje Rytų Ukrainos gyvenvietėje praėjusį savaitgalį pasirodė gerai ginkluoti vyrai be skiriamųjų ženklų, kalbėję rusiškai, o antradienį atvykėliai ten įkūrė sustiprintą patikrinimo postą, skelbia „Reuters“.

Afganistano rinkimų procesą ištiko krizė

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 13:10
Sukčiavimo temdomi Afganistano rinkimai trečiadienį balansavo ant žlugimo ribos, nes vienas iš dviejų kandidatų boikotavo Jungtinių Tautų (JT) prižiūrimą balsų auditą, kurio buvo imtasi siekiant išspręsti užsitęsusį ginčą dėl teisėto rinkimų laimėtojo.

„Hamas“ išplatino įrašą, kuriame matyti perimtas Izraelio bepilotis orlaivis (1)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 13:08
„Hamas“ išplatino įrašą, kuriame matyti perimtas Izraelio bepilotis orlaivis
Palestiniečių grupuotės „Hamas“ karinis sparnas „Izz el – Dino Al – Qassamo brigada“ pirmadienį išplatino mėgėjišką vaizdo įrašą, kuriame neva užfiksuotas Izraelio žvalgybinis orlaivis, kurį, kovotojų teigimu, jie perėmė Šedžajos rajone Gazos Ruože. Vaizdo įraše matyti kaukėtas „Hamas“ kovotojas, nešantis tariamo Izraelio bepiločio lėktuvo dalis.

JAV neketina bendradarbiauti su Sirija, rinkdamos informaciją apie džihadistus (10)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 12:29
Jungtinės Valstijos pradėjo žvalgomuosius skrydžius virš Sirijos, stebėdamos džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų veiksmus, tačiau antradienį tvirtino neturinčio jokių planų koordinuoti su Damasku veiksmus prieš sukilėlius.

Rusijai – negailestingos patyčios: kariai netyčia „nugrybavo“ 15 km (182)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 11:19
Rusijai – negailestingos patyčios: kariai netyčia „nugrybavo“ 15 km
twitter.com
Socialiniuose tinkluose žmonės aktyviai reaguoja į Rusijos gynybos ministerijos pasiteisinimą – esą Rusijos desantininkai sieną su Ukraina kirto netyčia.