Lietuvius nuolat apiplėšia Varšuvos autobusų stotyje

Praėjusiais metais Lietuvos generalinis konsulatas Varšuvoje išdavė Lietuvos piliečiams, iš kurių buvo pavogti pasai, 91 grįžimo dokumentą.

Laikraščio "Zycie" duomenimis, Varšuvos tramvajuose ir autobusuose pasirodė nauja nusikaltėlių rūšis. Pastarieji apsupa kurį nors keleivį ir, įrėmę peilius, reikalauja atiduoti pinigus.

Labai atidiems Lenkijoje patartina būti vairuotojams. Įvažiuojant į šią šalį, būtina pasitikrinti techninę automobilio būklę, nes reikalavimai Lenkijoje dabar labai griežti.

Kaip BNS korespondentui sakė konsulas Varšuvoje Vytautas Velička, praėjusiais metais Lenkijos kelių policija nubaudė arba atėmė techninius automobilių pasus iš daugiau nei 700 Lietuvos vairuotojų.

Pernai Lietuvos piliečiai Lenkijos keliuose padarė apie 100 avarijų.

Lenkijoje praėjusiais metais buvo pavogta 70 tūkstančių automobilių, tarp jų mašinas prarado ir 20 Lietuvos piliečių. Ypač atsargiems reikia būti brangių automobilių savininkams.

Lenkijoje ypač populiarūs du automobilių grobimo būdai. Vienas jų - vadinamasis "avarijos", kai vagys, nusižiūrėję automobilį, savo automobiliu nesmarkiai jį stukteli, o sustojus išsiaiškinti avarijos žalą - sėda į jį ir nuvažiuoja.

Kitas populiarus grobimo būdas - kai vagys, pravažiuodami pro automobilį, ima gestais rodyti, neva jo ratas prakiuręs, o vairuotojui sustojus ir išlipus - jį nusivaro.

Patys lietuviai taip pat ne visuomet atvyksta į Lenkiją su gerais ketinimais. Dabar Lenkijoje bausmę atlieka 46 Lietuvos piliečiai, pernai deportuoti iš Lenkijos į Lietuvą 28 asmenys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Byra Ispanijos Socialistų partija

Ispanijos Socialistų partija šeštadienį rengia specialų pasitarimą, po to, kai šią savaitę pasitraukė beveik pusė valdybos narių. Apžvalgininkų teigimu, vidiniai nesutarimai vienoje populiariausių šalies partijų gali peraugti į nacionalinio masto politinę krizę.

Rusijai – rimti kaltinimai iš D. Britanijos (74)

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas pareiškė, kad Rusijai gresia tapti atstumtąja valstybe, ir apkaltino Maskvą, kad jos pajėgos, bombarduojančios Siriją, naudoja „dvigubo smūgio“ taktiką, specialiai nutaikytą prieš pagalbos darbuotojus.

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (60)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (39)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.